Podobný editor jako Geany

libcha

Podobný editor jako Geany
« kdy: 14. 06. 2014, 00:05:12 »
Na linuxu programuju nejraději v geany. Hledám něco podobného, co splňuje následující podmínky:
- taby
- zvýraznění syntaxe out of the box pro všechny rozšířené jazyky
- nemá hromadu závislostí (např. s kate bych musel doinstalovat půl kdeček)
Poradíte ?

Proč hledám druhý takový (dále čtou pouze trpěliví):
často dělám najednou dvě nesouvisející (nebo naopak související) věci, a mít puštěné dvě instance téhož programu je nepřehledné, protože pak nevím co mám otevřené v které (a mít všechno v jedné dělá taky chaos). Řešením je pak používat více konkurenčních programů najednou, v každém otevřené něco, dobře se to pamatuje, liší se to ikonkou. Běžně to tak dělám u prohlížečů webu, ale ke geany zatím nemám bratříčka.
« Poslední změna: 15. 06. 2014, 20:15:43 od Petr Krčmář »


FrostyX

Re:podobný editor jako geany
« Odpověď #1 kdy: 14. 06. 2014, 05:22:22 »
často dělám najednou dvě nesouvisející (nebo naopak související) věci, [....] Řešením je pak používat více konkurenčních programů najednou, v každém otevřené něco, ...

Řešením je, nedělat stopadesát věcí najednou. Jsem si vědom lidí, kteří sem píší, že jejich práce to vyžaduje. Pokud k nim ale nepatříš a jsi spíše jako já a prostě se ti jen nechce ten druhý projekt zase otevírat, když v něm přece za týden budeš něco dělat, zamysli se nad tím.

Ve skutečnosti stejně můžeš v danou chvíli dělat jen jednu věc a všechno co nepatří k ní, ti bude jedině překážet. A jestli mezi projekty nepřepínáš několikrát za den, myslím si, že nejlepší co můžeš udělat je stále používat jen jedno "vývojové prostředí" a mít otevřenou pouze věc na které pracuješ. Místo toho zdokonalit správu projektů a přepínání mezi nimi (například přehledná adresářová struktura, záložky na aktuální projekty, ukládání session editoru, ...).

PS: Pokud se nad tím nechceš zamyslet, nebo to z nějakého důvodu takto řešit nemůžeš, zkus se podívat na Gedit

Kit

Re:podobný editor jako geany
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2014, 06:29:42 »
Geany jsem zatím viděl jen z rychlíku, ale co kdyby se jednoduše každému projektu na ploše nastavila jiná ikona a prostředí každého projektu v Geany obarvilo trochu odlišně?

iwtu

Re:podobný editor jako geany
« Odpověď #3 kdy: 14. 06. 2014, 09:31:25 »
Nemozes pre kazdy projekt pouzit jednu plochu?

Neviem, ci je toto jedine riesenie. Ja mam napriklad bezne otvorenych 7 terminalov + yakuake  v gnome 3, lebo guake je nanic, a mam tak usporiadane, ze presne viem, kde co je. Ale zasa je pravda, ze vsetko je sucast toho isteho projektu i ked cinnosti

Tiez som bol taky, ze co najmenej zavislosti a v mojich projektoch taky stale som. Ale co sa efektivity pracovneho prostredia, ked mi nieco usetri cas a pracujem vdaka tomu efektivne, tak su mi nejake zavislosti u zadeke. Potrebujem pracovat, nie premyslat nad tym, ako mat co najcistejsi system.

ph

Re:podobný editor jako geany
« Odpověď #4 kdy: 14. 06. 2014, 11:14:37 »
Víc než používání rozdílných editorů se mi osobně osvědčila strategie odlišných virtuálních ploch, kde každá obsahuje nějakým způsobem související věci -- development, db, doc, virtualizace, ...

Jinak za velice dobrý editor považuji sublime text, který je s geany na první pohled nezaměnitelný.


libcha

Re:podobný editor jako geany
« Odpověď #5 kdy: 14. 06. 2014, 11:36:39 »
Díky za rady.

Moje práce skutečně (téměř) vyžaduje dělat na více věcech najednou.

Práce na více plochách je řešení, které mě taky napdalo, ale chtěl jsem i tohle. Motivace: třeba mám otevřené dvě věci (každá několik zdrojáků), mezi kterými chci opisovat/copyandpastovat - pak to chci mít ve dvou různých oknech s více taby, ale ne na různých plochách.

Sublime vypadá zajímavě, asi je trošku neintuitivní na ovládání, ale zvládnout bych to mohl.

Ještě další tipy ? Skutečně není výběr editorů tak široký ? Na "list od text editors" na wiki jsem nic 100% supervhodného nenašel, ale možná jsem blbě hledal. Co třeba používáte vy (když ne zrovna vim, eclipse, ...) ?

Kit

Re:podobný editor jako geany
« Odpověď #6 kdy: 14. 06. 2014, 12:11:49 »
Dalším tipem by mohlo být, abys nic neopisoval, ale aby sis udržoval jednu verzi modulu v knihovně pro víc projektů.

pepsi

Re:podobný editor jako geany
« Odpověď #7 kdy: 14. 06. 2014, 12:25:32 »
a o kolko zdrojakov cca ide ? Ja som riesil podobny problem, a dosiel som k tomu, ze v Geany som taby presunul doprava a na vysku... zmesti sa mi tam cca 34 tabov... bezne mam otvorene tak 25-30(ale len z jedneho projektu)... pride mi to velmi pohodlne... Inak pokial potrebujete rovnake funkcie pre viac projektov, tak tiez by som to riesil spolocnou knihovnou alebo tak nejak...

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:podobný editor jako geany
« Odpověď #8 kdy: 14. 06. 2014, 13:31:45 »
Osobne pouzivam na vyvoj vetsich projeku v C/C++ Code::blocks. Pro vetsi projekty v Lua Eclipse (s rozsirenim pro jazyk LUA). Pro praci s mensimi programy mi bohate staci program Adie (soucast FoxToolkitu,  taby ale neumi) a konsole. Sveho casu jsem hodne pouzival Emacs.

Souhlasim s kolegy, hodne praci dokaze ulehcit spravna volba prostredi. Treba dlazdicove window managery. Zkus treba Awesome nebo DWM.