Budoucnost a vize v IT

Petra Štefaňáková

Budoucnost a vize v IT
« kdy: 07. 04. 2014, 20:40:50 »
Jsem studentkou Slezské univerzity, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. V rámci předmětu Počítače v podnikatelské praxi máme seminární práci – vytvořit diskuzi na téma Budoucnost a vize v IT. Chtěla bych Vás tímto poprosit o Váš názor na moderní technologie, co z posledních novinek Vás zaujalo a kam si myslíte, že vývoj bude směřovat. (Příklad : mobily v hodin) nebo co byste chtěli, aby bylo vymyšleno - můžete povolit uzdu fantazii. Všem co si uděláte čas moc děkuji  :)


Jimm

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #1 kdy: 07. 04. 2014, 20:55:38 »
Všechny tři to i stejně pojmenovaly...
http://forum.root.cz/index.php?topic=7908.0

mikrom

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #2 kdy: 07. 04. 2014, 21:02:57 »
co byste chtěli, aby bylo vymyšleno
Doma mi decka permanentne blokuju vsetky elektricke zasuvky svojimi pristrojmi: mobily, tablety, notebooky, PSP. Nutne potrebujeme nejaky standardizovany bezdrotovy system nabijania na vsetky pristroje.
 

Natix

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #3 kdy: 07. 04. 2014, 21:22:05 »
To už je nějaký running gag, ne?   ;)

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #4 kdy: 07. 04. 2014, 21:36:11 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Tak dobře: chtěl bych aby konečně někdo vymyslel mobil kterým by šel otevřít lahváč, chladič na procesor který bude současně fungovat jako topinkovač a kvantový neuropočítač velikosti knoflíkový baterky  ::)
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #5 kdy: 07. 04. 2014, 21:37:14 »
Co se do dnešní ho dne nestihlo v IT zku*vit, to se stihne v budoucnu! Už dnes díky technologiím lidé spolu neumí komunikovat.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #6 kdy: 07. 04. 2014, 21:53:38 »
Nevim, jestli je vhodne mluvity o vizi, slovo halucinace by mozna bylo vystiznejsi. Jestli MS bude i nadale zdokonalovat GUI, bude si clovek u pocitace jednou pripadat jak Tom Cruise v nejakem blbem filmu a bude machat rukama v prostoru, chytat tam svetlkujici objekty a soupat s nimi vsemi smery, az mu paze upadnou. Opravdu skvele na osmihodinovou pracovni dobu. Vsichni ajtaci budou mit paze, ze i Silny Arnold by bledl zavisti.

MKzB

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #7 kdy: 07. 04. 2014, 22:08:46 »
Prošel jsem si odkazované vlákno se stejným názvem a napadá mě zamyšlení:
Jak ovlivňuje IT náš život? Čím dál více na IT spoléháme (hlavně mladší ročníky), že tam najdeme potřebné informace, radu apod. Proč se ve škole učit, když se to dá najít na netu? Proč se učit pravopis, když texťák mi to opraví? Přibývá lidí, co se bez PC nebo TV neumí ani niajk zabavit. Někteří by ani nepřežili.
Naproti tomu papírová kniha nebo sešit nepotřebuje žádný prohlížeč, ani elektřinu, stačí nám pouze světlo. A brailovo písmo (původně vymyšlené pro noční komunikaci vojáků) nepotřebuje ani to.

srigi

Re:Budoucnost a vize v IT
« Odpověď #8 kdy: 07. 04. 2014, 22:45:05 »
Prošel jsem si odkazované vlákno se stejným názvem a napadá mě zamyšlení:
Jak ovlivňuje IT náš život? Čím dál více na IT spoléháme (hlavně mladší ročníky), že tam najdeme potřebné informace, radu apod. Proč se ve škole učit, když se to dá najít na netu? Proč se učit pravopis, když texťák mi to opraví? Přibývá lidí, co se bez PC nebo TV neumí ani niajk zabavit. Někteří by ani nepřežili.
Naproti tomu papírová kniha nebo sešit nepotřebuje žádný prohlížeč, ani elektřinu, stačí nám pouze světlo. A brailovo písmo (původně vymyšlené pro noční komunikaci vojáků) nepotřebuje ani to.

Viem co sa snazis povedat, tiez mi je smutno z toho, ze technika tak ako ju pouzivane v podstate zabija kontakt medzi ludmi. Na druhu stranu:
- naco sa ma dnes decko ucit v zemepise hlavne mesto Malajzie, ked si to za 3s vygoogli
- mam doma 7 zvazkovu sci-fi operu, to co mi najviac chyba je CTRL+F (vyhladavanie)
- technologie su niekedy aj mrte uzitocne, napr. (necitaj clanok, zoscrolluj na tie animovane gify).