Zamykání klávesnice

Zamykání klávesnice
« kdy: 07. 04. 2014, 17:30:37 »
Je možné pod debianem nějakou klávesovou zkratkou zamknout klávesnici dokud se stejná zkratka nezadá znovu?
Jde o to, že doma máme kočku která si ráda lehá na notebooky, to, že jsou plné chlupů zas tak nevadí, horší je že jak se vyvaluje po klávesnici tak nahodile mačká tlačítka a někdy se to neobejde bez následků  ;D Chtěl bych to nějak kulantně vyřešit aniž by Míca přišla o svoje milované labůžo.
Na počítači jsou ještě takové drobné tlačítka které předtím spouštěla něco v původních windows, nějaké ty explorery a outlooky, jejich hlavní výhoda by spočívala v tom, že je není zas tak snadné zmáčknout, pokud to zrovna nechcete.
Šlo by nějak bezpečně a rozumně nastavit aby jedno z těch tlačítek po prvním zmáčknutí odstavilo všechny ostatní klávesy a po každém druhém je zase všechny zapnulo?

Díky
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!


raw

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #1 kdy: 07. 04. 2014, 17:35:53 »
Neco jako "lock screen" kde se pro odemceni vyzaduje heslo ma snad kazdy (graficky) prostredi, ne?

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #2 kdy: 07. 04. 2014, 17:50:04 »
Neco jako "lock screen" kde se pro odemceni vyzaduje heslo ma snad kazdy (graficky) prostredi, ne?

Jasný, ale já chci chci aby rozdělaná práce dál běžela a aby alespoň částečne bylo vidět co se právě děje na monitoru.
Navíc kočka by se asi stále dokola pokoušela prolomit do systému hrubou silou  ;D  ;D  ;D
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

jaro

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #3 kdy: 07. 04. 2014, 18:48:40 »
priesvitny setric obrazovky spustajuci sa po zamknuti...

FrostyX

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #4 kdy: 07. 04. 2014, 19:34:52 »
Koukni na http://darkshed.net/projects/alock. Vlastně to není prográmek pro zamykání klávesnice, ale screen locker (překlad mi nepřijde výstižný). Na rozdíl od těch ostatních je průhledný a nenabízí žádný dialog pro heslo. Prostě ho jen naťukáš.


Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #5 kdy: 07. 04. 2014, 21:48:38 »
Koukni na http://darkshed.net/projects/alock. Vlastně to není prográmek pro zamykání klávesnice, ale screen locker (překlad mi nepřijde výstižný). Na rozdíl od těch ostatních je průhledný a nenabízí žádný dialog pro heslo. Prostě ho jen naťukáš.

No, ale to neuvidím co už tam nadatlovala kočka. Ze zkušenosti vím, že to můžou klidně být tisíce znaků.
To se to bude blbě vymazávat, když to heslo není vidět.

Mě už napadla taková věc, na tom notebooku jde pomocí fn+F7 zamykat touchpad. Třeba bych mohl napsat klikací prográmek, který by spouštěl příkazy odtud http://wpkg.org/Disable_/_enable_keyboard_and_mouse_in_Linux  Otázka je, jestli to fn+F7 bude fungovat až odpojím tu klávesnici.
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

Jenda

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #6 kdy: 07. 04. 2014, 21:48:53 »
Patchnul jsem si xtrlock.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #7 kdy: 07. 04. 2014, 22:03:48 »
Ja bych na notebook daval prkenko s vhodne rozmistenymi hrebiky.

Jimm

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #8 kdy: 07. 04. 2014, 22:30:35 »
To je problém odentrovat, než to heslo napíšeš?  ::)

Koukni na http://darkshed.net/projects/alock. Vlastně to není prográmek pro zamykání klávesnice, ale screen locker (překlad mi nepřijde výstižný). Na rozdíl od těch ostatních je průhledný a nenabízí žádný dialog pro heslo. Prostě ho jen naťukáš.

No, ale to neuvidím co už tam nadatlovala kočka. Ze zkušenosti vím, že to můžou klidně být tisíce znaků.
To se to bude blbě vymazávat, když to heslo není vidět.

Mě už napadla taková věc, na tom notebooku jde pomocí fn+F7 zamykat touchpad. Třeba bych mohl napsat klikací prográmek, který by spouštěl příkazy odtud http://wpkg.org/Disable_/_enable_keyboard_and_mouse_in_Linux  Otázka je, jestli to fn+F7 bude fungovat až odpojím tu klávesnici.

Michal

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #9 kdy: 08. 04. 2014, 09:38:54 »

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #10 kdy: 08. 04. 2014, 11:05:27 »
Před odchodem od PC bych kočce pustil nějakej textovej editor. Třeba něco vytvoří a bude slavná :-)

Teď vážněji - fakt by mě zajímalo, co/kolik vyplodí na klávesnici taková kočka.

A teď zcela vážně - xtrlock. Je to sice zámek (na heslo), ale víeméně jeoduchý a funkční. V kombinaci třeba s xbindkeys to půjde namapovat i na ty divný tlačítka (jako pošta, prohlížeč apod).

FrostyX

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #11 kdy: 08. 04. 2014, 16:04:16 »
Citace
To je problém odentrovat, než to heslo napíšeš?  ::)

+1. Navíc mám dojem, že tam je nějaká časová prodleva, takže to co tam kočka naťuká, po chvilce zmizí

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #12 kdy: 08. 04. 2014, 16:17:16 »
Citace
To je problém odentrovat, než to heslo napíšeš?  ::)

+1. Navíc mám dojem, že tam je nějaká časová prodleva, takže to co tam kočka naťuká, po chvilce zmizí

Jestli je ta kočka blonďatá, tak může mít problém ji od toho odehnat. Pak pomůže jen: Doplňte název palné zbraně (br.k.vn.ce)...:

Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #13 kdy: 10. 04. 2014, 01:51:44 »
Tak vyhrál xtrlock, funguje to skvěle. Je sice škoda, že nejde změnit obrázek kurzoru na něco jiného než je ten jejich zámek, to si ale už vymýšlím zbytečnosti.

To je problém odentrovat, než to heslo napíšeš?  ::)
Není? Já bych čekal že tam bude defaultně nějaká ochrana která limituje počet pokusů zadání hesla. To je zajímavá novina  :o

Ja bych na notebook daval prkenko s vhodne rozmistenymi hrebiky.
Jde to i bez zatloukání hřebíků. Prostě zaklapnout display. Pokud je potřeba vidět na obrazovku tak proti tomu aby kočka lezla na klávesnici v pohodě stačí mít notebook na chladící podložce nebo jiným způsobem nakloněný, lze pod něj třeba strčit knížku minimálně střední tloušťky. Pro kočku je asi pak nepohodlný se na počítači válet, představ si, že by jsi měl spát na posteli, která by byla bokem nakloněná o nějakých třicet až pětačtyřicet stupňů  ;D
A nebo můžeš do klávesnice vymačkat pomeranč, ten kočkám smrdí  ;D

Před odchodem od PC bych kočce pustil nějakej textovej editor. Třeba něco vytvoří a bude slavná :-)
Teď vážněji - fakt by mě zajímalo, co/kolik vyplodí na klávesnici taková kočka.
Často spouští vyhledávání, dělá printscreeny, jednou se jí podařilo otevřít obrovský množství nových oken v prohlížeči, pokud je spuštěný editor tak přepisuje řádky, většinou teda naštěstí jenom jeden řádek, protože zase tak často nemačká enter. Taky se jí občas podaří něco, že kdyby to člověk chtěl udělat sám, tak to prostě musí hledat, pokud by to vůbec našel. Já jsem třeba nevěděl, že může dolphin fungovat i jako okno terminálu  :)
Zatím nikdy neudělala nějaké citelné škody, spíš je to jenom otravné. Pořád je tady ale malá, nezanedbatelná pravděpodobnost, že se kočka jednou strefí  ;D teď to bude mít trochu komplikovanější
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Zamykání klávesnice
« Odpověď #14 kdy: 10. 04. 2014, 10:53:06 »