Autorizace při vzdálené ploše

Autorizace při vzdálené ploše
« kdy: 25. 09. 2014, 11:00:11 »
Zdravim vo spolok
Mam nahodeny debian 6 (tento PC nazvem debian) a riesim problem pri prihlasovany sa na vzdialenu pracovnu plochu.
Ked zapnem debian nahodi sa vsetko a prvykrat sa chcem prihlasit z inej masiny na dany debian vyhody mi akusi klucenku:
www.pedro4444.tym.sk/hlaska-debian6.jpg
heslo musim zadat lokalne na debiane a az potom ma zo vzdialeneho pusti na dany debian.
Do kym debian nerestartujem tak uz klucenku nevypyta...
Pokial vsak debian restartujem musim klucenku zadat znova...
Viete mi niekto poradit ako to nastavit aby mi to nevyhadzovalo pretoze v nastaveny vzdialenej pracovnej plochy nemam zaskrtnute aby sa dotazovalo na kazde spojenie:
www.pedro4444.tym.sk/nastavenie-debian6.jpg

za nasmerovanie vopred diki..
« Poslední změna: 25. 09. 2014, 11:21:54 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #1 kdy: 25. 09. 2014, 11:51:57 »
To je ale vyborna CAPTCHA. Ma se tam neco opsat z obrazku, ale obrazek tam neni a ani neni kam psat.

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #2 kdy: 25. 09. 2014, 12:41:51 »
To je ale vyborna CAPTCHA. Ma se tam neco opsat z obrazku, ale obrazek tam neni a ani neni kam psat.

???


Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #4 kdy: 25. 09. 2014, 14:00:05 »
http://img267.imagevenue.com/img.php?loc=loc13&image=40878__122_13lo.

tebe tie obrazky co som dal nejdu otvorit???
lebo ja skusam a normalne mi to otvori....


Lol Phirae

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #5 kdy: 25. 09. 2014, 14:15:34 »
Ale to je heslo té kličenky, s nastavením vzdálené plochy to nemá co dělat.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #6 kdy: 25. 09. 2014, 14:17:46 »
http://img267.imagevenue.com/img.php?loc=loc13&image=40878__122_13lo.

tebe tie obrazky co som dal nejdu otvorit???
lebo ja skusam a normalne mi to otvori....

Me se normalne otevre jakasi stranka se spam protection, kde mam z obrazku, ktery tam neni, opsat neco do pole, ktere tam take neni. Viz screenshot vyse.

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #7 kdy: 25. 09. 2014, 14:20:05 »
http://img267.imagevenue.com/img.php?loc=loc13&image=40878__122_13lo.

tebe tie obrazky co som dal nejdu otvorit???
lebo ja skusam a normalne mi to otvori....

Me se normalne otevre jakasi stranka se spam protection, kde mam z obrazku, ktery tam neni, opsat neco do pole, ktere tam take neni. Viz screenshot vyse.

no mne sa nic neobjavuje ked som prihlaseny vsetko ide v pohode takze nwm vobec o com hovoris...

michal2

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #8 kdy: 25. 09. 2014, 17:01:39 »
to je blbost aby to chtelo heslo na lokalni stanici. onehda kdyz jsem to zkousel (vnc server ne windows vzdalena plocha) tak mi to frcelo normalne.

kdyz odskrtnes "vyzadovat aby uzivatel zadal toto heslo" tak se to chova stejne?

nobody

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #9 kdy: 25. 09. 2014, 17:22:31 »
klicenka = sifrovane centralni lokalni uloziste hesel

tedy je normalni ze kdyz uz ta klicenka bezi, a kdyz uz si tam klient ulozi remote heslo, ze se opetovne pri vyzadani toho ulozeneho remote hesla pri potrebe otevrit neotevrenou klicenku tato zepta na lokalni heslo ke klicence ktere muze i nemusi byt totozne s heslem pro prihlaseni lokalniho uzivatele :)

heslo klicenky lze nastavit na prazdne, pak se prestane vyzadovat, ale hesla budou ukladana do klicenky nesifrovane

michal2

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #10 kdy: 25. 09. 2014, 17:32:15 »
me to nedalo a trosku jsem si o tom problemu cetl, je to nahlasene jako bug v ubuntu uz od roku 2010 a podle diskuze to asi prebrali z debianu;)

funguje jim tenhle workaround :


I have found a workaround for this issue on 10.04.
Open up Applications->Accessories->Passwords and Encryption Keys
Right click Passwords:login and unlock it.
You should be able to expand the tree and find a listing for vino. Right click and delete it.
Close Passwords and Encryption Keys.
Open gconf-editor as and navigate to /desktop/gnome/remote_access
Enter in your BASE64 encoded password into the vnc_password key.
Save the config and close the editor.
Reboot and you can now use your VNC client to connect to your machine without being first prompted with the keyring.


na tyhle strance si muzes premenit heslo do base64 (vubec netusim co to je a stranka je asp;)
http://www.motobit.com/util/base64-decoder-encoder.asp

michal2

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #11 kdy: 25. 09. 2014, 17:38:00 »
no jeste chci dodat ze enkodovat nejake pouzivane heslo na internetovych strankach neni asi nejlepsi napad, mel bys mit podle mne v zakladu nainstalovany program base64, tak jestli chces zkusit ten workaround tak to enkoduj radeji pomoci nej.

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #12 kdy: 25. 09. 2014, 18:03:46 »
no jeste chci dodat ze enkodovat nejake pouzivane heslo na internetovych strankach neni asi nejlepsi napad, mel bys mit podle mne v zakladu nainstalovany program base64, tak jestli chces zkusit ten workaround tak to enkoduj radeji pomoci nej.

Slovníky hesel je třeba neustále rozšiřovat ...

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #13 kdy: 25. 09. 2014, 18:28:35 »
klicenka = sifrovane centralni lokalni uloziste hesel

tedy je normalni ze kdyz uz ta klicenka bezi, a kdyz uz si tam klient ulozi remote heslo, ze se opetovne pri vyzadani toho ulozeneho remote hesla pri potrebe otevrit neotevrenou klicenku tato zepta na lokalni heslo ke klicence ktere muze i nemusi byt totozne s heslem pro prihlaseni lokalniho uzivatele :)

heslo klicenky lze nastavit na prazdne, pak se prestane vyzadovat, ale hesla budou ukladana do klicenky nesifrovane

no praveze aj ja som sa s tym stretol prvykrat .. Debian 7 a 6 uz pouzivam dlhsie a az teraz som narazil na tento problem tejto klucenky...
a nobody to uplne sedi ten tvoj popis a vies mi povedat kde nastavim aby nebolo ziadne heslo???
alebo ta klicenka sa neda uplne zrusit???

nobody

Re:Autorizace při vzdálené ploše
« Odpověď #14 kdy: 25. 09. 2014, 19:40:52 »
po doinstalovani balicku "seahorse", je v Nastaveni "Hesla a Klice"
tam "hesla/login" prava_mys zmenit heslo, nove nastavit na prazdno

klicenka zrusit jednoduse nejde...