Rekurze v imperativních jazycích

Tany

Re:Rekurze v imperativních jazycích
« Odpověď #30 kdy: 08. 05. 2014, 04:30:27 »
Write only proměnná je například ToDo list.  :)


eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rekurze v imperativních jazycích
« Odpověď #31 kdy: 08. 05. 2014, 07:11:29 »
Nic proti nikomu, ale programoval ten borec v C++?
Znam par lidi, co dle jejich slov programuji v C++, ale pritom je to C se special structama se jmenem "class", co obsahuje funkce a dokonce jista navesti public a private, ktera maji specialni vyznam. A abych nezapomel, misto malloc a free se pouzivaji new a delete.

Byl to přesně takový typ. C++ = C wrapped in classes.

Bvájen

Re:Rekurze v imperativních jazycích
« Odpověď #32 kdy: 08. 05. 2014, 10:59:55 »
Mě se jeden ostřílený borec zeptal co je "unique_ptr" v C++ - po odpovědi "náhrada za auto_ptr" se zeptal "co je to auto_ptr". Místo, aby si všiml, že před 14 lety přibyla šablona auto_ptr do standardní knihovny jazyka, raději řešil memory leaky a bordel na haldě. Podobný dotaz položil k výrazu "builder pattern".

Mám to snad po vzoru Karla také tak debilně generalizovat na větu:

Já zas vidím spoustu ostřílených zkušených borců, co díky všemožným asemblerům, Cčkům, Pascalům a Fortranům nezvládají základní objektové návrhové vzory, C# po nich vypadá jako brainfuck (teda sorry, COBOL) a díky ignoraci nových věcí v základní knihovně jejich hlavního jazyka nezvládají základní práci s pamětí?

No, jak by asi řekl pan Virius, který nás měl na C++ - "programátor, který neví, co je auto_ptr, je stále jen programátor, který neví, co je auto_ptr; ale programátor, který se nedovede správně popasovat s rekurzí, to není programátor."

Re:Rekurze v imperativních jazycích
« Odpověď #33 kdy: 08. 05. 2014, 11:12:24 »
Kazdej slusnej programator musi iteraci, rekurzi a pouziti funkci vyssich radu pro podobne ucely (map, collect...) zvladat levou zadni.
Nepamatuju se, ze bych potkal nekoho, kdo umi ty druhe dve veci a neumel by tu prvni.

belzebub

Re:Rekurze v imperativních jazycích
« Odpověď #34 kdy: 10. 05. 2014, 01:05:04 »
Taky mě to překvapilo, protože to je Satanovo prokletí :) Write-only proměnné jsou úplně k ničemu. Ale možná si to autor spletl s write-once proměnnými, ty jsou ve funkcionálních jazycích (a nejen tam) docela běžné.
Ano, presne tak :)


belzebub

Re:Rekurze v imperativních jazycích
« Odpověď #35 kdy: 10. 05. 2014, 01:06:59 »
No, jak by asi řekl pan Virius, který nás měl na C++ - "programátor, který neví, co je auto_ptr, je stále jen programátor, který neví, co je auto_ptr; ale programátor, který se nedovede správně popasovat s rekurzí, to není programátor."
+1