Přístup k souborovému systému virtualizovaných Windows

i

Po dlouhé době v linuxovém ráji jsem se dostal v nemilost osudu a jsem nucen něco odladit na Win32.
I získal jsem za tímto účelem qemu-image s instalací WinXP, které si v qemu-kvm na mém linuxovém hostiteli vesele chrochtají.

Nyní bych se potřeboval z hostitele (linux) hrabat ve FileSystému hosta (WinXP).
Když je i hostem linux, tak to umím, to do CLI-qemu přidám:

   qemu   -redir tcp:2222::22   ....


a vesele mi funguje ssh na localhost:2222 a s nim i sshfs, rsync, unison a svět je krásný.
Jak ale PROSÍM v těch bláznivejch woknech zprovoznit libovolný file-server, aniž bych musel kuli sambě budovat složitou virtuální síťovou infrastrukturu a vystačil si s:

   qemu   -net user ....


Nejedná se o žádný ostrý provoz, jen o dočasný test, tak že případné řeči o výkonu qemu v režimu "-net user" jsou v tomto případě s dovolením mimo mísu.
Vím že v mém případě je použití ssh zbytečná ztráta výkonu šifrováním, je to ale hned hotové a stačí to :-)
Klienti na windows mě nezajímá, přenos budou řídit skripty na hostiteli.

Jinak předem děkuji za každý návrh.




Lol Phirae

Re:Přístup k souborovému systému virtualizovaných Windows
« Odpověď #1 kdy: 23. 06. 2014, 20:17:05 »
A co jako řešíš? Nasdílej nějakej adresář. Tam není co zprovozňovat! Jestli chceš celej disk, tak \\computername\C$ apod.

i

Re:Přístup k souborovému systému virtualizovaných Windows
« Odpověď #2 kdy: 23. 06. 2014, 20:48:46 »
A co jako řešíš? Nasdílej nějakej adresář. Tam není co zprovozňovat! Jestli chceš celej disk, tak \\computername\C$ apod.

Řeším to, že netuším jak nakonfigurovat qemu, tak aby v tom nejjednodušším a implicitním režimu sítě, mi umožnil toto samba-spojení.
Další alternativa by byla, kdyby někdo znal nějaký jednoduchý sshd pro windows.


Lol Phirae

Re:Přístup k souborovému systému virtualizovaných Windows
« Odpověď #3 kdy: 23. 06. 2014, 21:08:08 »
Obávám se, že skutečně stále nechápu, jaký "problém" řešíš.

Kód: [Vybrat]
qemu <blabla> -redir tcp:55445:445 &
mount -t cifs -o user=administrator,pass=<heslo>,port=55445 //127.0.0.1/C$ /mnt/qemu

i

Re:Přístup k souborovému systému virtualizovaných Windows
« Odpověď #4 kdy: 23. 06. 2014, 21:51:10 »
Obávám se, že skutečně stále nechápu, jaký "problém" řešíš.

Kód: [Vybrat]
qemu <blabla> -redir tcp:55445:445 &
mount -t cifs -o user=administrator,pass=<heslo>,port=55445 //127.0.0.1/C$ /mnt/qemu

Moc dík za nápovědu: FUNGUUUJE, Asi mi chyběly mi dvě informace:
  1.po kterém portu jede samba.
  2.jak samba-klientovi nadiktovat port :-)
musí tam ale být dvě dvojtečky a bez toho dolaru.
ještě jednou dík.


....
qemu  .... -redir tcp:55445::445 ....
....
mount -t cifs //127.0.0.1/C /home/moje/d -o "uid=moje,iocharset=utf8,port=55445,user=admin"