Ztráta paketů či podobné problémy s internetem (Wireshark)

Dobrý den,

Chci se zeptat na program Wireshark dokáže zjisti přesně příčiny problémů a to včetě ztráty paketů a dalších tomu podobných problémů. A co víc hlavně zjistit jestli je problém někde u mě nebo na straně poskytovatele internetového připojení.
Z těch uložených logů ( .pcapng ) nedokážů vůbec nic vyčíst na tož zjistit více kde je problém.
Kdyby to někoho zajímalo uvedu zde odkazy na stažení logu během internetového provozu

Log číslo 1.

http://ulozto.cz/xFBYnrTd/log-wireshark-l4d2-pcapng

Log číslo 2.

http://ulozto.cz/xd2nZScE/log-bf4-spatna-hra-pcapng
« Poslední změna: 11. 08. 2014, 22:47:03 od Roman Bořánek »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2014, 19:57:51 »
Ne, Wireshark neni Sybila. Wireshark pouze odchyti komunikaci v bde, do ktereho ho napichnete a vy si pak musite prostudovat zachycenou komunikaci. Na Wiresharku je pekne, ze vam pakety obarvi podle typu protokolu a umi i sledovat tok urcite komunikace, takze vy se v tom muzete snaze orientovat. Jinak se kouknete na prikaz mtr. Ten take lecos muze napovedet, i kdyz vam nerekne co, jak a proc.

Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #2 kdy: 09. 08. 2014, 20:59:26 »
Ne, Wireshark neni Sybila. Wireshark pouze odchyti komunikaci v bde, do ktereho ho napichnete a vy si pak musite prostudovat zachycenou komunikaci. Na Wiresharku je pekne, ze vam pakety obarvi podle typu protokolu a umi i sledovat tok urcite komunikace, takze vy se v tom muzete snaze orientovat. Jinak se kouknete na prikaz mtr. Ten take lecos muze napovedet, i kdyz vam nerekne co, jak a proc.

Promiňte, ale se v tom programu vůbec nevyznám.
Tam vidím většinu světle modry barvy, pak tam jsou mezitím i nějaké další barvy ( fialová, zelená, černá a další... )

Já bych potřeboval zjistit jaké mám ztráty paketů a možná i něco dalšího, mě zajímá jestli jde všechno ven správně ( odesílání ) a ke mě do pc ( příjem ) , když jsem na internetu.

Mám totiž internetové problémy a zatím to vypadá na ztrátu paketů a potřebuju tu nějak diagnostikovat

Nebo je na tyhle věci je nějakého jiného programu co tohle umí?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #3 kdy: 09. 08. 2014, 21:59:19 »
Rikal jsem, zkuste mtr. Ten dela kontinualni traceroute a zobrazuje pripadne ztraty paketu na jednotlivych uzlech.

Nevim, co presne myslite temi internetovymi problemy, ale muze to byt treba take nevhodnym nastavenim MTU. Mozna by nekdo mel nejaky napad, pokud byste se vyzvykl ponekud presneji o tech problemech.

Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #4 kdy: 09. 08. 2014, 22:21:56 »
Rikal jsem, zkuste mtr. Ten dela kontinualni traceroute a zobrazuje pripadne ztraty paketu na jednotlivych uzlech.

Nevim, co presne myslite temi internetovymi problemy, ale muze to byt treba take nevhodnym nastavenim MTU. Mozna by nekdo mel nejaky napad, pokud byste se vyzvykl ponekud presneji o tech problemech.

MTR? Já stále nevím co to je za program a kde ho mám stáhnout na googlu me to nic konkrétního nenašlo až na toto:

http://winmtr.net/

Je to ono?

Kdybych tu měl povídat o svém problému co tam jde a nejde bylo by to na poměrně dlouhé vyprávění a nevím jestli to má cenu to tady to řešit a jestli se někomu do toho bude chtít jít to nějak řešit ??


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #5 kdy: 10. 08. 2014, 00:49:30 »
MTR? Já stále nevím co to je za program a kde ho mám stáhnout na googlu me to nic konkrétního nenašlo až na toto:

http://winmtr.net/

Je to ono?

Aha, vy jedete na Widlich! No, to jste ovsem opomnel zminit, tak to uprimnou soustrast. Mel jsem na mysli tohle: http://www.bitwizard.nl/mtr/ . Vypada to, ze to, co jste nasel, je Widlovy port mtr, ktere jsem mel na mysli ja.

Citace
Kdybych tu měl povídat o svém problému co tam jde a nejde bylo by to na poměrně dlouhé vyprávění a nevím jestli to má cenu to tady to řešit a jestli se někomu do toho bude chtít jít to nějak řešit ??

Toz muzete zminit aspon par nejvypecenejsich problemu. Treba to nekomu neco rekne a kdyby ne, tak cizi problemy vzdycky potesi. ;-)

Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #6 kdy: 10. 08. 2014, 01:13:15 »
MTR? Já stále nevím co to je za program a kde ho mám stáhnout na googlu me to nic konkrétního nenašlo až na toto:

http://winmtr.net/

Je to ono?

Aha, vy jedete na Widlich! No, to jste ovsem opomnel zminit, tak to uprimnou soustrast. Mel jsem na mysli tohle: http://www.bitwizard.nl/mtr/ . Vypada to, ze to, co jste nasel, je Widlovy port mtr, ktere jsem mel na mysli ja.

Citace
Kdybych tu měl povídat o svém problému co tam jde a nejde bylo by to na poměrně dlouhé vyprávění a nevím jestli to má cenu to tady to řešit a jestli se někomu do toho bude chtít jít to nějak řešit ??

Toz muzete zminit aspon par nejvypecenejsich problemu. Treba to nekomu neco rekne a kdyby ne, tak cizi problemy vzdycky potesi. ;-)

Já si taky myslím čím více lidí o tom bude vědět tím se snad dočkám nějakého možného řešení jak říkám bude to pěkně dlouhý text.

Ještě k tomu programu: MTR

|------------------------------------------------------------------------------------------|

|                                      WinMTR statistics                                   |

|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

|                             192.168.0.1 -    0 | 1730 | 1730 |    0 |    0 |    4 |    1 |

|                                 1.1.1.1 -    0 | 1730 | 1730 |    0 |    0 |    4 |    1 |

|                              10.10.12.1 -    0 | 1730 | 1730 |    2 |    3 |   30 |    3 |

|          25.220.21.185.level.*****.cz -    0 | 1730 | 1730 |    4 |    6 |   31 |    6 |

|                 *****.supernetwork.cz -    3 | 1551 | 1505 |    4 |   22 |  384 |   14 |

|         ae0-404.prg10.core-backbone.com -    0 | 1730 | 1730 |    4 |    6 |   34 |    6 |

|        ae1-2002.fra20.core-backbone.com -    0 | 1729 | 1729 |   13 |   16 |   44 |   15 |

|                        decix.mcbone.net -    0 | 1729 | 1729 |   13 |   16 |   63 |   14 |

|            xe-0-1-1-0.dus2-j.mcbone.net -    0 | 1729 | 1729 |   16 |   19 |   90 |   17 |

|               vlan61.dus1-x0.mcbone.net -    0 | 1729 | 1729 |   16 |   19 |  116 |   17 |

|                garvin.kreml.4players.de -    0 | 1729 | 1729 |   16 |   18 |   54 |   17 |

| dyn-62-104-179-64.server.4netplayers.de -    0 | 1729 | 1729 |   16 |   19 |   53 |   17 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

   WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Hned ten první sloupeček to budou určitě pakety 3% ztrátavost někdy i více když se podíváte do pravého třetího sloupečku recv 1505 - ve druhém je: 1551 tady už to nedrží krok teda jestli to není nějak na škodu tam už to moc nesedí je tam nějaké zpoždění a to vypadá na zahazování paketů jestli se nepletu?

Teď k mému problému:

Už si začínám říkat zda-li jsem jenom já jediný kdo má přesně tento případ problému s extrémní ztrátou paketů ( packet loss ).

Naše město to se propadlo hluboko do minulosti co se týče kvatlity a spoléhlivosti internetového připojení tak asi do roku 2003 do počátku začínajcího internetu.
nazval bych to novějším středověkem tady je to pravděpodobně zastaralá technologii fyzicky opotřebované vedení datových kabelů a hlavních spojů a přístupových bodů atd všeho co k tomu patří bude to už několik let staré.
Podle mého názoru nikde u nás v české republice horší internetové připojení nenajdete. Je jim malé naše město kde panuje natolik nežádoucí a nestabilní internetové připojení, že to není možný na tož normální. Dejme tomu rychlost ta se drží dobře, upload je ovšem menší. Ping ( Latence ) odezva docela obstojá 10 ms v průměru na ping seznam.cz -t
Ale jak přijde na řadu správné odesílání a příjmání paketů tak to je tak něco šíleného, že tohle snad nikde jinde na světe není než ve u nás kde je podle mě jedno z nejhorších internetových připojeních. Stručně řečeno a podtrženo tu panují extrémní ztráty paketů. Vysvětlím níže jak to vypadá a jak ty příznaky přicházejí se ztrátou či zahazování paketů :

Během hraní multiplayer her se děje to, když začnu na někoho střílet tak se skoro vůbec nic nestane. Střelba je neučiná a pokud je účiná tak s obtížemi. Až po několikátem pokusu. Mám to na každém herním serveru ( včetně českých pingy jsou v pohodě nízké 20 ms ) a děje se to při každém setkání se spoluhráčem. Abych lépe upřesnil problém tak vám zasílám na ukázku dvě kratičká videa, jak ten problém přesně vypadá. Já se mohu jen domnívat čím to může být, ale vypadá to na zahazování paketů serverem někde u poskytovatele či dál. S velkou pravděpodobnosti používájí QoS v jejich siti na řízení toku dat a přidělování priorit do front. Nehraju vubec online hry treba 14 dni po 14 dnech jsi jdu zahrát o vikendu. Online hry fungují kupodivu správně jak by měli fungovat, ale pouze dočasně tak na 2 hodiny. Po 2 hodinách začnou náznaky už výše zmineho problémů ještě, ale zatím se to ještě neděje tak často. Pak to po několika hodinách začne úplně se to projevovat v plne míře naprosto všude ve hře. Což je absolutně nehratelne. Domnívám se, ze je to zahazovani paketu ze strany poskytovatele či dál po konektivitě internetu. Nebo už jsou pakety poškozeny než dorazí ke mě a v zápětí když jsou odesílány z mého PC a mají dorazit ke svému cíli tak dorazí nějak poškozeny nebo nedorazí vůbec! Ono to vypadá jako by po určité době se vyčerpala nejaka síťová kapacita či něco takového a hned to začne dělat ty blbosti. Jako myslím si, ze to tak může byt sice nevím přesně jak to může fungovat u poskytovatelu, ale nějakou představu už mám. Uz jsem vystridal 4 poskytovatele u nás z toho i 2 pocitace a 4 poskytovatele nechtel bych je všechny jmenovat jen ty nejznámější: VDSL ( Telefonica O2 ), CDMA mobilní připojení ( UFON ), a již dva WiFi 5 ghz poskytovatele. U všech uvedených připojení je naprosto stejný problém. Podotýkam, že problém přetrvává již čtvrtým rokem. Proto bych vás chtěl poprosit jestli mě dokážete říct co to přesně může být za problém? Pokud možno navrhnout nějaká možne řešení
O2 nebo Ufon tyhle poskytovatelé to vůbec neřeší aniž, když je zkontaktujete tak se nic neděje pouze odpovědi ve smyslu, že se na to podívají a po pár dne se nic neděje.
No a když je to lokální poskytovatel ten ten problém dokáže vyřešit jen dočasně na 1 až 2 dny  pročpak to nevyřešej trvale na vždy?

Ještě bych chtěl podtknout, jak byl u mě prvně zapojovat AP mikrotik technik tak mě online hry fungovali perfektně, ale jenom dočasně 2 dny bez jakých koliv problémů. Pak se začali ukazovat zmíněné problémy. Hned nazačátku co jsem měl jejich internet na zkoušku jsem kontaktoval pana hlavníhoho vedoucího firmy kvůli problémům s rychlostí ten mi řekl, že tam u nich něco restartuje asi ten hlavní server co to všechno řídi. A problémy s rychlostí a i zmíněný problém s online hrami byli vyřešený pouze dočasně zhruba na jeden den až dva, pak se to začalo znovu objevovat na novo

Tohle je opravdu nekonečný ( příběh ) naprostý bludný kolotoč a zahadný případ se kterým si lámu hlavu už čtvrtým rokem a upřímě řečeno je to už zralé na blázinec. Stále řešení a odpovědi na můj problém jsou v nedohledu.


Jako tady jsou videa naprosto shodného problémů co mám je to na nich jasně vidět jak ten problém vypadá:


https://www.youtube.com/watch?v=4tySiJerz98&list=UULc0EIDQFbhMYg-T4rbZ7kA

Další

https://www.youtube.com/watch?v=b3fzkQo3yCs&list=UULc0EIDQFbhMYg-T4rbZ7kA

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #7 kdy: 10. 08. 2014, 11:48:36 »
Blahopreji, to video s tim supportem Wiresharku se vam opravdu povedlo. Vy se s nimi bavite pomoci Google translate, az chudaci mozna vubec nepochopili, co chcete, tak dobre ty preklady jsou. Pak jim tam nutite download vasich zachycenych paketu a to z ceskeho downloadovaciho sajtu. Asi si pedstavujete, ze technicky supoort je misto, kam zaslete vasi praci a oni ji za vas udelaji. Tak to je vrchol arogance.

Kdybyste se misto hrani blbych strilecek ucil anglicky, udelal byste lepe.

Jinak proc se vam ztraci pakety se zeptejte na Giganetu.

Howg!

Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #8 kdy: 10. 08. 2014, 12:48:23 »
To je fakt jsou to hodně blbé střílečky mě osobně mi vaděj dřív ještě, když jsem chodil do školy tak ne když to v té době fungovalo ok. No Aglicky umím ale pouze jen ty základy. Já anličtinu ve svém zaměstnání nepotřebuji proto si její znalosti nějak nadměrně nerozšiřuji.
Co se týče té techn. podpory tam jsem měl osobně pocit, že mluvím s nějakým bot programem nebo jak se tomu říká. Proto mě to přišlo jako kuriozita a podivně příliš rychlích odpovědí co bylo pro mě divné.
Ten giganet to není můj provider, ale je to něco nad mím providerem taková ta výšší vrstva co jim poskytuje ( mému providerovi ) internet.
Takže můžete mi něco o tom říct?

Jedno po druhém abych se měl čeho chytit ještě chápu v té tabulce bod 1 a bod 2 to je můj router a ap, a co ty další body= jejich tam celkem 12?

Dále je to normální, aby třetího sloupečku recv 1505 - ve druhém je: 1551 tady už to nedrží krok to je normální?

Můžete mě jestli možno podložit vaše výsledky takového testu jen pro srovnání, abych měl tom trošku přehled  ;)

Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #9 kdy: 10. 08. 2014, 12:50:17 »
Blahopreji, to video s tim supportem Wiresharku se vam opravdu povedlo. Vy se s nimi bavite pomoci Google translate, ... Asi si pedstavujete, ze technicky supoort je misto, kam zaslete vasi praci a oni ji za vas udelaji. Tak to je vrchol arogance.

Kdybyste se misto hrani blbych strilecek ucil anglicky, udelal byste lepe.

+1

Lol Phirae

Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #10 kdy: 10. 08. 2014, 13:07:20 »
Blahopreji, to video s tim supportem Wiresharku se vam opravdu povedlo. Vy se s nimi bavite pomoci Google translate, az chudaci mozna vubec nepochopili, co chcete, tak dobre ty preklady jsou. Pak jim tam nutite download vasich zachycenych paketu a to z ceskeho downloadovaciho sajtu.

 ;D ;D ;D ;D ;D

Jinak my taky zůstává rozum stát nad tím, proč to neřeší s providerem reklamací, případně nevypoví rovnou smlouvu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #11 kdy: 10. 08. 2014, 13:23:13 »
No Aglicky umím ale pouze jen ty základy. Já anličtinu ve svém zaměstnání nepotřebuji proto si její znalosti nějak nadměrně nerozšiřuji.

Cestinu ve svem zamestnani patrne nepotrebujete take.

Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #12 kdy: 10. 08. 2014, 13:28:27 »
No Aglicky umím ale pouze jen ty základy. Já anličtinu ve svém zaměstnání nepotřebuji proto si její znalosti nějak nadměrně nerozšiřuji.

Cestinu ve svem zamestnani patrne nepotrebujete take.

Neřešte tu laskavě nějaké hlouposti, kdo co umí a neumí nebo kdo co čeho dokazal a jiné tomu podobné kokotiny. Jestli už nemáte nic dalšího k mému tématu a na mé předešlé položené otázky můžetet toto téma locknout nebo smazat já bych to považoval za vyřešené i když ne úplně odpovědi si najdu jinde děkuji vám za snahu  ;)

Lol Phirae

Re:Ztrátá paketů či podobné problémy s internetem ( Wireshark )
« Odpověď #13 kdy: 10. 08. 2014, 13:39:47 »
Pá, brouku  :D ;D ::)