Je TrueCrypt ještě bezpečný?

David1234

Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« kdy: 29. 05. 2014, 08:53:16 »
Ahoj, dnes se začali objevovat zprávy že TrueCrypt končí a není bezpečný. Co si o tom myslíte? Přijde mi to takové celé podivné, hlavně je zvláštní že na webu TrueCryptu je doporučováno přejít na BitLocker.

TrueCrypt používám a byl jsem s ním vždy nad míru spokojen. Proto mě to docela překvapilo.

Přihazuju odkaz na článek:
www.lupa.cz/clanky/truecrypt-konci-za-ponekud-nejasnych-okolnosti/
« Poslední změna: 29. 05. 2014, 09:02:01 od Petr Krčmář »


creco

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #1 kdy: 29. 05. 2014, 09:05:58 »
Zajímalo by mě jaká je nejlepší náhrada pro linux a windows. Vždicky jsem používal pouze truecrypt

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #2 kdy: 29. 05. 2014, 09:08:39 »
Já používám EncFS. Hlavní výhodou je, že šifruje na úrovni souborů, takže není potřeba pro něj vytvářet óbr kontejner předem, ale místo se alokuje běžným způsobem.

pepak

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #3 kdy: 29. 05. 2014, 09:18:43 »
Ahoj, dnes se začali objevovat zprávy že TrueCrypt končí a není bezpečný. Co si o tom myslíte? Přijde mi to takové celé podivné, hlavně je zvláštní že na webu TrueCryptu je doporučováno přejít na BitLocker.
Zatím se stále ještě přikláním k názoru, že jde o hack, i když jsou i silné náznaky o opaku (podepsaný instalátor, vyjádření SourceForge). Každopádně i pokud jde o pravdu, nevěřím tomu, že v TC jsou bezpečnostní chyby - aspoň v části obyčejných kontejnerů ne.

mik

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #4 kdy: 29. 05. 2014, 09:21:08 »
Já jsem na základě Vašeho článku ENCFS rozchodil na linuuxu (debian), ale na win se mi to nepovedlo.


David1234

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #5 kdy: 29. 05. 2014, 09:21:57 »
EncFS vypadá celkem fajn, ale TrueCrypt pro mě byl srdcovka a hlavně se mi líbilo, že byl snadno dostupný jak pod Linuxem tak pod Windows a měl na chlup stejné GUI a ovládání.

Hlavně se mi pořád nechce věřit že TrueCrypt končí. Pod jakou licencí byl vyvíjen? Nebylo by možné předat projekt komunitě, opravit chyby a pokračovat dále ve vývoji? Také se přikláním k názoru, že jde o hack (jasnej M$ muhehe).

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #6 kdy: 29. 05. 2014, 09:23:54 »
Přestože používám Bitlocker a LUKS, tak obzvlášť u Bitlockeru si nejsem jistý, zda tam nejsou zadní vrátka (je to uzavřený software). Co se týče Truecryptu, tak asi se stal někomu trnem v oku.

Licence - TrueCrypt je open source GPL.

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #7 kdy: 29. 05. 2014, 09:26:56 »
Já jsem na základě Vašeho článku ENCFS rozchodil na linuuxu (debian), ale na win se mi to nepovedlo.

Já jsem to na Windows nikdy nezkoušel, nemám vlastně ani kde. Třeba ale někdo jiný poradí funkční řešení.

gnuPG

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #8 kdy: 29. 05. 2014, 09:32:01 »
Proc jako nahradu nepouzivat gnuPG ? Sifrujete soubory, slozky. Na disky je podle mne nejlepsi LUKS, ale jen pro Linux.

j

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #9 kdy: 29. 05. 2014, 09:33:20 »
Z toho jak ten web vypada bych to videl tak, ze onen "novy" 7.2 ... je poradnej trojskej kun ... A doporucovat neco, co ma zcela zjevne pod kontrolou NSA vuci necemu, s cim si ani za dlouhy mesice nedokazali poradit ... lol.

pepak

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #10 kdy: 29. 05. 2014, 10:17:35 »
Licence - TrueCrypt je open source GPL.
Není. TrueCrypt používá svoji vlastní licenci.

Kit

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #11 kdy: 29. 05. 2014, 10:20:25 »
Co se týče Truecryptu, tak asi se stal někomu trnem v oku.

Licence - TrueCrypt je open source GPL.
V tom případě vidím jako nejrozumnější řešení stáhnout si zdrojáky a používat dál.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #12 kdy: 29. 05. 2014, 10:27:06 »
@gnuPG: Gnupg je tady na dve veci. To je o necem jinem, pokud vim, on the fly encryption do toho jeste nikdo nedobastlil.

Jinak ti, kteri hledaji nahradu za TC pro Widle, by se mohli podivat na FreeOTFE. Je to TC asi nejpodobnejsi, vcetne skryteho oddilu. Melo by to i nejak jit namontovat z Linuxu, akorat neporadim jak. Kdysi jsem na toto tema zahledl clanek, ale uz jsem ho pak nikdy nenasel.

Bla

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #13 kdy: 29. 05. 2014, 10:30:13 »
Na tohle řeknu jediné....KURVA!!

Předání komunitě je jediné řešení, dojde k němu?

strepty

Re:Je TrueCrypt ještě bezpečný?
« Odpověď #14 kdy: 29. 05. 2014, 10:33:20 »
Z toho jak ten web vypada bych to videl tak, ze onen "novy" 7.2 ... je poradnej trojskej kun ... A doporucovat neco, co ma zcela zjevne pod kontrolou NSA vuci necemu, s cim si ani za dlouhy mesice nedokazali poradit ... lol.
Košeľa je bližšia ako kabát, NSA ma mozno zadne vratka ale taka Slovenska informacna sluzba asi nie.