Poslední stisknutá klávesa v Bashi

antywindroid

Poslední stisknutá klávesa v Bashi
« kdy: 20. 05. 2014, 17:36:52 »
Zdravím ve spolek,
učím se pracovat s bashem a chci si udělat program ktery se spustí při stisknutí určité klávesové skratky a ten program bude na obrazovce zobrazovat menu ve kterém se budu šipkama pohybovat a entrem aktivovat položky + bude reagovat i na něáké písmena pro urychlení manipulace...

s jedinou věcí si nevím rady a to jak odchytím poslední stisknutou klávesu, v kostce receno potrebuju docilit toho co dokaze " read -n 1 val " ale potřebuju aby to fungovalo i když zminimalizuju okno terminálu ve kterém ten program spustím
« Poslední změna: 20. 05. 2014, 22:37:37 od Petr Krčmář »


Kit

Re:Jak zjistím poslední stisknutou klávesu v BASHi
« Odpověď #1 kdy: 20. 05. 2014, 17:43:43 »
Zkus program "dialog".

Re:Jak zjistím poslední stisknutou klávesu v BASHi
« Odpověď #2 kdy: 20. 05. 2014, 18:08:10 »
chapu-li spravne tak to zobrazuje dialogove okna v terminalu, uzitecne, avsak momentálne ho nevyuziju
zobrazení menu mám přes osd_cat a pokud ten program spustim v terminálu a ctu klavesy pomoci " read -n 1 val " tak vse funguje jak ma, problem logicky nastane pokud terminál zminimalizuju, proto potřebuju jen nahradit read necim co funguje podobne ale i kdyz terminal zminimalizuju

monitor

Re:Jak zjistím poslední stisknutou klávesu v BASHi
« Odpověď #3 kdy: 20. 05. 2014, 20:29:57 »
xev?

tu http://superuser.com/questions/248517/show-keys-pressed-in-linux
je spomenutych aj par inych programov

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zjistím poslední stisknutou klávesu v BASHi
« Odpověď #4 kdy: 20. 05. 2014, 23:56:18 »
zobrazení menu mám přes osd_cat a pokud ten program spustim v terminálu a ctu klavesy pomoci " read -n 1 val " tak vse funguje jak ma, problem logicky nastane pokud terminál zminimalizuju, proto potřebuju jen nahradit read necim co funguje podobne ale i kdyz terminal zminimalizuju

Tedy, zajimalo by mne, jak pracujete s menu v minimalizovanem okne. Na to asi musi byt dost blbe videt. Krome toho mi pripada blbe, ze tem program by s klidem odchytaval klavesy urcene jine aplikaci. Treba se prepnete do Libreofficu a budete psat a ve vasem menu se bude dit kdo vi co.


Re:Poslední stisknutá klávesa v Bashi
« Odpověď #5 kdy: 22. 05. 2014, 20:52:34 »
uz jsem to vyresil uplne jinak :3 ... drzenim super klavesy se zapne program zobrazujici menu a potom jsem nastavil ze super klavesa + sipka nahoru spusti dalsi program ktery tomu puvodnimu rekne ze se ma pohnout nahoru a to same s ostatnima sipkama ... funguje to presne jak jsem chtel