Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?

Kit

Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #30 kdy: 03. 06. 2014, 11:55:07 »
Přesně tak. Kolik Čechů chce mít anglické Ubuntu?
Ja ano. Nektere aplikace jsou prelozene, jine ne, mam radsi system v jednom jazyce, nez ve dvou. Ale asi jsem dost zaujaty - pouzivam anglictinu temer stejne casto jako cestinu.
Mně vyhovuje Ubuntu v češtině, s českými hláškami a s českou klávesnicí i na programování. A myslím si, že nejsem v menšině. Jen tolik nekřičím, protože mi to vyhovuje přesně tak, jak to Ubuntu nalajnovalo a zbytek si upravím dle potřeby.

Bylo by dobré v české konferenci psát včetně nabodeníček. Takže používáš angličtinu téměř stejně často jako zprzněnou češtinu.


Martin

Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #31 kdy: 03. 06. 2014, 11:58:23 »
Podle mne je to opravdu bug, protoze to same se mi stalo na serveru s CentOS6 - vse je nainstalovano EN akorat timezone je Prague a terminal + nektere dialogy maji ceske menu. Take nejsem z toho nadseny a nechapu, proc by se na serveru melo menit nastaveni jazyku podle zony?? Vsechny servery mame v anglictine, a to v ruznych zemich, to je snad logicke a pochopitelne.

Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #32 kdy: 03. 06. 2014, 14:37:12 »
...
Díval jsem se na screenshoty instalace 14.04 LTS a vypadá to, že instalace se neptá na časové pásmo, ale ptá se "Where are you?" a podle odpovědi nastaví místní formát data, čísel, papíru, měnu atd. Chápu že se hawranovi výsledné nastavení nelíbí, ale když to vezmu kolem a kolem, zase tak debilní algoritmus to není. I když zrovna minimálně LC_NUMERIC a LC_TIME mohli nastavit podle zvoleného jazyka.

Vzhledem k faktu, že je tam mapa světa rozdělená na svislá pásma, automaticky jsem předpokládal, že jde o nastavení časového pásma, jen je ta otázka položená víc pro BFU.
(Nehledě k tomu, že ... If you’re unsure of your time zone, type the name of the town you’re in or click on the map and we’ll help you find it. ...)
http://www.ubuntu.com/download/desktop/install-ubuntu-desktop

Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #33 kdy: 03. 06. 2014, 14:44:02 »
... Chápu že se hawranovi výsledné nastavení nelíbí, ale když to vezmu kolem a kolem, zase tak debilní algoritmus to není. I když zrovna minimálně LC_NUMERIC a LC_TIME mohli nastavit podle zvoleného jazyka.

BTW, takže když budu jako english native speaker z usa na výletě v budapešti, tak na mne třeba při nějaké chybě vyskočí hláška
"Miért nem a Hufnágel Pistihez mentem feleségül?"
(anebo budu mít špatné časové pásmo?)

Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #34 kdy: 03. 06. 2014, 14:45:22 »
To byl kvalifikovaný odhad založený na osobní zkušenosti :-).

Každopádně jsme ujeli úplně někam jinam od původního problému: zkoušel to už někdo nahlásit do toho Ubuntu?

Pokud se tu nikdo neozve, že už to udělal, tak já to zkusím (snad na to nezapomenu) ...


Nakej Franta Novak

Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #35 kdy: 03. 06. 2014, 14:59:32 »
Zadnej bug, proste nekvalitni OS delanej na kolene.

Jakub Galgonek

Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #36 kdy: 03. 06. 2014, 16:25:20 »
BTW, takže když budu jako english native speaker z usa na výletě v budapešti, tak na mne třeba při nějaké chybě vyskočí hláška
"Miért nem a Hufnágel Pistihez mentem feleségül?"
(anebo budu mít špatné časové pásmo?)

Jak to s tím souvisí? Copak ti to nenastavilo LANG a spol. na en_US.UTF-8?

Kit

Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #37 kdy: 03. 06. 2014, 16:46:54 »
BTW, takže když budu jako english native speaker z usa na výletě v budapešti, tak na mne třeba při nějaké chybě vyskočí hláška
"Miért nem a Hufnágel Pistihez mentem feleségül?"
(anebo budu mít špatné časové pásmo?)
Jak to s tím souvisí? Copak ti to nenastavilo LANG a spol. na en_US.UTF-8?

Pokud mluvím anglicky a jsem v Maďarsku, měl bych mít nastaveno en_HU.UTF-8, protože sice chci psát anglicky, ale budu používat místní měnu, budu používat místní čas i formát času. Pokud mluvím česky, tak cs_HU.UTF-8. Je na tom něco nelogického?

Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #38 kdy: 03. 06. 2014, 22:01:15 »
No shodou okolností jsem právě včera zkoušel Ubuntu 14.04 LTS (ubuntu-14.04-server-amd64.iso) s kombinací vše anglicky kromě klávesnice ( cz - qwerty ) a zóna Praha a vše je v pořádku podle očekávání. Nevím, možná je chyba pouze v desktop verzi, ale není možné, že byste něco nastavil omlylem špatně vy?  ???

Jakub Galgonek


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Jsou autoři Ubuntu chytřejší než uživatelé?
« Odpověď #40 kdy: 05. 06. 2014, 08:26:59 »
No, tak jsem včera otci mazal expéčka a instaloval lubuntu 14.04 LTS. Dám instalovat španělský systém s českým pásmem. Nejen, že mám většinu sice ve španělštině a, jak tu bylo řečeno, něco v češtině, ale dokonce jsou nějaký věci total v angličtině - a to nemyslím věci, ke kterým TŘEBA není es nebo cz dokumentace či překlad, mluvím o částech systému, jako je například apt-get.


Tohle je fakt otravný. Já měl snad vždycky systém v AJ s českým čas. pásmem a buď tam tenhle problém dřív nebyl, nebo jsem si ho nevšiml...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript