Linux na ARM Android přehrávači

Linux na ARM Android přehrávači
« kdy: 10. 06. 2014, 16:50:26 »
Ahoj,
sehnal jsem Androidi prehravac DI-WAY AND-1 Android, jedna se asi o model SN891B.
Ma procesor dual-core AllWinner A20, 1GB DDR3 RAM a 1GB Flash.

Uz nekolik dni se do nej marne snazim dostat Linux. Zkousel jsem postupovat podle navodu na webu sunxi, ale porad neuspesne.
Zadny z jejich predpripravenych obrazu nefunguje a kdyz jsem se snazil sestavit vlastni system vcetne zavadece, vzdy narazim na nepodporu sveho prehravace. Podarilo se mi ve FEL rezimu vytahnout nejake informace a pomoci nich zkompilovat u-boot, ale nefunguje.
A20 procesory jsou na testovani skvele, chovaji se jako stara 386 po vlozeni diskety. Po zapnuti napajeni kouknou na SD kartu a kdyz na ni najdou neco bootovatelneho, zacnou bootovat z karty. Jinak normalne z interni flash.

Jedina funkcni distribuce je cUBiUNTU 14.04 LTS TOKKA edition. Jako jedina vubec nabootuje. Jenze nefunguje USB radic - vsechny USB porty nejdou. Takze jsem bez klavesnice, mysi,... Pres SSH se tam dostanu.

Mate nekdo zkusenost s portovanim linuxu na ARM prehravace?
Byl by mi nekdo schopny za rozumnou cenu pomoct? Predpokladam, ze bude stacit nejak pridat podporu prehravace do sunxi a pak uz nebude problem sestavit distribuci.
« Poslední změna: 10. 06. 2014, 19:09:33 od Petr Krčmář »
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."


jenda

Re:Linux na ARM Android prehravaci
« Odpověď #1 kdy: 10. 06. 2014, 18:18:34 »
mam celkem slusne zkusenosti s androidima cudlama a linuxem,
jak ostatne znate z tohoto threadu
http://forum.root.cz/index.php?topic=8528.msg90130#msg90130
bohuzel mam ted velmi malo casu, ackoliv bych Vam rad pomohl, nemohu.
Tema me zajima porad, bohuzel jsem asi jediny - mozna plus vy - takze uz dva ;)
... a to je na rozjeti obchodu dost malo.
Drzim pesti, google je vas pritel.

Kdybyste chtel zkusit nejake proverene s rockchipem, dejte vedet.

Re:Linux na ARM Android prehravaci
« Odpověď #2 kdy: 11. 06. 2014, 01:34:09 »
Taky mam pocit, ze v CR se nikdo nezabyva ARM pocitaci. Velka skoda.

Kdybyste nekdy mel trochu casu, napiste. Budu rad za pomoc. A urcite se dohodneme zajimave pro oba :-)

Googlil jsem a zkousel hodne veci, bohuzel stale neuspesne. Urcite to bude jenom nejaka blbost. Mam data o zarizeni stazena z FEL modu a potrebuji pridat do u-bootu a sunxi podporu prehravace. Az to bude hotove, nemel by byt problem upravit treba ubuntu.

Urcite by me rockchip take zajimal. Ale mam podminku - na zarizeni potrebuju RJ-45 na pripojeni Ethernetu (wifi ani usb sitovku ne). A idealne aby to slo koupit v CR a jeste lepe pod 2 kKc. Pak bych byl spokojeny.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

jenda

Re:Linux na ARM Android přehrávači
« Odpověď #3 kdy: 11. 06. 2014, 15:28:25 »
viz odkaz vyse, klicova informace "cenovky mirne(asi 60 USD bez LAN,80 USD vetsi s LAN)"