Jak na samostudium IT?

Šimon

Jak na samostudium IT?
« kdy: 03. 07. 2014, 19:15:04 »
Zdravím,
potřebuju radu. Před nějakou dobou jsem se začal věnovat pc problematice trochu víc do hloubky(teda jestli to mohu takhle říct).
Začal jsem číst fóra našel jsem si odbornou literaturu,navrhl jsem pár známým že jim pomohu s pc když bude problém a tak,jenže poslední dobou tak trochu nevím jak dál. Jelikož pracuji jako logistik a mám malé dítě tak nemám tolik času abych to samostudiem někam dotáhl,slyšel jsem o kurzech a certifikátech IT jenže i po hodinovém hledání(možná hledám špatně) jsem nenašel to co hledám,všude možně nabízí 2 denní kurzy tam toho či toho ale nevěří tomu že za 15 hodin mi můžou nalít do hlavy potřebné informace. Svým způsobem mi nejde ani o to kolik zat o zaplatím,jen o to abych zaplatil a dostalo se mi kvalitní výuky a informací s nějakou zkouškou a složení certifikátu... konkrétně správce sítě, nebo technik.

Můžete mi prosím poradit? Nevíte někdo o nějakém dobrém školícím centru?

Děkuju za každou radu
Šimon
« Poslední změna: 03. 07. 2014, 22:49:45 od Petr Krčmář »


Hejhola

Re:jak na IT?
« Odpověď #1 kdy: 03. 07. 2014, 19:30:08 »
Jo ty kurzy nebejvaj spatny, ty od EU k tomu davaj i ok materialy. Udelej si je na neco, co te bavi, kde mas uz nejake zkusenosti, site, pokud si je nedelal a nebavi te - nema cenu, spis nejakou IT logistiku, servis.

YF

Re:jak na IT?
« Odpověď #2 kdy: 03. 07. 2014, 20:05:23 »
a co bys chtel presne delat?

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:jak na IT?
« Odpověď #3 kdy: 03. 07. 2014, 20:25:35 »
A čeho se ty kurzy týkají?

Jestli je to programování, tak za 15 hodin nelze naučit nic. Viděl jsem i rekvalifikační kurz na programování pro úplné začátečníky, kde během týdne probrali C# a Javu, jak desktopové tak webové aplikace a různé frameworky. Kvalita takového kurzu, již podle osnovy a rozvrhu, vypovídá o ztraceném času a tunelu na stát.

Šimon

Re:jak na IT?
« Odpověď #4 kdy: 03. 07. 2014, 20:28:45 »
Správce sítě a technika,popřípadě se naučit psát stránky
Vím že mě nemine ani nějaké el. minimum
už jsem zjistil že ty levné kurzy(cca 10 000,-) nestojí za nic,trvání 2-3 dny a žádná zkouška, chtěl bych něco klidně i kolem 25-50 kkč ale i s certifikací


Bla

Re:jak na IT?
« Odpověď #5 kdy: 03. 07. 2014, 20:45:56 »
jsem zjistil že ty levné kurzy(cca 10 000,-) nestojí za nic,trvání 2-3 dny a žádná zkouška, chtěl bych něco klidně i kolem 25-50 kkč ale i s certifikací

Máš nějak moc peněz lolku ;D
Chceš říct, že dáš 50 klacků a díky pěti-dennímu kurzu budeš profík?
ROFL! ROFL! ROFL!

Prostě LooooooooooooooooooL!

Tohle se takhle přeci nedělá!
To chce mít dlouhodobej plán!
Laciný školení na tři dny pořídíš za 3-4 tisíce!
Jdi na něj!

A pak jdi na to stejný školení znovu, až si přečteš všechny materiály, který tam jsou zmíněný a další, který ti lektor doporučí!
Právě jsi utratil 6 tisíc, byl jsi na dvou školeních, přečetl sis pár knížek a začínáš o tom něco tušit.

No a znova, jdi na navazující školení, pokud jsi nóóóbák, tak nebudeš vědět, o čem se mluví a znamená to, že jsi jednak vyhodil peníze a jednak jsi se neučil! Na školení se totiž chodí AŽ KDYŽ TO UMÍŠ TY VOLE! Jasně, nemusíš umět všechno, ale když se to chceš naučit, tak se to naučíš před tím školením a na tom školení si jen ujasníš to, co ti není jasné.

No a právě jsi utratil celkem 20 tisíc za školení, byl jsi DVAKRÁT na třídenním školení za 3+3 tisíce (jestli jsi mamrd tak a neukecal slevu tak 8) a absolvoval jsi adminovské školení. Teď je nejvyšší čas začít studovat na Microsoftí certifikaci, až se to naučíš, půjdeš na školení a pak na zkoušku od Microsoftu.

Takže ano, dáš do toho 50 tisíc nejméně 10 dnů dovolený, ale byl jsi na několika školeních a něco umíš!
Zhruba to vychází že na 1 hodinu školení se musíš učit 10 hodin před a 10 hodin po, pak takové školení má smysl.
Vynechal jsem v tom, že jsi v průběhu jednoho studijního roku pravidelně chodit pomáhat do nějakého IT shopu - ještě mimo studium!

Jedno školení za 25 ani 50 litrů z tebe ajťáka neudělá a bude ti platný asi jako přejetý žábě šála.

Bla

Re:jak na IT?
« Odpověď #6 kdy: 03. 07. 2014, 20:48:26 »
Pošli mi e-mail, řeknu známému, aby se ti ozval, pomůže ti.

Šimon

Re:jak na IT?
« Odpověď #7 kdy: 03. 07. 2014, 20:58:55 »
Bla: Děkuju za názor :)
něco takového jsem potřeboval slyšet, zatím nejlepší rada můj mail je simon.jancura@seznam.cz
ještě jednou díky moc :)

Re:jak na IT?
« Odpověď #8 kdy: 03. 07. 2014, 21:17:00 »
Viděl jsem i rekvalifikační kurz na programování pro úplné začátečníky, kde během týdne probrali C# a Javu, jak desktopové tak webové aplikace a různé frameworky. Kvalita takového kurzu, již podle osnovy a rozvrhu, vypovídá o ztraceném času a tunelu na stát.
Znam cloveka, kterej na neco hodne podobnyho chodil - kurz myslim na mesic nebo pet tydnu - s nazvem neco jako "Vyvoj webovych stranek" - od html, pres css a koncilo se klikáním webových formulářů ve - voilá - Visual Basicu :))

Bla

Re:jak na IT?
« Odpověď #9 kdy: 03. 07. 2014, 21:19:54 »
Bla: Děkuju za názor :)
něco takového jsem potřeboval slyšet, zatím nejlepší rada můj mail je simon.jancura@seznam.cz
ještě jednou díky moc :)

Snad se ti ozve kamarád, má toho pořád dost, takže to neslibuji, ale udělal jsem tenhle rok jeden dobrý skutek a zavolal mu.
Třeba ti pomůže, možnosti k tomu má.

dfgzx

Re:jak na IT?
« Odpověď #10 kdy: 03. 07. 2014, 21:32:59 »
-uc se tim ze to delas. udelej si site, udelej si ftp, mail, web servery
-uc se skriptovat bash, python
-o co se sam nesnazis ti nikdo nenapumpuje do hlavy

Šimon

Re:jak na IT?
« Odpověď #11 kdy: 03. 07. 2014, 21:40:34 »
Bla: už se ozval
 ještě jednou díky :)

dfgxz: jo to dělám, zkouším učím se ,,vrtám se v tom,, jen potřebuju tzv.popostrčit

Vaclav

Re:Jak na samostudium IT?
« Odpověď #12 kdy: 04. 07. 2014, 09:22:01 »
Za nic neplat a zacni delat kurzy na https://www.udacity.com/

fail

Re:Jak na samostudium IT?
« Odpověď #13 kdy: 04. 07. 2014, 09:27:32 »
na financni srovnani koukni sem:
http://forum.root.cz/index.php?topic=9255.msg99594#msg99594

rozepis co umis. co je to ta logistika. kterou cast znas http://www.utb.cz/flkr/studijni-programy-a-obory-8

Re:jak na IT?
« Odpověď #14 kdy: 04. 07. 2014, 10:57:40 »
... klikáním webových formulářů ve - voilá - Visual Basicu :))

Cítím tam trochu jedovatosti na pozadí,  ;)