Skype 4.3 na Debian 6 x64

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skype 4.3 na Debian 6 x64
« Odpověď #30 kdy: 12. 08. 2014, 09:25:25 »
no u mne je to aktualní, protože se mi do upgradu systemu  nechce a dneska asi zkusim ten TOX
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Ilfirin

Re:Skype 4.3 na Debian 6 x64
« Odpověď #31 kdy: 12. 08. 2014, 11:40:08 »
Postup není triviální. navíc k čemu je TOX, když má člověk kontakty na Skype, ale k věci.

Celé to laborování "vždyt mám qt4-webkit" je k ničemu, protože skype je 32bitový a s tou 64bitovou knihovnou kominikovat prostě nebude.

Jelikož 6ka neumí multiarch, čeká vás ruční práce. Chce si to vlézt na packages.debian.org využít "Search the contents of packages" a dohledat ony balíky. ty je třeba stáhnout ve variantě pro i386. Tahal jsem tuším 4 balíčky, nějak qt4-webkit qt4-xmlpatterns něco_phonon a něco pulse_glib.
Poté co budou tyto balíčky stažené, vytvořit nějaký adresář, například "a" a rozbalit je: dpkg -X balíček.deb a/ . Tím získáte v adresáři "a" adresářovou strukturu. A nyní prasárna, vzít všechny soubory z ./a/usr/lib/ a překopírovat je do /usr/lib32. Pak se mi Skype rozjel a funguje dodneška.

Jo, ještě jedna věc. Používám Dynamic verzi a ta se chová špatně, pokud si symlinkuju binárku a spustím jí. Místo toho jsem si na spouštění musel udělat script (do usr/local/bin) "cd adresář_se_skypem; ./skype".

A samozřejmě musíte (pod verze 4.3 musíte) mít naistalované pulseaudio

Lol Phirae

Re:Skype 4.3 na Debian 6 x64
« Odpověď #32 kdy: 12. 08. 2014, 11:51:55 »
no u mne je to aktualní, protože se mi do upgradu systemu  nechce

Mudrováním o tom, jak tam tu kravinu prasácky dostat, jsi už strávil týden. A to se opravdu vyplatí, když ten upgrade trvá asi hodinu.  ::) ::) ::)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skype 4.3 na Debian 6 x64
« Odpověď #33 kdy: 12. 08. 2014, 12:37:08 »
to Ilfirin:
GREAT Thanks! super, podařilo se...přesně jak píšeš....pro rekapitulaci

jedná se o stažení těchto knihoven:
libqt4-webkit_4.6.3-4+squeeze1_i386.deb
libqt4-xmlpatterns_4.6.3-4+squeeze1_i386.deb
libqt4-phonon_4.6.3-4+squeeze1_i386.deb

rozbalení pomocí:
dpkg -X libqt4-webkit_4.6.3-4+squeeze1_i386.deb /dll
dpkg -X libqt4-xmlpatterns_4.6.3-4+squeeze1_i386.deb /dll
dpkg -X libqt4-phonon_4.6.3-4+squeeze1_i386.deb /dll

v adresáři /dll vnizkne struktura:
/
lib
share

nakopírování na potřebné místo:
cd dll/lib
cp *.* /usr/lib32

SOLVED - Skype 4.3 běží a to bez upgrade na debian 7
ještě jednou díky
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Skype 4.3 na Debian 6 x64
« Odpověď #34 kdy: 12. 08. 2014, 13:09:31 »
Mudrováním o tom, jak tam tu kravinu prasácky dostat, jsi už strávil týden. A to se opravdu vyplatí, když ten upgrade trvá asi hodinu.  ::) ::) ::)

Hm, to by mne zajimalo. Ja stravil upgrade Lubuntu LTS na posledni LTS snad cely den, nepocitaje download. Furt jsem chodil odpovidat na nejake otazky, protoze se to neumi na vse zeptat najednou a jeste jsem musel porad chodit soupat mysi, protoze i kdyz se ten stroj normalne sam neuspava, tak pri upgradu s tim zacal a kdyz se nehnulo mysi nebo neco, tak upgrade usnul. Je na tom Debian nejak lepe alespon co se tyka tech otazek? Na stroji s Debianem mam testing, takze upgrade jsem uz leta nevidel.