Obnova NTFS z externího HDD

TomasP

Obnova NTFS z externího HDD
« kdy: 09. 05. 2014, 13:56:00 »
Zdravím,
byl jsem požádán o pomoc, mám HDD 640GB, nějakým způsobem na něm vznikla EXT3 partition (ve smart TV nejspíš).

Udělal jsem si jen SCAN pomocí  GET DATA BACK for NTFS - vidím NTFS partition 288GB, ale chybí mi tam ta druhá - důležitější! Existuje ještě nějaký nástroj, lepší než tento? Nebo rovnou s ním do data112?

Díky



Jardaa

Re:Obnova NTFS z externího HDD
« Odpověď #1 kdy: 09. 05. 2014, 14:12:00 »
Ahoj

Doporučuju Testdisk a pokud nenajde oddíly tak photorec na obnovu souborů.

Důležité jest si napřed udělat zálohu/image disku ať si to nepo... ještě víc. Budeš tedy potřebovat ještě minimálně jeden disk (stejná/ větší kapacita), kam si můžeš nahrát tu image disku.

Re:Obnova NTFS z externího HDD
« Odpověď #2 kdy: 09. 05. 2014, 18:15:37 »
Jestli víš velikost tý partitiony, tak by měl jít spočítat s rozumnou pravděpodobností začátek té druhé. Dřívá partitiony začínaly na sudym cylindru nultý hlavě, prvním sektoru - dnes je to trochu jinak, ale bude to podobně. Každý první sektor validní partitiony končíval sekvencí 0xAA 0x55 - nebo obráceně - nevím přesně.

Tak se dá s poměrně velkou pravděpodobností vytipovat možné počátky partition. Trochu programování v C a nechat to běžet přes noc. Pak už jen vyzkoušet, kde skutečně začíná a kde je to jen náhoda ....


Jardaa

Re:Obnova NTFS z externího HDD
« Odpověď #3 kdy: 09. 05. 2014, 18:38:26 »
Jestli víš velikost tý partitiony, tak by měl jít spočítat s rozumnou pravděpodobností začátek té druhé. Dřívá partitiony začínaly na sudym cylindru nultý hlavě, prvním sektoru - dnes je to trochu jinak, ale bude to podobně. Každý první sektor validní partitiony končíval sekvencí 0xAA 0x55 - nebo obráceně - nevím přesně.

Tak se dá s poměrně velkou pravděpodobností vytipovat možné počátky partition. Trochu programování v C a nechat to běžet přes noc. Pak už jen vyzkoušet, kde skutečně začíná a kde je to jen náhoda ....

Tady tu práci naštěstí už není potřeba dělat - to udělá ten testdisk za tebe ;)
pokud ty oddíly nedokáže najít ani on tak asi partitions papa... photorec pomůže.

Re:Obnova NTFS z externího HDD
« Odpověď #4 kdy: 09. 05. 2014, 19:19:25 »
Photorec funguje výborně v rozsahu, který dělá, ale třídit pak ty data, to b se mi moc nechtělo :D