Odebraní softwaru ze základu Slaxu

PavelX

Odebraní softwaru ze základu Slaxu
« kdy: 11. 06. 2014, 17:01:13 »
Ahoj Slax by měl obsahovat tento software v základnu "http://cs.wikipedia.org/wiki/Slax"

Dejme tomu že bych chtěl odebrat
- Mozilla Firefox 19.0.2
- Dolphin prohlížeč souborů
- Ark archivační nástroj
- SMplayer multimediální přehrávač

A já chci místo toho dát jiný software nebo vůbec žádný

Takže moje dvě otázky jsou:

1. Jak mám odebrat software v základu ve Slaxu

2. Jak ho mám nahradit jestli modulama nebo ho dát nějak do základnu
Když se bude například jednat o novou verzi mozilli firefox


« Poslední změna: 11. 06. 2014, 19:50:31 od Petr Krčmář »


PavelX

Re:Odebraní softwaru ze základu Slaxu
« Odpověď #1 kdy: 12. 06. 2014, 20:34:49 »
Nikdo nic žádná odpovšd ??

2X4B-523P

Re:Odebraní softwaru ze základu Slaxu
« Odpověď #2 kdy: 12. 06. 2014, 23:08:22 »
co na to jít z opačné strany a sestavovat místo ubírání?

http://www.linux-live.org/

PavlaK

Re:Odebraní softwaru ze základu Slaxu
« Odpověď #3 kdy: 29. 10. 2014, 04:10:55 »
Začínám s Linuxem a už nějaký pátek se sním učím pracovat zamilovala jsem si distribuci slax a řeším to stejné

Mám USB SLAX v7.0.8 a chci odstranit (Mozilla Firefox) A nahradit novejší verzí + addony a záložky v mozille.
A potom znovu vše uložit a bootovat z usb.

PS: Také bych chtěla vědět jak odstranit a přidat ostatní software v (základu)

petík

Re:Odebraní softwaru ze základu Slaxu
« Odpověď #4 kdy: 29. 10. 2014, 08:56:03 »
Já bych ten originální balík rozbalil do adresáře, odstranil firefox (ostatní asi moc nezabírá) a zase zabalil.
Na Firefox je lépe mít samostatný balíček. Kdysi jsem měl skript, který ze staženého FF udělal balíček, ale to bylo pro starou verzi slaxu.

Není problém mít nainstalovány desítky samostatných balíčků = není nutné snažit se přidávat něco do základního balíčku.
Běžně jsem si větší balíčky aktivoval jen tehdy, pokud jsem je zrovna potřeboval.


Re:Odebraní softwaru ze základu Slaxu
« Odpověď #5 kdy: 29. 10. 2014, 10:02:42 »
Data slaxu jsou na fleshce v adresari
/slax/

Je tam treba
/slax/07-ffox.sb

Tento soubor obsahuje komplet firefox. Takze jeho smazanim dojde k odstraneni firefoxu ze slaxu.

Ostatni .sb soubory obsahuji dalsi veci.
Rozbalit do adresare se daji ve slaxu prikazem sb2dir
Po provedeni zmen se daji zase zabalit prikazem dir2sb

Kolemjdoucí

Re:Odebraní softwaru ze základu Slaxu
« Odpověď #6 kdy: 29. 10. 2014, 10:31:02 »
petík: To mně přípomína odpověd máte chybu v systému udělejte reinstall sice na vaší odpověď nedokážu odpovedět ale tohle vám zaručeně pomůže :-D

Přiznám se, mě by to taky zajímalo jak tam prcnout novou mozillu s addonama a se záložkama  :o

Mě by hlavně zajímalo jak to někdo testuje kdysi jsem chtěl upravit nějaké minilive usb distribuci nevim čeho už a chtěl jsem to rozjet ve virtualboxu ale za boha jsem nepřišel na to jak to rozjet. A kvulí každé změně resetovat PC a testovat to by mě asi hráblo.
(On nějak virtualbox neumí číst fyzické USB)  :-\

Tomas Matejicek: Jak to testuje sám autor ? :-D
Doufám že odpověd nebude mám vedle sebe druhé PC

(Nebo se to většinou dělá tak že se udělá komplet ISO to se otestuje a pak se to jenom překope na USB)?

nobody

Re:Odebraní softwaru ze základu Slaxu
« Odpověď #7 kdy: 29. 10. 2014, 17:11:04 »
novej firefox, nahradit USB:/slax/07-ffox.sb modulem pro firefox 33
btw: moduly se nacitej v abecednim poradi, pokud by nektery soubor byl totozny ve vice modulech, pouzije se vzdy z toho abecedne posledniho modulu

addony a zalozky jsou ukladane v home(resp. v /root protoze slax bezi pod rootem), to je blbost davat do modulu(i kdyz by to slo) ale proste si nastavit ukladani zmen na usb flasku a pak se to co si pridas bude uchovavat :)

s tim virtualboxem ti asi neco unika :) vezmes iso slaxu a nastartujes ho ve virtualboxu :) zip pro usb ma v podstate totoznej obsah jako iso :) pokud bys ve virtualu chtel ukladat zmeny, tak si udelas virtualni hdd a tam z iso Slax nainstalujes :)


Kolemjdoucí

Re:Odebraní softwaru ze základu Slaxu
« Odpověď #8 kdy: 29. 10. 2014, 17:25:30 »
Právě že jsem chtěl dělat změny v tom linuxu a pak je testovat ve virtualboxu (Ta distribuce instalaci neumožňovala to si pamatuji)
Těď mě tak ale napadlo že bych mohl udělat (Virtuální HDD "VDI") Nečím ho otevřít na prasáka tam hodit ty soubory se zavadečem

To by možná mohlo fungovat nebo tě ještě něco napadne jinak dík za to ostatní :-)