Flash player ve Firefoxu nefunguje

Pavel 'TIGER' Růžička

Flash player ve Firefoxu nefunguje
« kdy: 27. 04. 2014, 21:19:27 »
Dobrý večer,

po dlouhé době instaluji x86 verzi debianu a nedaří se mi rozjet flash ve Firefoxu. V about:plugins se sice zobrazí, ale jakýkoliv flash je šedivý, či průhledný, jakoby se nevykreslil. Firefox z konzole hlásí: ###!!! [Parent][RPCChannel] Error: Channel error: cannot send/recv Reportovanou chybu jsem dohledal, avšak nikde její řešení. Jedná se o instalaci s OpenBoxem takže je docela možné, že chybí nějaká závislost, nicméně balíčkovací systém hlásí vše v pořádku. Stroj jede na nouveau ovladačích.

Nějaké nápady?
« Poslední změna: 28. 04. 2014, 22:07:02 od Petr Krčmář »


Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #1 kdy: 28. 04. 2014, 10:30:49 »
lupnout firefox z lmde (jestli ho maji teda aktualni)?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #2 kdy: 28. 04. 2014, 10:48:53 »
A to mas opravdu Firefox nebo nejaky dostatecne zastaraly Iceweasel? Pokud Iceweasel, idealne nejaky, ktery pamatuje jeste Zizku, kdyz mel obe oci, tak mozna zkus aktualni Firefox. Nevim o zadnem neoficialnim repu, ale tady http://forums.debian.net/viewtopic.php?t=77723 ke konci je skript ke stazeni a instalaci Firefoxu. Je tedy ponekud podivny, ale sel by zcivilizovat.

Kolemjdoucí

Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #3 kdy: 28. 04. 2014, 10:55:19 »
A bylo by hodně nepřijatelné místo čistého Debianu prostě použít odladěné Lubuntu 14.04? Pro začátek třeba jen LiveCD...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #4 kdy: 28. 04. 2014, 11:28:07 »
Ehm, Lubuntu ani zadne jine *buntu neni nikdy az tak uzasne odladene. A konkretne 14.04 je tak nove, ze bych aspon 3 mesice pockal, nez to nejak zaflastruji a bude to aspon trochu vychytane. Ve srovnani s jakymkoliv *buntu je Debian mnohem solidnejsi. U *buntu LTS se muzete spolehnout leda tak na to, ze kdyz je tam bug, tak tam bude pet let, zatimco software, ktery fungoval, muze byt updatem vylepsen o bug, ktery tam nasledne zustane az do konce podpory.


flack

Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #5 kdy: 28. 04. 2014, 11:48:18 »
JardaP . : Som zvedavy ci az si dam ARCH tak budem mat pocit uzasenej odladenosti. ALebo ktore distro si dat? Debian nechcem uz ked 8 rokov pouzivam ubuntu tak premigrovat na Debian nebude velka zmena. Vies poradit:D Lebo ako s ubuntu som spokojny nemam pocit ze by mi tu nieco nefungovalo az na par drobnosti. 

Btw neviem s cim mam problem ja ale uz to pretrvava asi mesiac ale niektore stranky- mozno vsetky len sa to vzdy neprejavuje mi blikaju. Proste okno z firefoxom blika alebo jeho casti ako keby sa spatne vykreslovalo. Mam nvidiu s origo ovladacmi. Hravam cez wine world of tanks a neprijde mi ze by bol problem s grafikou. A toto robi len vo firefoxe. Dnes som  dokonca skusil  nahravat desktop ale v tej chvili sa mi to nestalo.  Kazdopadne by ma zaujimalo ci je to len moj problem alebo sa jedna o nejaky bug.

7R7

Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #6 kdy: 28. 04. 2014, 12:14:55 »
Ja mám debian stable s fluxbox-om ale 64bit, používam iceweasel verziu 24.4, a flashplayer-mozila 11.2.202.350 a všetko funguje, ovládače mám uzavreté zo stránky NV. Či nebude problém s noveau ovládačmi.

Kolemjdoucí

Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #7 kdy: 28. 04. 2014, 13:00:25 »
Ehm, Lubuntu ani zadne jine *buntu neni nikdy az tak uzasne odladene. A konkretne 14.04 je tak nove, ze bych aspon 3 mesice pockal, nez to nejak zaflastruji a bude to aspon trochu vychytane.

Ubuntu má dvě varianty - LTS a normální, které jde považovat za bety LTS. 14.04 je LTS takže v pohodě - nainstaloval jsem a Firefox mi funguje naprosto bez potíží, včetně Flashe. Používám noveau, stejně jako tazatel, proto jsem mu to nabídnul - a konkrétně Lubuntu proto že zmínil OpenBox.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #8 kdy: 28. 04. 2014, 14:06:22 »
JardaP . : Som zvedavy ci az si dam ARCH tak budem mat pocit uzasenej odladenosti. ALebo ktore distro si dat? Debian nechcem uz ked 8 rokov pouzivam ubuntu tak premigrovat na Debian nebude velka zmena. Vies poradit:D Lebo ako s ubuntu som spokojny nemam pocit ze by mi tu nieco nefungovalo az na par drobnosti.

Kdyz ti funguje to, co pouzivas, bud rad a nestourej do toho. Ja byl s Ubuntu spokojen nekdy s verzi 9.x, pak se zacaly objevovat problemy a nejhorsi je, ze je nikdo neresi, i kdyz leta visi na bugzille.

Arch neznam, pouze jsem o nem cetl tady a jinde. Podle toho to neni superodladene distro, obcas se objevi problemy. Nicmene je to distro s roling updates, takze se da ocekavat, ze ty problemy zase zmizi, coz casto neni ten pripad v Ubuntu.

Arch ale neni distro pro lidi, kteri hledaji neco na zpusob Ubuntu. Musi se do toho vlozit jiste mnozstvi vlastni prace. Cili pokud chces distro s pacmanem, zkus radsi Manjaro. Ja to na zkousku mel na jednom stroji a vypada to docela pekne. Vzhledem k tomu, ze jsem ale zvykly na distra s .deb balicky, hodlam vbrzku otestovat Sparky Linux. Krome toho, kdyz neco neexistuje v oficialnim repu, je vetsi sance, ze to najdu nekde jako .deb, nez ze to najdu zabalene pro Manjaro.

Ubuntu má dvě varianty - LTS a normální, které jde považovat za bety LTS. 14.04 je LTS takže v pohodě - nainstaloval jsem a Firefox mi funguje naprosto bez potíží, včetně Flashe. Používám noveau, stejně jako tazatel, proto jsem mu to nabídnul - a konkrétně Lubuntu proto že zmínil OpenBox.

Diky za info. Na cem myslis, ze asi jedu? Mam predposledni LTS, protoze na rozdil od tebe si nemyslim, ze 14.04 je v pohode. Mozna jakztakz za 3 mesice, pul roku. Ale po predchozich zkusenostech bych s upgradem moc nespechal. Davam prednost tomu, aby jini nasli, v cem zase soudruzi z NDR udelali chybu. Posledni Ubuntu, na ktere jsem si vubec nestezoval, bylo nejake 9.x.

BTW, kdyz nekdo instaluje Openbox, tak to asi bude proto, ze nechce LXDE, ale Openbox. Asi oprasuje nejaky opravdu slaby stroj nebo se pripravuje na budouci katastrofu, kdy LXDE prejde na Qt a bude z neho takove mensi KDE.

@Tiger: BTW, Tigre, jede ti X s nejakym normalnim ovladacem? Jestli to nahodou nenabehlo s nejakou framebufferovou hruzou, kde by Flash mozna vubec nefungoval. Dalsi vec je podivat se na nastaveni ve FF, co je tam o pluginech. Oni pred casem zavedli nejake nastaveni, podle ktereho se pousti flash rovnou, na kliknuti a nebo snad i vubec. Nevim, co je tam defaultne, ale mozna to mas zrovna blbe.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #9 kdy: 28. 04. 2014, 15:08:12 »
Ano opravdu mám nainstalován Firefox, poslední ESR verzi. Nouevau ovladače jedou ve všem, i video to přehraje, takže celkem spokojenost. Java také nemá problém, jen ten zku***nej flash. Zkoušel jsem všechny možné verze flashe a je to pořád to samé. Moc se mi kvůli tomu nechce instalovat originál ovladače. Podle mne to bude nějaká chybějící závislost, jen to najít ... Na 64bit v podobné konfiguraci nemám problém. Ještě zkusím nějakou jinou grafárnu.

Jinak o ubuntu a jeho klony fakt nemám žádný zájem. Kvůli flashi nasazovat jiné distro je asi jako se drbat pravou rukou za levým uchem.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #10 kdy: 28. 04. 2014, 15:16:28 »
@Tiger: BTW, zkousel jsi, jestli to chrochta v Chrome nebo Chromiu? Zejmena by bylo zajimave asi to Chromium, protoze, pokud se nemylim, si s sebou netaha vlastni Flash, jako Chrome. A uz jsem videl, ze Flash jel v Chromiu, ale ne ve Firefoxu. Akorat se mi nepodarilo zjistit proc. A podle Google jsem v tom nebyl sam. Flash a jine veci ve FF obcas nechodi.

Jánsk, jak jsem napsal predtim, "Dalsi vec je podivat se na nastaveni ve FF, co je tam o pluginech. Oni pred casem zavedli nejake nastaveni, podle ktereho se pousti flash rovnou, na kliknuti a nebo snad i vubec. Nevim, co je tam defaultne, ale mozna to mas zrovna blbe."

Fantomas

Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje.
« Odpověď #11 kdy: 28. 04. 2014, 21:34:49 »
A co nacpat rucne tu .so binarku primo do /usr/lib/mozilla/plugins?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje
« Odpověď #12 kdy: 29. 04. 2014, 08:46:03 »
@Jarda zkoušel jsem jen Epiphany a Midori, ty po příchodu na stránku s flashem okamžitě slítli, ale zatím jsem neměl čas mrknout na to proč. Chtěl jsem nainstalovat i Chrome, ale tam se instalace vůbec nezdařila. Žádná hláška, že z důvodu nesplnění toho a toho. Ale prostě googlovská nic neříkající chyba. Tak jsem to nechal být, stejně jsem chrome negativní. :-D

Nastavení pluginu je v pořádku, je povolen (vždy spouštět), firefox jej v about:plugins vidí, jen ty videa nevykresluje.

@fantomas, nějak jsem se naučil tu binárku cpát přímo do ~/.mozilla/plugins (když je to jednouživatelská stanice), ovšem to neplatí pro tento případ, tam je cesta, jak píšeš ty a to právě kvůli hledání chyb. Práva na binárku jsou také v pořádku.

Podle mne bude chybět nějaký důležitý balíček v systému, který podporuje ono vykreslování ... dnes mi snad zbude trocha času se do toho zase ponořit.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje
« Odpověď #13 kdy: 29. 04. 2014, 12:26:24 »
Tim, proc spadlo Midori, se vubec nezatezuj. To je browser, ktery ma implementovanou pouze jednu ficuru: okamzity pad pri otevreni jakekoliv stranky. Strasne se tim zjednodussi implementace, kdyz jine ficury implementovat neni treba.

Ale pokud mas v repu QupZillu, tak ta obvykle celkem chodi, i kdyz to neni jeste to prave orechove.

belzebub

Re:Flash player ve Firefoxu nefunguje
« Odpověď #14 kdy: 29. 04. 2014, 16:03:21 »
Co zkusit pustit firefox pres strace a kouknout jestli nekde neselhava pokus o otevreni nejakeho "lib<...>so" - tim by se mohla potvrdit/vyloucit hypoteza o chybejicim baliku/knihovne.

Jinak ja jsem mel cca pred 2 lety podobny problem (debian sqeeze), ale jeho reseni si uz bohuzel nepamatuji. Rozhodne v tom figurovalo nekolikanasobne instalovani a odinstalovani iceweaselu, flashplugin-nonfree, gnash-e, instalovani originalniho nejnovejsiho firefoxu, ruznych verzi flashe atd. Cele utrpeni trvalo cca 2 dny, takze bohuzel nemam nejmensi tuseni jak jsem to rozchodil :(