Ale nepřidávej ho do pásků, které jsou navržené na provoz pouze s usměrňovačem. Jak už tady zaznělo, významně jim tím zkrátíš životnost.
Dost by mě zajímalo proč. Je o tom někde nějaká informace?
Bavili jsme se o tom, jak zmírnit nebo odstranit blikání toho pásku na 230VAC, který používá usměrňovací můstek. Jako snadné řešení se samozřejmě jeví dát paralelně s napájením toho pásu (za usměrňovač) kondenzátor, čímž by se napětí vyhladilo. Jenže: Napětí v síti je 230V, ale to je tzv. efektivní hodnota. Maximální hodnota (velikost amplitudy) je ale cca 230/0.7 = 329V. Na toto napětí se bude nabíjet kondenzátor, který ho pak bude udržovat na zhruba stejné hodnotě až do dalšího nabití. Tím se zvýší efektivní hodnota napětí na těch cca 329V. Protože ten LED pásek bude na takto vysoké napětí připojen po celou dobu, projde jím víc proudu (bude i víc svítit), víc se ohřeje, a podstatně dřív odejde (netroufám si tvrdit, jestli za 5 minut nebo za rok).
Jak uvedl j, dalším způsobem, jak připojit LED na 230V je dát ji s kondenzátorem do série. Tím se ovšem blikání neodstraní. Teoreticky by bylo možné připojit i pásky na 12V s kondenzátorem v sérii na 230V. Pro výkon 100W by to ale musel být hóódně velký kondenzátor, a nechtěl bych být u toho ohňostroje, kdyby se ten kondenzátor někdy prorazil :-)