customizace root.cz - "články Komerční sdělení" a "placeny kolotoc"

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zahledl jsem, ze se lide ptali na blokovani komercnich sdeleni a komercnich clanku v kolotoci. Nasledujici skripty neblokuji tyto polozky, jen je oznaci (zpruhledni - po najeti jsou zase plne viditelne). Oba skripty provozuji ve Firefoxu 28 s Greasemonkey (a pozor, ten kolotocovy skript je celkem narocny - je otazka jestli na slabsich PC nebude lepsi napr. zablokovat cely kolotoc, nebo clanky z digizone).

http://userscripts.org/scripts/show/154584 - "Root.cz - zprůhlednění PR článků"
http://userscripts.org/scripts/show/293004 - "iinfo.cz - pruhledne placene clanky v kolotoci"



rád bych se zpětně vyjádřil k tomu minulému tématu blokování komerčních sdělení na root.cz : když mi na nějakým webu "záleží" ale nemám ho jak "podpořit", tak jednou za týden/dva si vypnu adblock a proklikám reklamy. Pamatuju ještě černej dizajn na růtu a komu tenhle web není lhostejnej, tak by to měl dělat stejně tak jako já :)

Karel

Tak tak, mozna ze web bez reklam vypada lepe, ale provoz serveru neco stoji, a vytvareni obsahu taky. Reklama je celekem dobry zdroj prijmu a nevytahuje penize z kapsi uzivatelum, bohuzel vetsina lidi to nechapa nebo nechce pochopit. 

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
root je jeden z mala webu, kde mam vyply adblock. reklama tu totiz byva nerusiva, neni ji prehnane moc (jako treba byla [je?] na zive, tam to byvalo otresne) a casto je tu reklama i k veci.

Riff

Nechci teď rozebírat etiku, chtěl bych jenom reagovat na dotaz noef ohledně výkonnosti v komentáři ke skriptu. Používat na tohle YQL je totální overkill, bohatě stačí injektovat styly do hlavičky a o animaci se postará CSS3. jQuery má neuvěřitelně pomalé animace, pokud si nevystačíš s možnostmi CSS3, tak použij nějaký kvalitní animační framework jako je třeba GSAP.

http://pastebin.com/5fXvMA8a


Riff

Teď mi zpětně došlo, že ti jde o skrývání jenom komerčních položek, předtím jsem si to prohlídl jenom zběžně. Na to by YQL bylo naopak vhodné, kdyby to nebylo tak pomalé. PR články obsahují .admarker a kolotoč bych osobně pro zjednodušení(a hlavně vyhnutí se použití YQL) skrýval celý. Případně můžeš položky prohnat skrz tu tvojí smyčku s YQL a komerčním přidat třídu .hidden.

http://pastebin.com/hGawy2xW

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
  Diky za zpetnou vazbu. V JS jsem jen lepic a webem se zabyvam jen ve volnem case (prvni "ladeni" stranek jsem zacinal, jeste kdyz css3 nebylo rozsirene, takze jsem nejak zamrzl u toho jQuery).
  Prave skryt vsechny polozky digizone jsem nechtel1 a skryt uplne kolotoc se mi take nelibilo (btw toho lze velmi jednoduse docilit jen pomoci css, napr. doplnek Stylish a jemu podobne).
  To YQL na mne nepusobi jako extra pomale [samozrejme to nelze srovnavat s prostym skrytim podle obsahu elementu, ale pro tuto funkci to IMO staci] - navic je to secko asynchronni, takze by to nemelo blokovat prohlizeni stranky a nez uzivatel doskroluje dolu, tak to ma zpracovany. Byl jsem prijemne prekvapen, ze ani na mem velmi starem desktopu to znatelne nezhorsilo nacitani stranek. Az bude cas a nalada, tak pujdu predelat ty animace na css3.

1: jen at je videt, jaky clanky jsou placeny. treba by si to clovek nakonec predplatil, kdyby bylo dost tech, co ho zajimaji.

panpejesk

supr, tak si kvuli tomu nainstaluju greasemonkey.. a trochu mi to sezere vykon (greasemonkey + scripty) a budu mit komercni sdeleni pruhledna a "kolotoc" taky... parada diky moc

brk

rád bych se zpětně vyjádřil k tomu minulému tématu blokování komerčních sdělení na root.cz : když mi na nějakým webu "záleží" ale nemám ho jak "podpořit", tak jednou za týden/dva si vypnu adblock a proklikám reklamy. Pamatuju ještě černej dizajn na růtu a komu tenhle web není lhostejnej, tak by to měl dělat stejně tak jako já :)
Tak si nastav výjimku. Jestli se platí za zobrazení a nikoliv za proklik, tak to děláš celkem zbytečně.  ;)

Taky bych se přimlouval za diskuse pod komerčními sděleními. Tady to poslední Azure mě docela zajímalo. Až mě zamrzelo, že to bylo tak krátké a stručné a před časem Hyper-V taky. Tam mi ta diskuse silně chyběla.

Jinak za script na komerční Digizone v kolotoči dík. Funguje hezky a nepozoruji žádné zpomalení. Tohle beru od iinfa jako docela prasečinu. Jestliže mají ceny nastavené pro firmy a nikoliv běžné čtenáře, tak by to mohli dát předem najevo. Tyhle upoutávky na obsah z cenou mimo realitu mě jen vytáčí, nebo teď už snad vytáčel.  :)

Tak si nastav výjimku. Jestli se platí za zobrazení a nikoliv za proklik, tak to děláš celkem zbytečně.  ;)

jo no :D pak sem nad tim premyslel a nastavil jsem to tak... :) ale to je divny nedostat drobaky za proklik? nebo mas nejake blizsi info treba od Peti Krcmare? :D

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
jo no :D pak sem nad tim premyslel a nastavil jsem to tak... :) ale to je divny nedostat drobaky za proklik? nebo mas nejake blizsi info treba od Peti Krcmare? :D

Nevim jestli nedostavaji nic za proklik, ale pan Krcmar tu v nejakem vlaknu psal, ze zijou jen ze zobrazeni, ze ktereho maji vic nez za proklik (coz se mi nezda, ze za 1 zobrazeni je vic drobaku nez za 1 proklik; mozna mysleno tak, ze malo lidi klika, takze celkove je za zobrazeni mnohem vic?).

panpejesk

supr, tak si kvuli tomu nainstaluju greasemonkey.. a trochu mi to sezere vykon (greasemonkey + scripty) a budu mit komercni sdeleni pruhledna a "kolotoc" taky... parada diky moc

takze jsem to "vyresil" pres filtry "adblock plus" staci si pridat vlastni filtr