Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #15 kdy: 25. 06. 2014, 09:50:26 »
Pravda je, ze z CR mne vetsinou na linkedin kontaktujou nahaneci a to navic casto s uplne irelevantnima nabidkama, nicmene mezi temito se najdou i tak 3-4 seriozni mesicne. Diky linkedinu sem ziskat novou praci aniz bych hledal a znatelne sem si polepsil, takze se to vyplati.


Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #16 kdy: 25. 06. 2014, 15:01:56 »
Práci mi sice nikdo nenabídl (pokud nepočítám personální agentury), ale díky LinkedIN jsem si ze dne na den (skoro doslova :D) našel práci. Byl tam zajímavý inzerát, dal jsem životopis, na druhý den byl první pohovor (čistě technického rázu), na třetí den jsem šel nečekaně na druhý pohovor (jel jsem na výšku, tak jsem měl na sobě jen kraťasy a tričko, ale vzhledem k tomu, že ten pohovor byl neplánovaný, tak to manažeři akceptovali), a ještě večer mi volali, že mě berou.

Takže jo, v tomto ohledu má LinkedIN pro mě pozitivní dopad (narozdíl od jiných portálů).

Honza

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #17 kdy: 25. 06. 2014, 15:12:25 »
Občas mi z toho přijde nějaký pracovní spam (s nabídkami klidně třeba i z jiného města), tak přemýšlím, že se tam zruším. Nehodlám testovat, co by mi chodilo, kdybych si na linkedin všechno vyklikal poctivě.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #18 kdy: 25. 06. 2014, 15:57:31 »
Často mi přišla naprosto nesmyslná nabídka od personálky, to je pravda, nicméně tu a tam nějaká slušná přišla. Pokud nejsi vyloženě proti sociálním sítím, myslím si, že to může pomoct.

Re:Nabídl vám někdo práci skrze LinkedIn?
« Odpověď #19 kdy: 25. 06. 2014, 17:18:26 »
LinkedIn má jednu velmi dobrou výhodu, síť uživatelů a jejich propojení. Lidi rádi znají alespoň někoho kdo zná někoho.
Ano, toto je obrovska vyhoda, naviac tam mozu ohodnotit tvoje skusenosti. A co moze byt lepsia referencia ako niekolko hodnoteni od ludi, ktorych poznas jednak ty ale aj tvoj pripadny buduci zamestnavatel.

Co sa tyka relevantnosti ponuk, mne personalisti pisu minimalne, ale zase s ponukami, ktore su pre mna, moze to byt aj tym, ze mam prax vyse 10 rokov v Delphi a v poslednej dobe delphistov je nejak pomenej, prevazuju C# a javisti.