Příběh: update Windows 8 na 8.1

Dzavy

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #15 kdy: 12. 08. 2014, 11:54:37 »
Mne po upgradu na 8.1 zustal v C:\ adresar Windows.old (nebo tak nejak), tak treba v nem najdes i ty MSI


Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #16 kdy: 12. 08. 2014, 12:07:53 »
Mne po upgradu na 8.1 zustal v C:\ adresar Windows.old (nebo tak nejak), tak treba v nem najdes i ty MSI
Windows.OLD mi zabíral zhruba 5GB, ale to neřeš, já to tu dal jako takovou humornou ukázku, kdybych chtěl, tak ten upgrade ani neprovedu (měl jsem to i v GPO zakázané), respektive bych si Clonezillou udělal image (mně nedělá problém to opravit ručně i s případným vyčištěním registrů, Visual Studia už jsem se zbavil, budu muset ještě otestovat, zda se mi povede nainstalovat novou verzi, Office mě ještě čeká). Prostě kdybych viděl, co se v jakém kroku dělá (tak jak to vidím v Linuxech, tak bych mohl třeba i včas zareagovat nebo se aspoň připravit, kecám, čekal jsem, že ten upgrade nebude tak jednoduchý, spíše mě zarazilo, že většinu programů cizích firem to nechalo na pokoji).

OMG

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #17 kdy: 12. 08. 2014, 12:40:38 »
Ještě abych to upravil:
...nesmí se použít ke komerčnímu hostování...

Neříká to nic o samotných Windowsech, ale na druhou stranu nedokáží najít jediný způsob, jak by se dalo jen čistě používáním samotných Windows vydělávat, možná (ale to je jen čistě v teoretické úrovni) by se dalo přemýšlet o tom, že byste si dělal papírově doklady a účetnictví a například používal kalkulačku, příkazový řádek nebo powershell ve Windows jako kalkulačku. Nebo upravoval na tomto počítači fotky v malování (ale to jsou jen čistě teoretické úvahy).

Z praxe vím, že spousta lidí si koupí notebook s OEM licencí, nainstalují si na to například nějaké účto, a myslí si, že jsou z obliga. Pokud to účto používají k výdělečné činnosti, tak nejsou (splňuje to podmínku komerčního hostování).

Dodatek: To samé platí o Officech (OEM, Starter, Student and Home licence), s výjimkou Bussiness licence je nelze používát ke komerčním účelům a to ani u neziskových účelů (trochu paradox, když se nad tím zamyslíte).

To JardaP: To vím, že Steam jede, ale mám hry, které nejedou (možná přes WineHQ, ale nejsem si jistý, jestli by ten výkon byl takový).

to, ze si MS napise do EULA s prominutim sra*ky, ktere jsou mimo prava CR je problem MS. Mate rozhodnuti soudu ohledne OEM licence a jeji pouziti k vydelecne cinnosti, nebo je to jenom vas nazor? Precetl jsem si EULAID:WinBlue_R8_2_ED_CC_O_CS-CZ a nevidim ani slovo o tom, ze bych nemohl pouzit OEM k vydelecnym ucelum. Jestli mate nejaky relevantni link, prosim o nej.

j

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #18 kdy: 12. 08. 2014, 13:01:24 »
Nesmí. Microsoftí EULA to zakazuje - ...nesmí se použít ke komerčnímu hostování..., to znamená, že na daném systému nesmíte provozovat žádnou aplikaci, která slouží ke komerčním účelům.

lol, jiste... to bez vypravet tem milionum firem ktery vesele pouzivaj OEM licence (koupeny v nasem pripade klidne primo od M$) ... zjevne o tom vis leda kulovy. Vis kdybys nepsal o vecech o kterych nic nevis, bylo by na svete hned o jedno zabity kotatko min ...
 
to, ze si MS napise do EULA s prominutim sra*ky, ktere jsou mimo prava CR je problem MS. Mate rozhodnuti soudu ohledne OEM licence a jeji pouziti k vydelecne cinnosti, nebo je to jenom vas nazor? Precetl jsem si EULAID:WinBlue_R8_2_ED_CC_O_CS-CZ a nevidim ani slovo o tom, ze bych nemohl pouzit OEM k vydelecnym ucelum. Jestli mate nejaky relevantni link, prosim o nej.
Ono tam nic takovyho napsany neni, je tam napsany, ze ty widle nesmis ... pronajimat, ale to by se musel nejdriv nekdo naucit cist. Ostatne to defakto plati o veskerym SW. Pokud chces provozovat trebas klasickej webhosting na widlich, potrebujes na to spesl lincenci na serverovy widle. Je to defakto jedina, ktera nechce cal na kazdyho uzivatele/zarizeni.

Kolemjdoucí

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #19 kdy: 12. 08. 2014, 13:02:19 »
Nesmí. Microsoftí EULA to zakazuje - ...nesmí se použít ke komerčnímu hostování..., to znamená, že na daném systému nesmíte provozovat žádnou aplikaci, která slouží ke komerčním účelům.

Totální nesmysly, komerční hostování je když tak provozování www serveru, SQL serveru pro www server a podobně.
Drtivou většinu komerčních věcí můžete s OEM dělat naprosto legálně, zvláště pak účetnictví a office.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #20 kdy: 12. 08. 2014, 13:14:21 »
To JardaP: To vím, že Steam jede, ale mám hry, které nejedou (možná přes WineHQ, ale nejsem si jistý, jestli by ten výkon byl takový).

Tak dual boot a Widle bootovat jen kdyz uz te svrbi tak, ze se to neda vydrzet?

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #21 kdy: 12. 08. 2014, 15:35:43 »
Ohledně komerčního hostování: http://www.scottandscottllp.com/main/commercial_hosting_according_to_Microsoft.aspx

Ano, u účta jsem to přehnal (i když pokud budete používát učto v režimu  klient-server, tak je to taky komerční hostování - komerční hostování není jen www server).
Ohledně Office je EULA naprosto jasná (zatím, pokud na to taky nešáhne vyšší moc): OEM = nekomerční a neziskové použití.
Ohledně Windows (asi po zásahu EU, před tím byla EULA jiná): omg má pravdu (pokud se neporuší pravidla komerčního hostování, virtualizace a více než 20 uživatelů), tak lze používát (měl jsem si to přečíst dříve, respektive čtu ji jen při reinstalaci systému - a OEM jsem reinstaloval naposledy v roce 2005?).

d0ctorX

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #22 kdy: 12. 08. 2014, 15:36:26 »
jednomu klietovi se stalo to, nainstaloval jsem mu ovlavace pro scanner (z multi tiskarny) do w8 .
Po upgradu na w8.1 se system sice tvari , ze je vse v poradku , scanner (nebo alespon ovladace) vidi, se scannerem ale neni schopen komunikovat .

Nebo vcera jsem presouval w7 na jiny subnet , w7 jsou sice na siti (jako servrik ve virtualboxu ) , nelze se ale do nich dostat dokud se neodklikne ten priblblej wizard (home net atd ) s nastaveni site.
System vazne za vsechny prachy .

widle patri proste do hnoje , rikam to stale a stale me v tom akorat utvrzuji

Dzavy

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #23 kdy: 12. 08. 2014, 15:58:06 »
nelze se ale do nich dostat dokud se neodklikne ten priblblej wizard (home net atd ) s nastaveni site. System vazne za vsechny prachy.

Nelze se do nich "dostat", protoze pro profil verejne site je defaultne zapnut firewall. Proto ji musis nastavit na domaci sit nebo si nastavit firewall. To, ze s tim neumis zachazet neznamena, ze to je spatne.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #24 kdy: 12. 08. 2014, 16:21:57 »
No tak, lidi, zkuste si predstavit, jak by zivot bez Widli byl najednou bez spousty prekvapeni a mnohem predvidatelnejsi a uplne bez napeti. Takto se rano proboudite s otaznikem, co se zase posere a zivot je hned pestrejsi.  ;)

technomaniak

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #25 kdy: 12. 08. 2014, 16:45:33 »
Ohledně komerčního hostování: http://www.scottandscottllp.com/main/commercial_hosting_according_to_Microsoft.aspx


Tomuto ty říkáš věrohodný odkaz??? Akceptuji pouze informace z domény Microsoft. To že si z prominutím nějaký hejl něco napíše na internet prakticky nic neznamená. Chce to zjistit co vlastně znamená hosting.

Komeční hosting != (že je zakázáno pracovat a vydělávat na OEM licenci Windows. Taktéž neznamená nevyužívání OS s OEM jako vlastního serveru k provádění činnosti za účelem zisku. ( neboli lze na něm klidně provozovat vlastní stránky, mít aplikační server či databázový server atd.. a vydělávat na tom)).

Komerční hosting == když už tak zakázáno je vydělávání na hostingových službách ( např. prodeje webového prostoru pro umístění něčí stránky, nebo služby databázového či aplikačního serveru běžící na OEM Windows licenci nesmíš prodávat dále atd.. ) Pro jednoduché to řeknu velmi jednoduše : Není ti dovoleno prodávat(přeprodávat) služby které ten Windows dovede, jenž umožnují vydělávat peníze někomu jinému, než vlastníkovi licence.

Zkusím hádat: Facebook generation,že?

j

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #26 kdy: 13. 08. 2014, 00:01:33 »
Zkusím hádat: Facebook generation,že?

To by sedelo ... ;D

Mimochodem, realne licencovani nezna ani nikdo v M$, obzvlast pokud zabrowsis do ruznych zakouti ... pro zajimavost, trebas si vezmi M$ SQL, a tema automatizace komunikace se zakazniky/dodavateli. Udelas nejaky rozhrani, technicky ti s databazi komunikuje to jedno rozhrani (ktery muze bezet trebas na linuxu), ale politicky ... trebas tisicovka partneru. Podle predstav (nekterych) lidi z M$ v takovym pripade potrebujes 1k calu na SQL, 1k na widle na kterejch bezi ... podle jinych ne, protoze "tohle se nebere jako uzivatele" ... a podle dalsich je to vsechno jeste jinak ...

Takze ti casto stejne nezbejva, nez se drzet "kdo se moc pta, moc se dozvi".

Cek

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #27 kdy: 13. 08. 2014, 09:46:07 »
Zkusím hádat: Facebook generation,že?

To by sedelo ... ;D

Mimochodem, realne licencovani nezna ani nikdo v M$, obzvlast pokud zabrowsis do ruznych zakouti ... pro zajimavost, trebas si vezmi M$ SQL, a tema automatizace komunikace se zakazniky/dodavateli. Udelas nejaky rozhrani, technicky ti s databazi komunikuje to jedno rozhrani (ktery muze bezet trebas na linuxu), ale politicky ... trebas tisicovka partneru. Podle predstav (nekterych) lidi z M$ v takovym pripade potrebujes 1k calu na SQL, 1k na widle na kterejch bezi ... podle jinych ne, protoze "tohle se nebere jako uzivatele" ... a podle dalsich je to vsechno jeste jinak ...

Takze ti casto stejne nezbejva, nez se drzet "kdo se moc pta, moc se dozvi".

No, pro takove pripady je nejjednodussi licencovani per-processor  ;), tam ma clovek pomerne jistotu.....ale je to sakra drahy  8)

Pavel...

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #28 kdy: 13. 08. 2014, 09:58:08 »
Mimochodem, realne licencovani nezna ani nikdo v M$, obzvlast pokud zabrowsis do ruznych zakouti ... pro zajimavost, trebas si vezmi M$ SQL, a tema automatizace komunikace se zakazniky/dodavateli. Udelas nejaky rozhrani, technicky ti s databazi komunikuje to jedno rozhrani (ktery muze bezet trebas na linuxu), ale politicky ... trebas tisicovka partneru. Podle predstav (nekterych) lidi z M$ v takovym pripade potrebujes 1k calu na SQL, 1k na widle na kterejch bezi ... podle jinych ne, protoze "tohle se nebere jako uzivatele" ... a podle dalsich je to vsechno jeste jinak ...

tak zrovna tu su odpovede z MS konzistentne: potrebujete web-licenciu ktora je na neobmedzeny pocet CALov a presne na tieto ucely.

OMG

Re:Příběh: update Windows 8 na 8.1
« Odpověď #29 kdy: 13. 08. 2014, 12:37:23 »
Mimochodem, realne licencovani nezna ani nikdo v M$, obzvlast pokud zabrowsis do ruznych zakouti ... pro zajimavost, trebas si vezmi M$ SQL, a tema automatizace komunikace se zakazniky/dodavateli. Udelas nejaky rozhrani, technicky ti s databazi komunikuje to jedno rozhrani (ktery muze bezet trebas na linuxu), ale politicky ... trebas tisicovka partneru. Podle predstav (nekterych) lidi z M$ v takovym pripade potrebujes 1k calu na SQL, 1k na widle na kterejch bezi ... podle jinych ne, protoze "tohle se nebere jako uzivatele" ... a podle dalsich je to vsechno jeste jinak ...

tak zrovna tu su odpovede z MS konzistentne: potrebujete web-licenciu ktora je na neobmedzeny pocet CALov a presne na tieto ucely.

to samozrejme neni pravda. muze mit core based licenci, muze mit device/user based licenci a treba mu bude stacit jenom 1 CAL pro device na kterem bezi konektor. Rozhodne nemusite mit 5mil. CAL kdyz provozujete web aplikaci s pripojenim do MS SQL...