Homemade USB nabíječka

Ttxman

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #45 kdy: 25. 04. 2014, 07:52:01 »
Ja mam dobry zkusenosti se zdrojem z http://www.czc.cz/roccat-apuri_3/82458/produkt pouzival sem to kraspberry pi a podle me to nepiskalo, ale stejne by to chtelo vyzkouset. Dneska ti nic moc nebrani nakoupit par kousku USB hubu a nabijecek z eshopu a kdyz budou piskat tak je vratit a zkusit jiny.


A jeste jedna poznamka.. Zvuky muzou vydavat i keramicky kondenzatory .) (zatim sem to slysel hlavne u vetsich SMD kousku, kdyby se to nekomu chtelo hledat na googlu tak tomu rikaji "Singing Capacitors")


Mirek

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #46 kdy: 25. 04. 2014, 08:23:36 »
Rozložit nožem "ostrým" složit lepící páskou :)

Skvělý. Něco dalšího by tam nebylo? Za mně zatím vede koupě zdroje který nepíská.

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #47 kdy: 25. 04. 2014, 09:51:13 »
Rozložit nožem "ostrým" složit lepící páskou :)

Skvělý. Něco dalšího by tam nebylo? Za mně zatím vede koupě zdroje který nepíská.
Tenhle návrh už se tu objevil v 3 nebo 4 postu tak nevím čemu se divíš že se to dostal až tak daleko....... jen tak letmo jsem včera do gůglu zadal usb nabíječka a možná bych se v tom kvantu výrobků probíral ještě dnes. Snaha ušetřit jen někdy vyloženě kontraproduktivní. V dnešní době kdy se dá opravdu pořídit cokoliv a když ne tak si to mohu za relativně dobrý peníz nechat udělat na zakázku. Tahle diskuze mi už přijde jako tlučení prázdné slámy podstatné už bylo řečeno dávno.

lobo

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #48 kdy: 25. 04. 2014, 09:59:45 »
@Mirek: "Snaha ušetřit jen někdy vyloženě kontraproduktivní."
ako si prisiel na to ze chcem usetrit? chcem zdroj ktory ma out 4x 5V 2A...
je mi jedno ci bude stat 20 alebo 60 euro

"jsem včera do gůglu zadal usb nabíječka a možná bych se v tom kvantu výrobků probíral ještě dnes."
a kolko si nasiel takych ktore nepiskaju?

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #49 kdy: 25. 04. 2014, 10:04:59 »
@Mirek: "Snaha ušetřit jen někdy vyloženě kontraproduktivní."
ako si prisiel na to ze chcem usetrit? chcem zdroj ktory ma out 4x 5V 2A...
je mi jedno ci bude stat 20 alebo 60 euro

"jsem včera do gůglu zadal usb nabíječka a možná bych se v tom kvantu výrobků probíral ještě dnes."
a kolko si nasiel takych ktore nepiskaju?
Když si chci něco vyrobit i přes to že existuje profi řešení tak se nabízí jedna myšlenka snaha ušetřit.... To jestli píská nebo ne není standartní popis výrobku. Takže jedině koupit vyzkoušet a případně vrátit. Kup si průmyslový zdroj s výstupem 5V a neřeš to   


lobo

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #50 kdy: 25. 04. 2014, 10:18:03 »
@Mirek: "Když si chci něco vyrobit i přes to že existuje profi řešení"
ak si precitas povodnu otazku, to som sa pytal ako prve "1) neviete o nejakom zdroji na trhu ktory nevydava ten hnusny zvuk"
"Kup si průmyslový zdroj s výstupem 5V a neřeš to" - ak mi poskytnes link, tak si hned vyriesil cely problem na ktory som sa nazaciatku pytal....


vcera som presiel nejake USB nabijaciek co som nasiel doma
 iPad -  piska bez zataze
 Sony Ericsson - piska bez zataze aj v zatazi
 HTC - piska v zatazi
 Nexus - piska

 neUSB nabijacka- iRobot Roomba trafo piska jak blbe, to musime vypinat po nabiti

horeuvedene znacky sa mi zdaju celkom renomovane, takze by som ocakaval 'profi riesenie' a ocakavam ze ta nabijacka bude vyssej kvality ako ked si kupim nahodne v eshopoch 20 roznych nabijaciek a budem ich skusat.

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #51 kdy: 25. 04. 2014, 10:22:05 »
třeba tohle  http://hadex.cz/g583-zdroj-5v100w-spinany-hs-1005/ mám 12 v verzi běží 24 hod 7 dní v týdnu nic není slyšet živim z toho ap a switch  a krátký led pásek a bez problému hlavně nehřeje   

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #52 kdy: 25. 04. 2014, 10:26:15 »
Ještě takový podnět nekolísá ti náhodou síťové napětí to se některým zdrojům nelíbí a chovají se podivně. Jak starou máš instalaci doma ?

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #53 kdy: 25. 04. 2014, 10:29:11 »
Ja často používam MW zdroje. Dajú sa kúpiť celkom výhodne GME. Napr.:
http://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-well-rs-50-5-p332-274
Majú rôzne varianty, ale väčinou majú industriálny rozsah pracovných teplôt.

Ja osobne použivam 12V a 24V varianty. Keď sa pozriem dnu, vidím fakt veľké a (aspoň na pohľad) kvalitné kompoenty. V porovnaní s činskymi 1-dolárovými zdrojmi je to úplný luxus. Už som mal zopár čínskych adaptérov - vyhoreli po pár mesiacoch - a čo som našiel v ich vnútri, sa nedá popísať slušnými slovami.

Či MW pískajú ale neviem povedať, ale nič som si doteraz nevšimol ani na prázdno, ale ani som zase nepočúval s uchom na zdroji.
24V MW zdroj mám už zapojený 4 roky (v podniku), asi 12h denne, zapínaný asi 400x do roka, a stále funguje. Ďaľším 12V idem nahradiť tie vyhorené čínske na napájanie kamier.


lobo

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #54 kdy: 25. 04. 2014, 10:32:53 »
třeba tohle  http://hadex.cz/g583-zdroj-5v100w-spinany-hs-1005/ mám 12 v verzi běží 24 hod 7 dní v týdnu nic není slyšet živim z toho ap a switch  a krátký led pásek a bez problému hlavně nehřeje

Diky, vyskusam

"Ještě takový podnět nekolísá ti náhodou síťové napětí to se některým zdrojům nelíbí a chovají se podivně. Jak starou máš instalaci doma ?"
elektroinstalacia bola robena v tomto tisicroci, takze by to malo byt OK

@vmicho - diky, pozriem sa na to

MatoMatoMato

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #55 kdy: 25. 04. 2014, 10:44:53 »

vcera som presiel nejake USB nabijaciek co som nasiel doma
 iPad -  piska bez zataze
 Sony Ericsson - piska bez zataze aj v zatazi
 HTC - piska v zatazi
 Nexus - piska

 neUSB nabijacka- iRobot Roomba trafo piska jak blbe, to musime vypinat po nabiti


Ja som asi hluchy ale co mam doma nabijacku k ipadu2 tak nepiska, tak isto mam gnex,n4 a n7 a ani jedna z nich nepiska. Asi to zalezi od konkretneho kusu.

lobo

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #56 kdy: 25. 04. 2014, 11:01:15 »
Ja som asi hluchy ale co mam doma nabijacku k ipadu2 tak nepiska, tak isto mam gnex,n4 a n7 a ani jedna z nich nepiska. Asi to zalezi od konkretneho kusu.

kolko mas rokov? vekom usi stracaju schopnost vnimat vysoke tony... ja mam usi citlive ako netopier a vecer/v noci ked je ticho  pocujem kazdu nabijacku piskat

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #57 kdy: 25. 04. 2014, 11:21:02 »
Ja som asi hluchy ale co mam doma nabijacku k ipadu2 tak nepiska, tak isto mam gnex,n4 a n7 a ani jedna z nich nepiska. Asi to zalezi od konkretneho kusu.

kolko mas rokov? vekom usi stracaju schopnost vnimat vysoke tony... ja mam usi citlive ako netopier a vecer/v noci ked je ticho  pocujem kazdu nabijacku piskat

No ne vždycky se jedná o pískot, někdy je to jen jakési bzučení. Jednou jsem to řešil solární nabíječkou se záložní baterií. Dnes tu mám nepískající nabíječky. Koupil jsem jednu, pískala, vrátil jsem jí v zákonné lhůtě, ovšem s udáním důvodu, ať vědí, co prodávají ... koupil jinou a pátá, neboo šestá byla nepískající. Byl to sice opruz, ale v noci mám klid.

Mirek

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #58 kdy: 25. 04. 2014, 11:28:55 »
@Mirek: "Snaha ušetřit jen někdy vyloženě kontraproduktivní."
ako si prisiel na to ze chcem usetrit? chcem zdroj ktory ma out 4x 5V 2A...
je mi jedno ci bude stat 20 alebo 60 euro

"jsem včera do gůglu zadal usb nabíječka a možná bych se v tom kvantu výrobků probíral ještě dnes."
a kolko si nasiel takych ktore nepiskaju?

Lobo, o snaze ušetřit píše Mirek Čech... Já jsem jiný Mirek.

Mirek

Re:Homemade USB nabíječka
« Odpověď #59 kdy: 25. 04. 2014, 11:46:10 »
Ja som asi hluchy ale co mam doma nabijacku k ipadu2 tak nepiska, tak isto mam gnex,n4 a n7 a ani jedna z nich nepiska. Asi to zalezi od konkretneho kusu.

kolko mas rokov? vekom usi stracaju schopnost vnimat vysoke tony... ja mam usi citlive ako netopier a vecer/v noci ked je ticho  pocujem kazdu nabijacku piskat

Mám iPad2 nabíječku a nepíská při zátěži ani naprázdno. Ve dne ani v noci a nijak si toho nevšimli ani věkově mladší či starší (8-50 let). A ani několik mých, jinak celkem náročných, známých si nevšimlo, že by jim iPad2 nabíječka pískala.

Sony-Ericson mi píská jen naprázdno - ověřeno na 4 kusech z nedávné doby. Při zátěži v pohodě, a to i v tichu v noci.