Poptávka po Linux adminech

tadeas

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #15 kdy: 25. 09. 2014, 19:38:51 »
Windows admina jsem v životě neviděl. Linux adminů znám osobně aspoň deset. To by to možná vysvětlovalo. Mimochodem, na základě čeho soudíte, že je větší poptávka po Windows adminech? To, že někdo "musí konstatovat", neni zrovna vypovídající...


adomena

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #16 kdy: 25. 09. 2014, 19:43:31 »
Když se nad tím zamyslím celkově, tak drtivá většina nabídek je pro programátory.

Zcela přirozeně. Programátor vytváří nové, zatímco administrator používá, co programátor vytvořil.

To se musí někde projevit. Programátor má práci jistou a plat vyšší. Mluvím z vlastní zkušenosti. Začal jsem jako linux server admin, vrchol této éry bylo programování v bashi. Po propuštění ze zaměstnání jsem se dal na čisté programování a od té doby mám stále práci, a další nabídky se hrnou.

Hlavně běžný admin je skoro k ničemu. Bere se jako levná pracovní síla. Pokud jde samozřejmě o Linux a tak. Programátor je úplně jiná liga. Je to škoda, protože kvalitní admin by stál tak 120k, ale málokde by našel práci.

vana-hbx

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #17 kdy: 25. 09. 2014, 19:44:24 »
na základě čeho soudíte, že je větší poptávka po Windows adminech? To, že někdo "musí konstatovat", neni zrovna vypovídající...
Dramaticky víc stanic a větší procento Windows serverů v malých a středních firmách jasně říká, že je třeba víc lidí co dělají windows.

vana-hbx

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #18 kdy: 25. 09. 2014, 19:45:48 »
zadny administrator s velkym A by nerekl ze jsou produkty MS velmi dobre...
Teď se pereš za svojí pravdu protože jsi v pubertě, ale taky jednou dospěješ.

nobody

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #19 kdy: 25. 09. 2014, 20:03:46 »
naopak, mam za sebou pres 15let administrace windows ;)
s win servery byli problemy porad, s linuxovejma ne



adomena

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #20 kdy: 25. 09. 2014, 20:08:21 »
On neříkal nic o praxi.

Jimm

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #21 kdy: 25. 09. 2014, 22:36:45 »
Když dovedeš napsat "byli problémy", ani se nedivím, že ses o ty servery nedovedl správně postarat. Windows mají tisíce nevýhod, ale dovedou být také velice stabilní, pokud admin ví jak na to...


naopak, mam za sebou pres 15let administrace windows ;)
s win servery byli problemy porad, s linuxovejma ne

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #22 kdy: 25. 09. 2014, 22:38:28 »
naopak, mam za sebou pres 15let administrace windows ;)
s win servery byli problemy porad, s linuxovejma ne

Souhlasím s tebou, po 22-23 letech práce s winows, kde jsem nechal dát linuxový server, mohl jsem na něj zapomenout, vyjma výměny uživatele, 1x za 5 let zdroje a 1x za rok vykydání prachu.

Na druhou stranu, proboha co bychom dělali kdyby nebylo windows serverů a desktopů ? Umřeli bychom hlady. Protože by pro nás nebyla práce.

Takže nemá nic proti $MS produktům jakýmkoliv. A proti chybám které tam jsou, taky nic, dokonce se domnívám, že je tam dělají záměrně, aby bylo co dělat, a aby mohly se prodávat zálohovací zařízení, velké cloudy a pod.

Upřímně dokážete si představit co by se stalo, kdyby lidi nemuseli kupovat nový HW, když na ten starý nedostanou už ty svoje XP, když jim ten jejich server s MS 2003 už nedělá co má dělat, když by se vlastně pomalu ale velmi jistě zastavil výrobní proces ? v HW, neboť by se nemuseli kupovat nové servery, desktopy, laptopy, protože by fungovali 10-15 let ?
Asi moc ne. A protože je $MS takový jaký je, dokáže zaměstnat dost lidí.
A většina těch co nemají již moc zájem to podporovat stejně má MAC či linux... pro ty ostatní je tu $MS

Ale je to jen můj skromný názor.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Trollik

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #23 kdy: 25. 09. 2014, 23:29:01 »
A na tom MACu rozjedu AAA hry jak? Bavime se o zabavnim prumyslu, kde hry vydelavaji vice nez hollywoodske trhaky. Prosim, vysvetlete tem, co vydelavaji miliardy, jak jsou hloupi, ze se zameruji na Windows, jak na Linuxu bude vse slunickove a vsichni bohati.

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #24 kdy: 25. 09. 2014, 23:57:38 »
A na tom MACu rozjedu AAA hry jak? Bavime se o zabavnim prumyslu, kde hry vydelavaji vice nez hollywoodske trhaky. Prosim, vysvetlete tem, co vydelavaji miliardy, jak jsou hloupi, ze se zameruji na Windows, jak na Linuxu bude vse slunickove a vsichni bohati.

Trolíku, a přečetl jsi celý text ? a nebo jsi četl jen co tě "nějak" zaujalo ?
Psal jsem proč relativně zajímavé množství lidí nebere $MS jako modlu a jedinou alternativu.

Promiň, ale pokud mám potřebu hrát hry (a že to i tak dělám) tak na to mám pochopitelně potřebný HW i OS, a budeš se možná divit, ale na všech mých desktopech (neboť laptopy u mě na hry nejsou vhodné) jsou pochopitelně i ty $MS Windows. Protože MS Windows považuji léta za nejlepší operační systém na hry. Jednoduché, praktické, konzumní. Ale ne zrovna pár dní, ale dost jistý počet  let na práci používám výhradně linux (protože za apple se mi ty hříšné peníze utrácen nechce).
A zvláště u linuxu není vůbec problém mít na jednom HW systémy dva (i více), tak proč bych se měl omezovat.

A na servery o kterých se zde původně hlavně jednalo, to je opravdu potřeba zvážit jaký aplikační SW mám, potřebuji, a podle toho volit co na ten HW serveru dát.

Než bych složitě řešil jak rozběhat SW psaný čistě pro MS server na něčem jiném, tak ať tam klidně je. Avšak to neznamená, že musím mít vše jedině od $MS. Kombinace a koexistence s opensource je možná, a někdy velmi prospěšná.
Ty možná znáš pouze firmy co každých 2-4 roky kompletně obmění kompletně HW vč. OS, a nejlépe k tomu vymění i HW serveru, bohužel (bohudíky) znám dost firem, co to takto dělat opravdu nechtějí, protože to považují za vyhozené peníze.
Takže ano HW serveru mění pravidelně co 5 let, ale desktopy vč. OS a hlavně aplikačního SW už tak často ne.

Jistě zábavní průmysl hýbe světem, vydělává velmi mnoho, ale v těch firmách to není zrovna to, co by jim přinášelo zisk. Doma si měj co chceš...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

konzolista

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #25 kdy: 26. 09. 2014, 00:00:06 »
Hlavně hry se prodávají jen na konzolích a telefonech. Na novém Xboxu asi Windows budou, ale rozhodně se na běžných PC hrách moc nevydělává.

SuperTroll

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #26 kdy: 26. 09. 2014, 00:01:16 »
A na tom MACu rozjedu AAA hry jak?

Každý správný linuxák opovrhující mikrosoftem má přece na AAA hry superuzavřenou a superprorietální konzoli :-)

Tom Liberec

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #27 kdy: 26. 09. 2014, 00:10:33 »
Na technologicky Win server máme administratora i servis dodavatelským způsobem.

Do MS aplikací firmy mohutně tlačí státní správa a povinnost s ni komunikovat.

Trollik

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #28 kdy: 26. 09. 2014, 00:50:18 »
Mise splnena.


Trollik

Re:Poptávka po Linux adminech
« Odpověď #29 kdy: 26. 09. 2014, 00:52:43 »
A na tom MACu rozjedu AAA hry jak?

Každý správný linuxák opovrhující mikrosoftem má přece na AAA hry superuzavřenou a superprorietální konzoli :-)

Aha, uz to chapu....a prece se toci!