Python 3.4 a divné chování

DrevenaOhrada

Python 3.4 a divné chování
« kdy: 11. 05. 2014, 01:32:55 »
Zdravím,

mám menší dotaz ohledně Pythonu a Javy. Dělám web a na pozadí bude běžet Python nebo Java, která bude udržovat důležité informace.
Začal jsem nejdřív skryptem v Pythonu a zjištuji že fungování ve verzi 3.4 je přišerná. Je normalní že většina externích knihoven, které stáhnu přes pip nefunguje správně? Zatím jsem to vyřešil tím že jsem nainstaloval Python 2.7 kde zatím nemám problém.

Můj další dotaz je ohledně toho zda Java je na to líp a nemusel bych řešit tyto problémy.

Děkuji za vyjadření :)
« Poslední změna: 11. 05. 2014, 21:17:28 od Petr Krčmář »


alfonz

Re:Python a divne chovani
« Odpověď #1 kdy: 11. 05. 2014, 06:14:13 »
no normální to není, zkuste napsat co je špatně?

no a na závěr, pokud máte lepší zkušenosti s javou, tak jí použijte

Re:Python a divne chovani
« Odpověď #2 kdy: 11. 05. 2014, 07:03:59 »
Začal jsem nejdřív skryptem v Pythonu a zjištuji že fungování ve verzi 3.4 je přišerná. Je normalní že většina externích knihoven, které stáhnu přes pip nefunguje správně? Zatím jsem to vyřešil tím že jsem nainstaloval Python 2.7 kde zatím nemám problém.

Zvláštne, pythonu sa nevenujem a ani som sa mu nikdy nevenoval, ale už aspoň 5 rokov viem, že verzie pythonu 2 a 3 sú navzájom nekompatibilné. Preto existujú ešte stále vedľa seba dvojkové a trojkové verzie.

Můj další dotaz je ohledně toho zda Java je na to líp a nemusel bych řešit tyto problémy.

Java je spätne kompatibilná tuším od verzie 1.2, preto jej každé nové rozšírenie spôsobuje plno problémov.


tonda_

Re:Python a divne chovani
« Odpověď #3 kdy: 11. 05. 2014, 09:35:02 »
Zdar,
normalni by to byt nemelo ale stava se.. a jeste chvilku bude
python 2 a 3  ma trosku jinou syntaxy. Takze cokoli stahnes musi byt napsano aby fungovalo v obou verzich. bud v jedne knihovne nebo tam musi byt 2 ruzne

takze mas na vyber
1) python 2.7
2)napsat si funkcionalitu sam pro 3.4
3)kouknout po necem trosku jinem co uz na python 3 bezi








Franta <xkucf03/>

Re:Python a divne chovani
« Odpověď #4 kdy: 11. 05. 2014, 09:36:11 »
Java je spätne kompatibilná tuším od verzie 1.2, preto jej každé nové rozšírenie spôsobuje plno problémov.

WTF?


Re:Python a divne chovani
« Odpověď #5 kdy: 11. 05. 2014, 09:48:15 »
V Javě se velmi dbá na zpětnou kompatibilitu, takže nekompatibilita knihovny s novější verzí Javy není příliš častá, a většinou ji autoři rychle vyřeší. Ale nikde nemůžete čekat stoprocentní kompatibilitu, vždy se najde nějaký případ, kdy kód (třeba i nechtěně) závisí na konkrétní implementaci, která se mezi verzemi změní, i když kontrakt zůstane zachován. A pak se samozřejmě mezi verzemi mění i kontrakt.

V případě Javy ale můžete podobný problém řešit na úrovni knihoven. Třeba i takové Servlet API - chtěl byste použít verzi 3.0 a vše konfigurovat anotacemi, ale některé frameworky na to ještě nejsou připravené a vyžadují konfiguraci ve web.xml.

Problém u Pythonu 3 je spíš v tom, že je to nárazová velká změna. Pro spoustu projektů by to znamenalo příliš mnoho úprav, takže zůstávají u verze 2, čímž se zase snižuje všeobecná motivace přejít na trojku.

Java je spätne kompatibilná tuším od verzie 1.2, preto jej každé nové rozšírenie spôsobuje plno problémov.
WTF?
Předpokládám, že to bylo myšleno tak, že přidání každé nové vlastnosti do Javy (generiky, anotace, lambda výrazy) je složité.