Dáváte službám osobní údaje?

NooN

Re:osobní údaje
« Odpověď #15 kdy: 05. 08. 2014, 12:57:33 »
V tomto bode mylis, pretoze ak strata nie je nahlasena pred zneuzitim, je to ciste tvoj problem.
A jak by ten podvodník dokazoval, že si fotokopii udělal 4.8. a ne 5.8.?
Dolezity je datum kedy bola sa pouzila fotokopia ako doklad potrebny k viazaniu sluzby.
Tzn. ak to bolo po nahlaseni tak je to pre teba v pohode ak pred je to tvoj problem.


Re:Dáváte službám osobní údaje?
« Odpověď #16 kdy: 05. 08. 2014, 12:59:12 »
Bohužel, v našem Absurdistánu je možné všechno.
Zemí neomezených možností Emérika už dávno není ...
No ale bacha, koukal jsem jenom na ty dva první případy a tam je problém v tom, že si nepřebrali doporučený dopis a tak platí fikce doručení. To je příčina jejich problémů, ta občanka tam nehraje zásadní roli.

Fikce doručení může způsobit velké problémy, to je jasný:
http://www.epravo.cz/top/clanky/fikce-doruceni-muze-nastat-i-v-pripade-dorucovani-na-adresu-ohlasovny-90859.html

Btw, on to není úplně nesmyslný princip, s řečma o absurdistánu bych byl zdrženlivější:
Citace
V navrženém ustanovení se konstruuje cestou fikce i bydliště pro člověka, který skutečné bydliště nemá. Vychází se přitom z pojetí, že každý sice má právo žít podle svého, není však možné, aby tento způsob života byl na újmu jeho okolí, a aby tudíž třetí osoby byly mimo jiné neúměrně zatěžovány pátráním po jeho bydlišti.[8]
http://www.epravo.cz/top/clanky/povinne-predzalobni-upominky-a-fikce-doruceni-v-noz-80713.html

Re:osobní údaje
« Odpověď #17 kdy: 05. 08. 2014, 12:59:51 »
Dolezity je datum kedy bola sa pouzila fotokopia ako doklad potrebny k viazaniu sluzby.
Tzn. ak to bolo po nahlaseni tak je to pre teba v pohode ak pred je to tvoj problem.
Opakuju: jak by to ten podvodník dokázal?


Re:Dáváte službám osobní údaje?
« Odpověď #19 kdy: 05. 08. 2014, 13:40:36 »
...
No ale bacha, koukal jsem jenom na ty dva první případy a tam je problém v tom, že si nepřebrali doporučený dopis a tak platí fikce doručení. To je příčina jejich problémů, ta občanka tam nehraje zásadní roli.

V tom nejsme vepři.
Ale pointa (alespoň pro mne) je v tom, že jsi "zodpovědný" za zneužití svých dokladů (a pykáš za to), i když jsi jejich ztrátu včas a řádně nahlásil ...


Re:Dáváte službám osobní údaje?
« Odpověď #20 kdy: 05. 08. 2014, 13:56:13 »
Ale pointa (alespoň pro mne) je v tom, že jsi "zodpovědný" za zneužití svých dokladů (a pykáš za to), i když jsi jejich ztrátu včas a řádně nahlásil ...
Podle mě z toho plyne, že jsi zodpovědný za to, aby sis vybíral poštu v místě svého trvalého bydliště.

Re:Dáváte službám osobní údaje?
« Odpověď #21 kdy: 05. 08. 2014, 14:00:41 »
Ale pointa (alespoň pro mne) je v tom, že jsi "zodpovědný" za zneužití svých dokladů (a pykáš za to), i když jsi jejich ztrátu včas a řádně nahlásil ...
Podle mě z toho plyne, že jsi zodpovědný za to, aby sis vybíral poštu v místě svého trvalého bydliště.

Teď nevím, ohýbáš to jinam schválně, anebo to máš od přirození?
(já přeci to, co tvrdíš nikde nepopírám (ale ani o to nikdy nešlo))

Re:Dáváte službám osobní údaje?
« Odpověď #22 kdy: 05. 08. 2014, 14:03:41 »
Teď nevím, ohýbáš to jinam schválně, anebo to máš od přirození?
(já přeci to, co tvrdíš nikde nepopírám (ale ani o to nikdy nešlo))
Tak teď fakt nerozumím. Z těch příkladů, co jsi uvedl, prostě podle mě nevyplývá A, ale B.

A: každý si má hlídat svoje doklady
B: každý si má hlídat vybírání pošty

A může být klidně taky pravda, ale z toho, co jsi uvedl, to imho neplyne.

Už si rozumíme? Nemám v úmyslu nijak trolovat, jenom mi jde o to, že tenhle thread je o A, ne o B.

i

Re:Dáváte službám osobní údaje?
« Odpověď #23 kdy: 05. 08. 2014, 14:17:14 »
Tak že mám Aukru dát kopie dvou dokladů, časem, až třeba bude provozovatel serveru měnit disk, nebo až jim nějaký šikula přečte databázy, což může být až mnoho měsíců poté, já mám nahlásit ztrátu dokladů ?

Nebylo by lepší kdyby mi aukro, bitstock, a podobní, poslali neodmítnutelné potvrzení o přijetí těchto kopii dokladů a že přebírá svou případnou část zodpovědnosti za jejich případně i budoucí zneužití?


leble

Re:Dáváte službám osobní údaje?
« Odpověď #24 kdy: 05. 08. 2014, 14:45:57 »
Jediné správné řešení je jako u virtuální kreditky. Ofotis. Nahlásit ztrátu. Pošleš fotokopii.

Nox

Re:Dáváte službám osobní údaje?
« Odpověď #25 kdy: 05. 08. 2014, 16:35:46 »
Osobne davam doklady velmi nerad a to jen bankovnim institucim, ktere mi jinak proste ucet nezridi.

Daleko vic mi vadi ruzne "slevove karty". Dnes vam je vnucuje kazdy pidiobchudek a ja se desim toho, kdy to nebude jako dnes, kdy bezna cena je 100 Kc a se slevou 90 Kc, ale az pritvrdi a bezna cena bude 1000 Kc a slevova 100 Kc a ja to jiz nebudu moci ignorovat jako dnes.

Lol Phirae

Re:osobní údaje
« Odpověď #26 kdy: 05. 08. 2014, 17:00:14 »
Milý Lol Phirae asi nebudeš věřit, ale já to psala z pozice ubytovatele , kde jsem měla nespočet "diskusí" s kontrolory našeho "státu" o tom co je mojí povinností. Pokud si ubytovatel nedokáže ohlídat svůj majetek je to jeho problém, já s tím nikdy problém neměla.

A co my teda jako s tím? Pokud se dokážeš vyžvejknout před kontrolory stejně "srozumitelně", jako ve svém předchozím příspěvku, tak se nedivím, že máte problémy. Na co si teda vlastně stěžuješ a co máš za problém ("bohužel v praxi je to zcela jinak")?

Jenda

Re:osobní údaje
« Odpověď #27 kdy: 05. 08. 2014, 17:15:39 »
Milý Lol Phirae asi nebudeš věřit, ale já to psala z pozice ubytovatele , kde jsem měla nespočet "diskusí" s kontrolory našeho "státu" o tom co je mojí povinností. Pokud si ubytovatel nedokáže ohlídat svůj majetek je to jeho problém, já s tím nikdy problém neměla.
Zajímavé, proč to stát potřebuje? Kvůli praní peněz (falešné ubytování neexistujících osob)? Kvůli pátrání po uprchlých zločincích?

Bla

Re:Dáváte službám osobní údaje?
« Odpověď #28 kdy: 05. 08. 2014, 17:17:30 »
Nedávno mi kamarád soudce řekl, že občanský průkaz sebou dneska může nosit jen totální kretén. (Vyjma cesty na úřady/poštu.)
A že naopak lidem, kteří se ohání tím, že "si mysleli, že musí mít občanku u sebe" to ještě pěkně přisolí.
Doklad totožnosti je vhodné sebou mít, to je pravda, například při řízení motorového vozidla potřebujete řidičský průkaz.
Ovšem občanku do hospody sebou nosí jen totální vypatlanec a ještě větší vypatlanci sebou nosí doklady komplet třeba v MHD.
Lidská hloupost je velká, všichni vědí, že se v MHD krade, ale všichni sebou tahají komplet doklady.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/216878-bez-obcanky-ani-na-krok-povinnost-nebo-mytus/

Takže občanku si nechte pěkně doma a bude klid.
Taky jí samozřejmě nikomu neposílejte, řidičák jim bude stačit.

Občanka je jako heslo do vašeho hlavního systému, pro jeho vyzrazení potřebujete opravdu kulervoucí důvod.

Schválně, kolik se tu najde vypatlanců, kteří sebou tahají občanku v MHD naprosto běžně, co?

Jenda

Re:osobní údaje
« Odpověď #29 kdy: 05. 08. 2014, 17:22:18 »
Nebylo by lepší kdyby mi aukro, bitstock, a podobní, poslali neodmítnutelné potvrzení o přijetí těchto kopii dokladů a že přebírá svou případnou část zodpovědnosti za jejich případně i budoucí zneužití?

Nebylo, protože až to leakne, nejspíš nezjistíš, odkud. Nejde to dělat jako s mailovými adresami, kdy jim dáš jednorázovou, a když přijde spam, hned víš, od koho.

Dolezity je datum kedy bola sa pouzila fotokopia ako doklad potrebny k viazaniu sluzby.
Tzn. ak to bolo po nahlaseni tak je to pre teba v pohode ak pred je to tvoj problem.
Opakuju: jak by to ten podvodník dokázal?

Na smlouvě o půjčce je timestamp banky (celkem důvěryhodný, velká banka snad nebude antedatovat smlouvy). Na lístku od revizora třeba taky. Atd.