Notebook na hry do 15 tisíc

Ondřej

Notebook na hry do 15 tisíc
« kdy: 11. 08. 2014, 20:39:06 »
Jaký notebook, by jste mi doporučili ??? Přemýšlel jsem o tomhle http://www.alza.cz/hp-pavilion-15-n205sc-d516690.htm
« Poslední změna: 11. 08. 2014, 22:53:03 od Roman Bořánek »


Re:Jaký notebook na hry ?? do 15.000 Kč
« Odpověď #1 kdy: 11. 08. 2014, 20:57:42 »
15.6" LED 1366x768 lesklý, HDD, 2.4kg?
Pokud ho budes prenaset casteji nez jednou tydne, budes ho nenavidet. A pokud na nem budes delat cokoli, budou te nenavidet tvoje oci.

Herni notebook je dost problematicka kategorie a 15kKc vrazedne omezeni. Co by sis na nem tak predstavoval hrat?

Sten

Re:Jaký notebook na hry ?? do 15.000 Kč
« Odpověď #2 kdy: 11. 08. 2014, 21:15:06 »
Herni notebook je dost problematicka kategorie a 15kKc vrazedne omezeni. Co by sis na nem tak predstavoval hrat?

+1, obzvlášť pokud by to měl být nový notebook.

Při výběru počítače platí, že si můžete vybrat právě dvě vlastnosti z těchto tří:
  • rychlý
  • mobilní
  • levný

Ve vašem případě chcete, aby byl levný, takže si budete muset zvolit buď výkon (to bych ale doporučoval spíš desktop) nebo mobilitu (a oželet nejnovější hry).

petrsimcik

Re:Jaký notebook na hry ?? do 15.000 Kč
« Odpověď #3 kdy: 11. 08. 2014, 21:53:44 »
Levný herní notebook neexistuje, to je jako chtít auto pro závodění na okruhu do dvou set tisíc. Měl jsem zhruba dvojnásobný rozpočet a stejně jsem musel vybrat kompromis.

I pokud zvolíte pouze výkon a vykašlete se na mobilitu, narazíte podle mě na rychlost disků a kvalitní grafickou kartu - resp jejich pomalost a kartu nekvalitní :)

petrsimcik

Re:Jaký notebook na hry ?? do 15.000 Kč
« Odpověď #4 kdy: 11. 08. 2014, 21:55:37 »
15.6" LED 1366x768 lesklý, HDD, 2.4kg?
Pokud ho budes prenaset casteji nez jednou tydne, budes ho nenavidet.

Tak, mám 17ku, určitě těžší a zvykl jsem si :) Ale musím mít batoh na záda. Taška přes rameno se nedá.


j

Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #5 kdy: 11. 08. 2014, 23:26:47 »
"Notebook na hry do 15 tisíc" ...

Shanim suchou vodu ...

pro tvoji informaci, kamos jezdil na LANky s "pracovni stanici", coz byl "notes" o cca 8kilech, vydrzi na baterku cca 10 minut a cenou cca 100k. Presto mel vykon ve hrach cca 1/2 proti desktopum za 1/4 cenu.

Da se to, ale ne za ty prachy, da se, pokud se ti chce, koupit notes (samo aby to jelo tak SSD podminka) a k nemu muzes pres pci-expres redukci pripojit celkem standardni grafarnu. Ovsem taktez za zcela standardni cenu (+ta redukce). Za 14k nekoupis ani slusnej pracovni notes. Za to bude tak nejakej acer co se za mesic rozpadne.

Kolemjdoucí

Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #6 kdy: 11. 08. 2014, 23:42:19 »
Jaký notebook, by jste mi doporučili ???

Notebook na hry neexistuje, nikdy neexistoval a hned tak ani existovat nebude.

SSD podminka

SSD je u herního PC naopak naprosto nepodstatné. Lepší je připlatit si na více FPS.

KrutejNarazec25x6

Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #7 kdy: 12. 08. 2014, 00:15:49 »
Kup si levnejsi pracovni notebook s vydrzi, investuj do sebe, za par let si budes moct poridit nejake herni monstrum co se prehriva, vydrz ma 2h a vazi 5Kg. Takhle te to bude rozptylovat, budes hrat na prednaskach, ve vyuce pokud si na stredni atd.

"Herno notebook" zni jako "trabant sportak".

Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #8 kdy: 12. 08. 2014, 07:54:29 »
Tak ja na notebookoch hram poslednych 6 rokov a hlavne v poslednej dobe uz nieje nejaky extremny rozdiel medzi pc a notasom. Teda az na tu cenu. Herny notebook za taku cenu ako si predstaujes nezozenies. Daju sa zohnat notebooky na ktorych sa daju hrat hry aj do 500 eur ale je to potom o kompromisoch. Ono ale hlavna otazka asi bude co na tom chces hrat? Ked to ma byt na nejaky minecraft, indie hry alebo league of legends tak nebude problem nieco zohnat, ale urcite hladaj 17 palcov, nie 15. Ked chces hrat battlefield 4 tak radsej pockaj kym budes mat viac financii

lii

Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #9 kdy: 12. 08. 2014, 14:07:37 »
Staci mi Lenovo Thinkpad T520 s tou nVidii NVS 540M nebo co to tam je (mam ji z bazaru) a League of Legends na tom jede na 120 FPS, Counter Strike: Global Offensive na asi 90, oboje s nejlepsim nastavenim grafiky. Nejsou to nejnovejsi pecky, ale neco se na tom zahrat da, a ty nejnovejsi pecky s nejakou medium grafikou pojedou podle me taky dobre.

Ondřej

Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #10 kdy: 12. 08. 2014, 14:47:33 »
Chtěl bych si třeba koupit hru DayZ standalone a pařit jí s kámošema. A ještě jeden dotaz když je to čtyrjádrový procesor o 2 GHz tak je to 4 x 2 GHz??? a když je core turbo boost z 2 GHz na 2.8 GHZ tak se ta frekvence přetaktuje u  všech jader nebo jenom u jednoho ????

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #11 kdy: 12. 08. 2014, 15:21:30 »
když je to čtyrjádrový procesor o 2 GHz tak je to 4 x 2 GHz???
Ano, u současných, běžně dostupných x86 procesorů mají všechna jádra stejnou maximální frekvenci (jsou to identická jádra). Jinde a jindy to ale platit nemusí (big.LITTLE, ...)

a když je core turbo boost z 2 GHz na 2.8 GHZ tak se ta frekvence přetaktuje u  všech jader nebo jenom u jednoho ????
Pokud vím, tak Turbo Boost funguje na principu "něco za něco". Pokud máš 4 jádra, dvě z nich jednou na plno a dvě se flákají, tak ta flákající se vypne a zvedne frekvenci těch zbývajících. Tím zachová spotřebu ale zvedne výpočetní výkon pro některé situace.


Ale kupovat herní notebook, pokud nemáš peníze, je špatně. Za stejné peníze dostaneš mnohem větší výkon u stolního PC. A když si pořídíš bednu s madly (nebo si je vyrobíš), tak tahání na LANky není problém. Levné herní notebooky dlouho nevydrží (s trochou štěstí to odejde ještě před koncem záruky, takže aspoň budeš moct reklamovat). navíc často trpí na přehřívání: Viděl jsem stroj, co měl už celkem slušný výkon a stál asi 25 tisíc - ale využít jsi ho nemohl. Do pěti minut se přehřál a restartoval i s chladící podložkou.

Nicméně pokud ti nejde o velký výkon, potřebuješ notebook a spokojíš se s hraním na nízké detaily, tak si kup něco, co má relativně aktuální Core i5-i7 a vykašli se na ne-integrovanou grafiku. Ta integrovaná grafická karta v procesoru na příležitostné nenáročné hraní (Civilizace 5, Kerbal Space Program v mém případě) nějak stačí a neupeče ti stroj. Ale nevím, jestli se tohle dává do notebooků za 15 tisíc.


tommm

Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #12 kdy: 12. 08. 2014, 16:32:57 »
Herní notebook?
RAZER BLADE

http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-blade/
http://www.razerzone.com/store/razer-blade

No ja vim, ze se do toho s rozpoctem tezko vejdes - jedine s kurzem 7Kč za $ :D
Vis co, kup si za 15 stolni PC jako to radi ostatni tady.

Za 15k poskladas lepsi a daleko vykonnejsi stroj nez bude notebbok za 15k. Tve telo ti podekuje a hlavne pomer cena/vykon bude nekde jinde.

j

Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #13 kdy: 13. 08. 2014, 00:17:29 »
Chtěl bych si třeba koupit hru DayZ standalone a pařit jí s kámošema.

Za 15k (bez monitoru) sotva postavis podprumernej desktop ... ale gamesky ti na tom jakz takz pojednou. Zrovna tady mam takovou sestavu ... takze pocitej se mnou (zaokrouhluju)

2k MB - nic moc ale staci
4k I3 - na gamesky nema AMD smysl uvazovat, za I5 das o 2k vic
2k za 8GB ram
2k za maly SSD (nebo das totez za rozumnej disk, ale vykon bude zatracene znat)
1k za zdroj
1k za case
5k grafarna ... aby to trochu jelo, levnejsi nema smysl, to bys jen nahradil integrovanou a nijak si nepomoh

A sme na 17k, pricemz nemas monitor (17tku koupis za 500 ve frcu).

Vynasob to 2x (minimalne) a mas stejne vykonej ntb, v plastovym sasi co nic nevydrzi, pripadne 3x a mas totez v sasi co vydrzi, ovsem v obou pripadech do bude vazit hodne => nosit se to moc neda.

Pokud chces notes na noseni, tak si porid neco malyho (12") at to vazi co nejmin. Zahrajes si na tom sice tak max piskvorky, ale nebudes muset resit vozejcek ...

A mimochodem, engine army je pomerne hodne narocnej. Samo da se ocesat dohled, ale ...

TondaK

Re:Notebook na hry do 15 tisíc
« Odpověď #14 kdy: 13. 08. 2014, 00:31:55 »
Muze mi nekdo vysvetlit, jak SSD zvysuje vykon ve hrach? Data z HDD se nactou do pameti RAM a do pameti graficke karty, rychlejsi HDD/SSD jen urychli nacteni levelu o par vterin na zacatku hry ale pri hrani samotnem uz se skoro nepouziva. Nebylo by lepsi koupit lepsi grafickou kartu misto priplaceni za SSD? Na me to pusobi podobne jako hype s 60FPS  = next gen uber cool YOLO SWAG 1337 rekt MLG PRO 1337  argument. Beru to laicky.