Rozdílná odpověď při stejném HTTP požadavku

schaschek

Rozdílná odpověď při stejném HTTP požadavku
« kdy: 23. 09. 2010, 22:56:02 »
Snazim se naprogramovat mobilniho klienta pro pristup na SMS branu O2 Extra. Na webu www.o2extra.cz  to funguje tak, ze do formulare vyplnite svoje telefonni cislo, oni vam smskou poslou overovaci kod, ktery vyplnite do dalsiho formulare. Timto se prihlasite a muzete posilat urcity pocet smsek tydne do vsech siti pod svym vlastnim telefonnim cislem. Ja se snazim tento postup zautomatizovat.

Nejdriv si nactu pomoci GET requestu stranku s formularem pro zadani telefonni cisla. Zapamatuji si cookie a skryte policko input ve formulari, ktere je treba posilat dale zpet na server. Potom pomoci POST requestu odeslu svoje telefonni cislo spolecne s cookie a skrytym inputem. Behem par vterin dorazi smska s ciselnym kodem. Tento kod potom poslu pomoci dalsiho POST requestu na server spolecne s cookie a novym skrytym inputem. Response na tento request vsak obsahuje jinou hodnotu Location, nez kdyz to zkousim ve Firefoxu. Posle me to zkratka do jineho adresare.

Pritom jsem si nekolikrat kontroloval, ze hlavicky z Firefoxu i z meho klienta vypadaji stejne, stejne tak posilam stejna data pomoci POST. Tim stejne mam samozrejme na mysli vsechno krome hodnoty cookie a hodnoty ve skrytem inputu, kterou jsou pri kazdem prihaseni jine.

Nevite nekdo, jak je to mozne? Dostat na dva stejne requesty rozdilny response? Pripadne existuje zpusob, jak si overit, ze Firefox a muj klient komunikuji se serverem opravdu stejne?
« Poslední změna: 24. 09. 2010, 07:53:10 od Petr Krčmář »


Rado2

Re: Rozdilny response pri stejnem HTTP requestu?
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2010, 23:20:45 »
Porovnaj to znak po znaku. Niekde musi byt rozdiel. Pripadne mozno posles odpoved podozrivo rychlo

schaschek

Re: Rozdilny response pri stejnem HTTP requestu?
« Odpověď #2 kdy: 23. 09. 2010, 23:37:26 »
No a existuje aspon nejaky program, ktery umi zobrazit vsechnu sitovou komunikaci pres HTTP? Zkousel jsem googlovat, ale nic jsem nenasel. Ten program mam napsany v Jave a pouzivam tridu HttpURLConnection, ktere se ty jednotlive polozky hlavicky nastavuji. Mas ale pravdu, ze to jeste neznamena, ze ta hlavicka taky bude uplne stejna.

Jinak s tou casovou prodlevou me to taky napadlo, ale nepomohlo to.

Jakub L.

Re: Rozdilny response pri stejnem HTTP requestu?
« Odpověď #3 kdy: 24. 09. 2010, 00:54:52 »
Normálně to vezmi wiresharkem, co všechno tam probíhá

Jenda

Re: Rozdílná odpověď při stejném HTTP požadavku
« Odpověď #4 kdy: 24. 09. 2010, 18:56:53 »
Není tam třeba nějaký JavaScript?


qaws

Re: Rozdílná odpověď při stejném HTTP požadavku
« Odpověď #5 kdy: 24. 09. 2010, 22:00:08 »

schaschek

Re: Rozdílná odpověď při stejném HTTP požadavku
« Odpověď #6 kdy: 24. 09. 2010, 22:36:49 »
Diky za odpovedi, Wireshark akorat zkousim, tak uvidime, jak to dopadne.

schaschek

Re: Rozdílná odpověď při stejném HTTP požadavku
« Odpověď #7 kdy: 24. 09. 2010, 23:02:08 »
Ted jsem jeste zjistil, ze spojeni se serverem probiha zasifrovane pomoci AES-256, overovatelem je Thawte Consulting. V sitove komunikaci se pritom vubec nevyznam, tohle je vlastne uplne prvni vec, co v teto oblasti zkousim. Asi bude problem nekde v tom.

Kdyby mel nekdo dostatek casu a chtel by mi s tim pomoct, muzu klidne poslat zdrojak v Jave :) Ale nechci s tim tady nikoho otravovat.

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rozdílná odpověď při stejném HTTP požadavku
« Odpověď #8 kdy: 28. 09. 2010, 21:36:21 »
Neni problém v tom, že to posíláš pomocí HTTP, zatímco firefox používá HTTPS? (aspoň pokud používá certifikát, tak to asi HTTPS bude...).
Pokud jo, tak studuj tady:
https://awebproxyprd.ins.state.ny.us/docs/eassec/eassecp25.htm

Re: Rozdílná odpověď při stejném HTTP požadavku
« Odpověď #9 kdy: 29. 09. 2010, 14:46:05 »
Jinak na sniffování HTTP(S) komunikace Firefoxu je dobré rozšíření jménem HTTPFox