Jsou Java generics opravdu špatné?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsou Java generics opravdu špatné?
« Odpověď #30 kdy: 13. 05. 2014, 08:40:29 »
noef: ja se snazim reflexi, pokud je to mozne vyhnot, protoze je jednak pomala a jednak vede k rade mnozstvi chyb: v tomto pripade si fakt kdokoliv muze udelat vlastniho potomka Foo bez patricneho konstruktoru a pak se bude divit, proc to pada
souhlasim s tim, ze v tomto pripade jsou mnohem elegantnejsi reseni.

ale s obecnym tvrzenim "reflexe je pomala" nesouhlasim - kdysi jsem si to zkousel a nektere pristupy z toho nevysly spatne. reflexe muze byt nejvhodnejsim nastrojem (a v nekterych pripadech jedinnym [napr. modovani Minecraftu, s tim jsem si fakt uzil], pokud nebereme v uvahu zmenu bytekodu za behu).

@Natix: ta osmicka vypada fakt dobre, dotahuje Scalu :).


Ladislav Thon

Re:Jsou Java generics opravdu špatné?
« Odpověď #31 kdy: 13. 05. 2014, 13:28:53 »
JIT virtuální metody taky AFAIK neoptimalizuje.

CHA (class hierarchy analysis), PIC (polymorfní inline cache) nebo inlinování metod jsou úplně běžné optimalizace. Jestli si někdo myslí, že volání metod je v Javě pomalé, žije někde v době Javy 1.2.

Re:Jsou Java generics opravdu špatné?
« Odpověď #32 kdy: 13. 05. 2014, 14:00:17 »
noef: ja se snazim reflexi, pokud je to mozne vyhnot, protoze je jednak pomala a jednak vede k rade mnozstvi chyb: v tomto pripade si fakt kdokoliv muze udelat vlastniho potomka Foo bez patricneho konstruktoru a pak se bude divit, proc to pada
souhlasim s tim, ze v tomto pripade jsou mnohem elegantnejsi reseni.

ale s obecnym tvrzenim "reflexe je pomala" nesouhlasim - kdysi jsem si to zkousel a nektere pristupy z toho nevysly spatne. reflexe muze byt nejvhodnejsim nastrojem (a v nekterych pripadech jedinnym [napr. modovani Minecraftu, s tim jsem si fakt uzil], pokud nebereme v uvahu zmenu bytekodu za behu).
Nerikam, ze reflexe nema svoje vyuziti, ale obvykle je lepsi se ji pokud mozno vyhnout (tedy zvlast v tomto pripade)

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jsou Java generics opravdu špatné?
« Odpověď #33 kdy: 13. 05. 2014, 14:52:26 »
@Natix: ta osmicka vypada fakt dobre, dotahuje Scalu :).

Ale velmi velmi pomalu