Čtečka s podsvícením nebe bez?

Čtečka s podsvícením nebe bez?
« kdy: 13. 05. 2014, 08:32:49 »
OK - spravne teda s "nasvicenim" ale to na veci nic nemeni ;-)

Je to kazdopadne pro me spis takove diskutabilni tema - chapu ze vyrobci se snazi ctecky neustale vylepsovat, ale rad bych znal vase prakticke zkusenosti s pouzivanim ctecky s podsvicenim a bez? Planuji koupit klasicky Kindle 5 a prijde mi, ze skoro 2x vyssi cena za podsvicenou variantu Paper white je docela dost? Co to ma jeste navic krome podsviceni?

Obecne - pokud jsem byl dosud zvykly cist si normalni knizky vyzadujici svetlo, myslite ze mi podsviceni bude chybet? Kde vsude v zivote jste byli radi ze mate podsviceni? Me zatim napadaji jen mista jako zserela vecerni nadrazi/autobusove zastavky. A pak samozrejme vecerni cteni v posteli kdyz nechci nikoho rusit dodatecnym svetlem.

Take nejsem zadny naruzivy ctenar abych cetl kazdy den/vecer, ctecku planuji pouzivat hlavne pro obcasne cestovani na ukraceni casu pri ruznych cestach a take jako uloziste vsech el. knih, ktere mam ted ruzne rozsete po PC/mobilu.

Dalsi muj pohled je ze za 3500 si muzu koupit uz nejaky ten low end tablet a muzu si na nem krome cteni delat i spoustu jinych veci. (Vydrz az tak nehraje roli, nepredpokladam ze bych si nekdy cetl tak dlouhy az by dosla baterka a vetsinou take nejsem nikde dele nez 24 hodin bez pristupu k zdroji elektriny ;)

Opravdu o tolik prijdu kdyz si koupim ctecku bez podsviceni??????

Diky za nazory
T.
« Poslední změna: 13. 05. 2014, 09:31:50 od Petr Krčmář »


jehovista

Re:Ctecka s podsvicenim nebe bez?
« Odpověď #1 kdy: 13. 05. 2014, 08:45:34 »
Me se na tom podsviceni libi, ze na jedno nastaveni muzu cist porad a moc to nezere. Kdyz treba tramvaj projizdi pod mostem, kdyz je sero, v posteli nemusim svitit lampickou atd. Je to zkratka dost pohodlne a jsem rad, ze jsem si ten paperwhite poridil.
Ted mam paperwhite prvni generace, pred tim jsem mel kindle 3 a krome rozmeru a toho podsviceni tam moc rozdilu neni. Pokazde mi to ale privezl nekdo kdo mel cestu do USA, coz se dost projevi na cene. To by mozna taky stalo za to nejak zkusit(mozna nejake shipito, nebo jak se to jmenuje).

Re:Ctecka s podsvicenim nebe bez?
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2014, 08:56:17 »
Me se na tom podsviceni libi, ze na jedno nastaveni muzu cist porad a moc to nezere. Kdyz treba tramvaj projizdi pod mostem, kdyz je sero, v posteli nemusim svitit lampickou atd. Je to zkratka dost pohodlne a jsem rad, ze jsem si ten paperwhite poridil.
Ted mam paperwhite prvni generace, pred tim jsem mel kindle 3 a krome rozmeru a toho podsviceni tam moc rozdilu neni. Pokazde mi to ale privezl nekdo kdo mel cestu do USA, coz se dost projevi na cene. To by mozna taky stalo za to nejak zkusit(mozna nejake shipito, nebo jak se to jmenuje).

No ja tam prave cestu mam, ale minimalne v pripade klasickeho Kindle 5 je ta cena v USA a tady prakticky stejna, pravda ten Paper White s reklamama za 2400 uz stoji za zvazeni.

Re:Čtečka s podsvícením nebe bez?
« Odpověď #3 kdy: 13. 05. 2014, 09:36:34 »
Já mám Kindle bez podsvícení, ženě jsem koupil Paperwhite, protože čte hlavně večer v posteli. Oba toho přečteme poměrně hodně. Pravda je, že já mám ke Kindle originální obal s lampičkou a taky ji používám. Večer nebo třeba ve vlaku, když projíždíme místy, kde třeba problikává sluníčko nebo se rychle mění světelné podmínky.

Takže shrnuto: je fajn mít ke čtečce nějaké světlo. Ovšem jestli to bude světlo integrované do čtečky, obalu nebo jen taková ta levná lampička na přicvaknutí ke knížce, je podle mě jedno. Většinu doby čtení stejně není třeba přisvětlovat a stačí okolní světlo, jako u papírové knížky.

inexpertus

Re:Čtečka s podsvícením nebe bez?
« Odpověď #4 kdy: 13. 05. 2014, 09:47:38 »
Mám Kindle 5 a měl jsem v ruce i Touch a Paperwhite a co se mi na Kindlu 5 líbí jsou 2 věci:

- oproti Touch a Paperwhite je menší a lehčí
- má hardwarová tlačítka pro otáčení stránek, která mi přijdou hodně fajn a asi by mi chyběla

Jinak když je tma, tak si rozsvítím, ve stanu řeším čelovkou (což není ideální, musím svítit z boku, abych se displej neleskl).


Pavel...

Re:Čtečka s podsvícením nebe bez?
« Odpověď #5 kdy: 13. 05. 2014, 10:48:25 »
Opravdu o tolik prijdu kdyz si koupim ctecku bez podsviceni??????

Mam iba s podsvietenim a myslim si, ze to je prave ficuria ktora prinasa hmatatelne zlepsenie.
Riesit to externymi lampickami, drzanim v obale etc. je samozrejme mozne, ale omnoho menej praktickejsie.

Re:Čtečka s podsvícením nebe bez?
« Odpověď #6 kdy: 13. 05. 2014, 11:14:06 »
Ja mám kobo glo a neviem si predstaviť, že by som nemal podsvietenie. Svietim takmer vždy, pretože čítam hlavne v tmavšom interiéri. Lampička by ma asi príliš obmedzovala.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Čtečka s podsvícením nebe bez?
« Odpověď #7 kdy: 13. 05. 2014, 13:40:48 »
Taky jsem se rozhodoval, když jsem kupoval svůj Kindle. Já ale kupoval na německym Amazonu (bez reklam) a tam byly ceny 49€ za Kindle a 129€ za Paperwhite. Za Paperwhite tedy 2,6x více než za běžný Kindle.

Netřeba asi říkat, že nakonec mám doma klasický Kindle (v ČR označený jako Kindle 5). Být cena 1,5x vyšší (do 75€), vzal bych Paperwhite.

Takže za mě asi tak. Mám prostě nesvítící a hotovo. Když si čtu večer v posteli, svítím si malou IKEA LED lampičkou. Dal jsem za něj před půl rokem 1400 :-)