Samba a opravnenia

a7578261

Samba a opravnenia
« kdy: 15. 07. 2014, 18:29:02 »
Caute, nasiel by sa niekto kto by mi mohol skusit objasnit problem ktory riesim uz aj pomaly tyzdnen ohladom konfiguracie samby? Tak popisem zatial co mam.... Puzivam linux mint(asi 17) a moj ciel je vytvorit zdielanu zlozku ktoru vidia aj windowsy. Ku zlozke by mal moznost prispupovat aj guest(bez hesla) a mal by mat prava aj menit subory. Presudoval som niekolko webov s konfiguraciou samby. Ale nemohol som stale rozbehat ten pristup. Uz aj ostatni videli zlozku ale ked dali prezriet, dostali sme obycajny error Permission denied. Uz som bol zufaly tak som skusit urobit zlozku na ceste /tmp/Zlozka. A ono to zrazu funguje. Ale asi v tempe ukladat subory nie je rozumne tak som dumal preco. Ine zlozky mali cestu /home/user.... na ktore sa nedalo dostat. Pritom zlozky mali uplne rovnake opravnenia, uzivatela aj skupinu. Tie v temp idu bez problemu ale tie, ktore su v home nie. Nemate niekto skusenosti s takymto problemom? Predom vdaka za akukolvek pomoc.


j

Re:Samba a opravnenia
« Odpověď #1 kdy: 15. 07. 2014, 18:38:24 »
Rek bych ze v tom mas ponekud chaos, ale samba v defaultu nastavuje id uzivatele, ktery se ma lokalne pouzit (= uzivatel na tom linuxu) ... mno a ten uzivatel zjevne muze do temp, ale ne tam, kam chces aby moh.

a7578261

Re:Samba a opravnenia
« Odpověď #2 kdy: 15. 07. 2014, 18:46:13 »
V configu mam usera pre guestov nastaveneho ako "nobody", a obe zlozky maju nobody ako vlastnika aj skupinu. Nerozumiem tomu...

Lol Phirae

Re:Samba a opravnenia
« Odpověď #3 kdy: 15. 07. 2014, 19:00:45 »
Kód: [Vybrat]
chod -R 1777 /debilni/sdilena/slozka/pro/guesta

Re:Samba a opravnenia
« Odpověď #4 kdy: 15. 07. 2014, 19:02:20 »
Dostanete se do toho adresáře a vypíšete jeho obsah pod příslušným uživatelem normálně z linuxové příkazové řádky?


VK

Re:Samba a opravnenia
« Odpověď #5 kdy: 15. 07. 2014, 19:05:37 »
/tmp a /home/user že mají stejná přístupová práva? To snad ne. Když vytvoříš třeba /adresář, a dáš mu práva rw pro všechny uživatele, tak to asi chodit bude... A pro sdílení adresářů uživatelů /home/user je tuším [homes] sekce?

Fantomas

Re:Samba a opravnenia
« Odpověď #6 kdy: 15. 07. 2014, 19:07:28 »
V confu samby v sekci [global] nastav "map to guest = bad user". U slozky [zlozka] nastav path, writable = yes, browseable = yes, guest ok = yes. A sdilene slozce nastav prava 777, pak ti to pojede pro vsechny stejne. Ve win \\ip
_adresa\zlozka, v linuchu smb://ip_adresa/zlozka.

Jimm

Re:Samba a opravnenia
« Odpověď #7 kdy: 15. 07. 2014, 19:38:37 »
Já bych vám přispěl na Windows.

j

Re:Samba a opravnenia
« Odpověď #8 kdy: 15. 07. 2014, 19:44:23 »
Já bych vám přispěl na Windows.

To bys mu dal chudakovi ... tuhle sem nekomu na dalku vysvetloval jak ve widlich nastavit sdileni tak aby nechtelo heslo ...