Unity 8

x.Dub

Unity 8
« kdy: 22. 04. 2014, 09:20:48 »
Neví náhodou někdo jak bude vypadat desktopová verze? Vím, že bude ještě pěknou chvíli trvat, než unity 8 bude naostro integrován přímo do ubuntu, ale stejně by mě zajímalo jak moc se bude desktopová verze unity 8 lišit od toho co je v ubuntu teď. Zatím to na mne působí tak, že klasická desktopová verze zmizí a počítač se bude ovládat obdobně jako tablet, z čehož mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě... Takže, neví někdo něco bližšího?


i

Re:Unity 8
« Odpověď #1 kdy: 22. 04. 2014, 11:29:42 »
Lidský mozek je tvárný a schopnost se přeučovat na nové podmínky je třeba trénovat :-)

Také mám závislost na klasických desktopech, LXDE, Xfce, poslední 4 měsíce sem používal mate, uplynulý víkend jsem si, právě v rámci tréningu adaptability :-) na pracovní stroj přiinstaloval poslední ubuntu, Také z něho rostu, ale postupným objevováním klávesových zkratek si zvykám. Zatím mě asi nejvíce trápí alt-tab a "seahorse"  chovaji se úplně jinak než předpokládám, jinak si docela zvykám.

Pokud to vzdám tak mám na dalších LV (chvála budiž LVM) ještě LUbuntu a LinuxMint16-mate, tak že v případě nouze provedu reboot :-)

Když to jinak nepujde, tak si také zkus nainstalovat něco s lxde, xfce, mate, ..., a pokud ti jde o oční cukr, tak cinnamon ho také má docela dost a vypadá také docela klasicky.

Držím palce.

Re:Unity 8
« Odpověď #2 kdy: 22. 04. 2014, 12:33:52 »
zkus dlouho podrzet "super" klavesu(win) a uvidis napovedu.
alt+tab a alt+; jsem si zvykal asi 3 dny ale ted je to super.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Unity 8
« Odpověď #3 kdy: 22. 04. 2014, 12:37:52 »
a k dotazu: IMHO tak jak jsem to pochopil by se ksicht uz vic nemel menit. jen je cilem aby se jeden system na serveru choval jako serveru, na desktopu jako desktop a na mobilu jako touch. Viz ten ubuntu supermobil nedavno. Proste v ruce mam mobil s prostredim jako je zvykem android/iOS, pak to pichnu do docku a mam plnohodnotny desktop a veskera data.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

i

Re:Unity 8
« Odpověď #4 kdy: 22. 04. 2014, 14:04:50 »
a k dotazu: IMHO tak jak jsem to pochopil by se ksicht uz vic nemel menit. jen je cilem aby se jeden system na serveru choval jako serveru, na desktopu jako desktop a na mobilu jako touch. Viz ten ubuntu supermobil nedavno.

Zkusme oddělit systém a gui, pak již několik let jeden systém umí zastávat server, mobil, tablet, desktop, ale dokonce i průmyslové počítače, nebo vestavěné počítače, třeba v DVD-přehrávačích, wifi-zařízeních a podobně :-)

Proste v ruce mam mobil s prostredim jako je zvykem android/iOS, pak to pichnu do docku a mam plnohodnotny desktop a veskera data.

Sdílení dat je jedna věc, a znalejší uživatel to dá i přes CLI bez GUI.

Mobil můžeš porovnat s tabletem, i když i o tom pochybuji, ale ne s desktopem.
výjimečnost desktopu je KLÁVESNICE, a pohodlné dlouhodobé sezení, mobil a tablet mají klávesnici jen pro nouzové použití. Pokud je podstata tvé práce ukazovat na obrázky, tak si pořiď pořádnej tablet a ukazuj na obrázky, pokud je ale podstata tvé práce text nebo kód, ... .

Snaha slévat to do jednoho GUI znamená mnoho kompromisů a ve výsledku kočkopes. Já během své práce mám z 99% času ruce na klávesnici a vadí mi kdž musím přehmátnout mezi klávesnicí a myš že musím na mžik sundat oči z obrazovky. Kdyby byla ale kočka kočkou a pes psem, tak by každé prostředí mohlo být optimalizované přesně do danou činnost.