iPhone 5 způsobuje záseky routerů

Eskymák_

iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« kdy: 18. 08. 2014, 20:10:57 »
Hoj, řeším aktuálně potíže s dlouhodobější návštěvou, která vlastní iPhone 5 a připojuje na domácí Wifi router. Po nějaké době vždy dojde k totálnímu záseku routeru tak, že se nejde připojit na wifi žádným zařízením a pomůže jen reset routeru.

Původně se jednalo o Huawei 520i - velice rozšířený router-modem od O2, po potíží nahrazen Belkin Wireles G Router

Obě dvě zařízení slouží pouze jako AP. DHCP server, firewall a další mám Turrisu.

Vím, že ani jeden router není hi-end ale měsíce (před návštěvou) jsem ani nevěděl, že nějakou takovou krabičku doma mám.

Počítač a androidí telefon využívá stejnou wifi bez problémů a konektivitu zrovna nešetří (steam, torrenty, atp)

Nějaké nápady čím tohle může být?


Lol Phirae

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #1 kdy: 18. 08. 2014, 20:13:45 »
Nějaké nápady čím tohle může být?

Sračkoidním routerem.

Bla

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #2 kdy: 18. 08. 2014, 20:28:52 »
Mě zase zkurvenýho TPLINKA zasekává androindí mobil, nikdy víc nic od TPLINKU!!
Jako by nestačilo, že se zasekne čas od času sám od sebe.

Eskymák_

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #3 kdy: 18. 08. 2014, 22:21:52 »
Nějaké nápady čím tohle může být?

Sračkoidním routerem.

Huawei má chipset Broadcom 6348 a Belkin má očividně taky broadcom, takže asi zrada bude zde.

Jak říkám, není to hitparáda. V čem je ale iPhone tak super zařízení, že se se sračkoidním routerem nedohodne? Lze tomu pomoci nastavením? Telefon těžko ten router zahltí.

Lol Phirae

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #4 kdy: 18. 08. 2014, 22:29:59 »
S tím ti opravdu neporadím, obecně Broadcom je jedna velká katastrofa, na AP i na klientovi. Zkus to na nějakém jablečném fóru, možná?  ::)


Eskymák_

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #5 kdy: 18. 08. 2014, 22:43:17 »
No, jsou to popelnicové nálezy, takže nadávat na ně nebudu. Spíše mě zajímalo zda to nemůže být něco v nastavení. Na belkinu se ale moc nastavit nedá, na huawei snad pár hodnot u wifi bylo, co znamenají se mě zkoumat nechtělo.
Na iphonu pak samozřejmě nastavit nepůjde nic. a kvůli návštěvě nový router pořizovat nebudu.

na jablíčkový forum jsem nechtěl jít, protože jsem to chtěl vyřešit spíše na straně routeru a jablíčkáři mě asi poraděj ať si koupím něco okousanýho.

Chtěl jsem následně pro návštěvu vylečnit jedno AP (když si ho zablokuje, tak si ho zablokuje, a tuším že jen s připojeným iphonem to tak nezamrzá) a druhé si nechat pro sebe. Jenže v okolí je okolo 30 dalších wifi sítí takže i tak se tu pereme o kanály...

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #6 kdy: 19. 08. 2014, 09:17:09 »
Na tvojom mieste by som skusil nastavit nieco velmi konzervativne. Netusim ake ma ten router nastavenia ale skusil by som mu na pevno nastavit nejaky kanal, na pevno mu zadat aby siel iba ako 802.11g, na pevno mu definovat sirku pasma na 20MHz, zapnut SGI, pripadne sa skusit pohrat so Security aj ked to asi nie je najstastnejsie riesenie.

Eskymák_

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #7 kdy: 19. 08. 2014, 11:15:34 »
Ano, 802.11g mám na pevno nastavené, zabezpečení WPA2. Na další hodnoty se podívám.

Bohužel, kanál na pevno asi nenastavím z toho důvodu, že vzhledem k zarušení okolí si nejsem jist jak často bych to musel měnit. Ale asi zkusit to můžu.

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #8 kdy: 19. 08. 2014, 12:29:31 »
Vysielanie viacerych wifi sieti na rovnakom kanali neprekaza. Znizuje sa tym len dostupna sirka pasma. To, co vadi najviac je vysielanie na 40MHz od cudzich stanic. Zamerne hovorim stanic a nie AP/Routrov aj ked samozrejme aj to je problem. Je velmi malo pravdepodobne, ze k tak tvrdemu zaseku dojde len ovlivnovanim (rusenim).
802.11 protokol je navrhnuty tak, ze estefunguje pri zaruseni do 95%.
Existuje nizkourovnove nastavenie opakovanych pokusov o vysielanie pri chybajucom potvrdeni ramca (ACK). Oznacuje sa to ako Short/Long Retry a normalne je to nastavene na 4/7. Existuju ovladace, ktore to maju nastavene na 31 a niektore dokonca na 255. Tato vec moze sposobit kompletne zatuhnutie siete ak sa nepodari vyriesit problem s ACK, pretoze vsetky stanice v dosahu, ktorym sa strati ACK zacnu besniet s opakovanym vysielanim.
Najlepsie je ovsem si to zatuhnutie pozriet s nejakou monitorovaciu stanicou. Takto na dialku mozeme len hadat co to moze sposobovat.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #9 kdy: 19. 08. 2014, 14:54:57 »
chce to vzít i jíný iphone stejného typu...je taky velice možné, že ten konkrétní je nakažen a sestřelí to router....poté by stálo zato sniffovat provoz apodívat se tomu na zub
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Eskymák_

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #10 kdy: 19. 08. 2014, 15:12:27 »
Vida, nákaza mě nenapadla. Návštěva se aktuálně stejně chystá iphone obnovit do továrního nastavení, takže proces urychlím a uvidíme zda se něco změní.

Díky za tipy, budu dál informovat

Lol Phirae

Re:iPhone 5 způsobuje záseky routerů
« Odpověď #11 kdy: 19. 08. 2014, 15:21:23 »
Návštěva se aktuálně stejně chystá iphone obnovit do továrního nastavení, takže proces urychlím

K urychlení doporučuju shlédnout toto názorné howto8)