Stejný rozsah na kabelu i Wi-Fi

sit nub

Stejný rozsah na kabelu i Wi-Fi
« kdy: 27. 09. 2014, 11:00:22 »
Ahoj, v sítích se zrovna moc nevyznám, tak mi jedna věc, které jsem si teď všiml, připadá trochu divná.
Venku máme wifi anténu, ze které vede kabel do switche a z něj pak máme roztahané kabely po baráku.
Jeden kabel ze switche vede taky do wifi routeru, který máme doma, abychom se mohli připojovat přes wifi.
Když jsem připojený přes ethernet nebo přes wifi, vždycky mám adresu směrovače stejnou.
To mi přijde divný, nebo není? Na ethernetu bych očekával ip adresu nějakého toho zařízení, co je venku v
té wifi anténě a když jsem na wifině, tak zase adresu vedoucí někam na ten wifi router.
« Poslední změna: 28. 09. 2014, 22:04:37 od Petr Krčmář »


Jenda

Re:Otázka pro síťaře.
« Odpověď #1 kdy: 27. 09. 2014, 12:43:15 »
Vypadá to, že tvůj wifi router asi nebude wifi router, ale bridge.

flack

Re:Otázka pro síťaře.
« Odpověď #2 kdy: 27. 09. 2014, 13:13:33 »
Podľa mňa je to spravene správne.  Ak by bol dával ten wifi router na wifi vlasntne ipadresy tak, by to s najväčšou pravdepodobnosťou znamenalo že by na nom bol NAT. A určite tak nechcel NATovat dva krát. Okrem toho vytvoril jednu sieť kde sa môžete všetci vidieť.

Jozko

Re:Otázka pro síťaře.
« Odpověď #3 kdy: 27. 09. 2014, 14:19:55 »
Nie som si isty co v tomto znamena wifi antena pripojena do switcha.

Nie som si velmi isty, lebo moze tam byt vela ale. Kazdopadne dost to zavisi ako tvoj "wifi router" a jeho DHCP server rozoznava klientov.  Ak rozoznava podla  napr.  NETBIOS nazvu, tak by sa to malo chovat korektne.


Re:Otázka pro síťaře.
« Odpověď #4 kdy: 27. 09. 2014, 16:52:59 »
že by anténa nebyla jen anéna, ale taky router? ;D


sit nub

Re:Otázka pro síťaře.
« Odpověď #5 kdy: 27. 09. 2014, 20:20:50 »
Ono je to asi tak, že ten router, co je vevnitř, je zapojen v nějakém tom módu AP, tzn. se to chová jen jako bezdrátový switch.

Re:Otázka pro síťaře.
« Odpověď #6 kdy: 27. 09. 2014, 20:44:41 »
Pokiaľ ide kábel z antény do switcha tak to nemusí byť len anténa ale bude to ubiquity, mikrotik alebo niečo podobné. Znamená to ze anténa je aj router.
To ako máš riešenú WiFi bude najskôr bridge čo by vysvetlilo tie rovnaké IP