Nejde mi click na touchpadu v Puppy linuxu 5.1

Claudius

Nejde mi click na touchpadu v Puppy linuxu 5.1
« kdy: 06. 09. 2010, 21:37:50 »
Poradí mi někdo, jak nakonfigurovat touchpad, aby na něj šlo kliknout? Kliknutí musím provádět tlačítkem pod touchpadem. Ve starší verzi Puppy 4 jsem tento problém neměl. V systému jsem našel několik konfiguračních nástrojů a nic. Pokud je třeba něco nastavit ručně, prosím, ve kterém souboru mám hledat?


Re: Nejde mi click na touchpadu v Puppy linuxu 5.1
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2010, 15:29:45 »
Záleží na verzi Xorg serveru, potažmo synaptics ovladače. Kdysi dávno se to konfigurovalo v /etc/X11/Xorg.conf. Pak nějaká chytrá hlava u Xorg 1.6 vymyslela, že by to chtělo hotplug vstupních zařízení a použila k tomu HAL. V takovém případě se to nastavuje v policy souboru (hledej *synaptics.fdi). No a u verze 1.8 další chytrá hlava přišla s tím, že HAL stojí za starou bačkoru, a že když hotplug, tak pomocí udev. A konfigurace se vrátila, v trochu pozměměné podobě do souboru /etc/X11/xorg.conf, popřípadě do adresáře /etc/X11/xorg.conf.d.

Mezitím jiná hlava reagovala na množící se bugreporty uživatelů, že to klikání každého jenom obtěžuje a že by mělo být by default zakázáno. A stalo se tak.

Pro krátkodobé nastavení můžeš taky zkusit použít synclient TapButton1=1