Nastavení nodů konkrétní země

Nastavení nodů konkrétní země
« kdy: 28. 07. 2014, 09:58:22 »
Dobrý den, potřebuji se z různých zemí připojovat na 2 stejné servery, bohužel mám problém s pčihlášením z cizí země (respektive ze z místa s IP nepatřící danému státu. S administrátorem té sítě jsem nepocodil, protože na stejných serverech běhá i něco jiného, kvůli čemu restrikci nechtějí měnit. Admin mi doporučil používat prohlížeč Tor nebo anonymní proxy. S anonymní proxy jsem nepochodil protože je to tak pomalé že to lasí pouze timeouty. A když náodou ne tak blbne čtení nových zpráv (nefunguje odklik na další stranu). Tor funguje rychle a lépe, ale pro editaci musí být moje IP adresa česká nebo slovenská. 1) netuším jakéo rozsahu by měla být a 2) netuším jak to nastavit. Jen že by to mělo nějak jít.
Víte někdo jak to nastavit? děkuji
« Poslední změna: 29. 07. 2014, 17:15:17 od Roman Bořánek »


lobo

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2014, 10:18:39 »
VPN?

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #2 kdy: 28. 07. 2014, 10:24:43 »
VPN by mi povolili pouze na domacím počítači, ale já hodne cestuju po hotelech a často ani nepoužívám svůj počítač. Ideální by bylo zapojit flasku a z toho spustit nějaký anonymní prohlížeč. Všude jsou wokna. Možná i nějaká life distribuce s prednastavenym torem nebyla odvěci. cd nebo flash je snadno přenosná...

ToJeJedno

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #3 kdy: 28. 07. 2014, 10:29:23 »
Zariadit si lacny VPS-ku v CR alebo SR, rozbehat si tam vlastny SQUID + pohrat sa so zabezpecenim, aby sa z toho nestal verejny proxy :) a mas vystarano..

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #4 kdy: 28. 07. 2014, 10:38:48 »
škoda že netuším o čem mluvíš :-(

ale jestli to znamená někde zřizovat nějaký server přes který budu přistupovat tak to není zrovna ideální řešení. Už jen kvuli tomu že v tom Toru to prý nějak nastavit jde a víc nepotřebuji (doufám).


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #5 kdy: 28. 07. 2014, 13:40:49 »
upravená verze webového prohlížeče Opera, obsahuje Tor a ještě je to portable(není nutno instalovat).
http://www.portablefreeware.com/?id=980
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #6 kdy: 28. 07. 2014, 14:21:19 »
Tento dotaz by som zaradil do kategorie najhorsie formulovanych... O co ide?

Na nejake webove stranky (HTTP/HTTPS) mozes pristupovat resp. editovat ich obsah len z SK/CZ IP rozsahu? A ty behas po svete a teda ta dany server nepusti/nedovoli editovat?

Nebude najjednoduchsie kupit si Ceske alebo Slovenske VPN? OpenVPN funguje na windows normalne. Pripadne hackaround typu prihlasit sa cez nejaky screen sharing na domaci pocitac a ist na dany server odtial? :)

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #7 kdy: 28. 07. 2014, 14:25:58 »
RANT Strasne tu chyba edit funkcia!!!!

Ak by to malo fungovat aj na verejnych PC, tak pozui TeamViewer Portable a prihlasuj sa na domaci PC. Z domaceho pc sa dostanes dalej na tie servre.

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #8 kdy: 28. 07. 2014, 14:41:19 »
RANT Strasne tu chyba edit funkcia!!!!

Ak by to malo fungovat aj na verejnych PC, tak pozui TeamViewer Portable a prihlasuj sa na domaci PC. Z domaceho pc sa dostanes dalej na tie servre.
a nebylo by jednodušší zjistit jak se dá nastavit rozsah pouze českých a pouze sloveských IP adres v Toru? Napřiklad v tom Opera Toru nebo Bundle Toru či jak se jmenuje ekvivalent u FF...

Vím že to jde jen nevím jak. Člověk který by mi s tím teď pomohl má 3 týdny dovolenou...

VPNku přes domácí počítač nechci. Musel bych mít pevnou IP adresu a to je problém. navíc pokud jsem pryč počítač mám sebou...

Potřebuju pouze cca 1 nebo 2x deně editovat par informací. nic víc

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #9 kdy: 28. 07. 2014, 14:45:46 »
připojuji se, že funkce "Edit" taky chybí víc než dost!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #10 kdy: 28. 07. 2014, 14:53:17 »
a nebo by byloi vhodné se poohlédnut po nějaké USB distribuci Linuxu ...od admina si vyžádat certifikáty...nastvit si openVPN v tom USB Linuxu, klidně i Torizovat apod....ale dovolím si říct, že bez důvodů kterých nedovolí provozovatel služby se připojovat jen z CZ,SK se tady budeme špekulovat možná zbytečně
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Jenda

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #11 kdy: 28. 07. 2014, 15:21:41 »
V Tor klientovi TorK šlo nastavit „chci exit z dané země“.

Jestli jde jenom o jednu/pár služeb, tak můžu udělat DNAT u sebe (IP ze středočeského kraje).

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #12 kdy: 28. 07. 2014, 16:38:01 »
Tak jsem v problému poposkočil
mělo by jít o příkaz
ExitNodes {cz}

zapsaný v souboru torrc

bohužel zapsaní nemělo vliv, předpokladam že ve voknech doško k přepsání souboru aplikaci pri startu a mělo by se to zadat někde a menu, ale netuším kde.

nicméně jse mi podařilo nastavit českou IP náhodou a funguje to až do menu kde je potřeba vyplnit checkbox javaskriptu přes který mě to nepustí. skripty mam pro danou stranku povoleny ale stejně to nejde zaškrtnout... :-(

netusí někdo?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #13 kdy: 29. 07. 2014, 06:08:35 »
Když už si tady něco načal a mi se tomu věnujeme, snaž se být konkrétnější. Vůbec nepíšeš o jakou aplikaci, ktzerá využívá zmíněný soubor se jedná. Jaká verze operačního systému(Windows XP, 7, 8 nebo Linux třeba)....
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #14 kdy: 29. 07. 2014, 09:24:39 »
psal jsem windows obecně, ale nebranim se lifeCD nebo Flash s jiným operačnám systémem. Dost mě překvapuje že to tu nikdo nezná, příkaz je mi jasnej, ale ve windows (jakýchkoli- nikam se to neistaluje) netuším kam ten příkaz mám zapsat.

Psal jsem že jsem zkoušel Opera Tor ten ale v základním nastavení stále uchovává nějakou informaci o mé IP adrese i když se na webu zobrazí jiná.
a pak Tor Browser -nazev adresáře Tor Button -nazev v infu o programu a z webu jsem jej stahnul pod názvem Tor Bundle nebo tak nějak. Chapu že je to Tor implementovany do FF

Na verzi OS to vliv nemá ale aktuálně wokna 7


Má otázka zní jak zmenit konfiguraci aby fungovali ty Exit nodes z CZ a SK a druhá jak zapnout java skript abych mohl odkliknout ty tlacitka.
Jen mi neřikejte že to nejde :-) To se mi moc nezdá