Sledování HBO GO v Linuxu

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Sledování HBO GO v Linuxu
« kdy: 07. 04. 2014, 10:50:43 »
Ahoj, jsem uživatel HBO GO, je nějaká možnost sledovat HBO GO v linuxu? Je tam nějaký silverlight a při připojení z linuxu stránky HBO hlásí, že operační systém není podporován. Zároveň bych uvítal možnost offline uložení videí.
« Poslední změna: 07. 04. 2014, 12:58:25 od Petr Krčmář »


kozec

Re:HBO GO
« Odpověď #1 kdy: 07. 04. 2014, 10:59:41 »
Skusil by som Moonlight, Pipelight alebo PlayOnLinux a pod nim nainstalovat IE. Pripadne, ak maju daku mobilnu alebo iPhone verziu, dalo by sa aspon zacat.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 07. 04. 2014, 13:36:24 »
Díky za tip. Mobilní verze je, ale ne pro můj HTC Wildfire, kvůli verzi androidu.

Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 07. 04. 2014, 22:48:44 »
pipelight + user agent override

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 08. 04. 2014, 01:59:50 »
pipelight se změnou user agenta je funkční. Poradíte případně i s ukládáním?


kozec

Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #5 kdy: 08. 04. 2014, 09:12:11 »
Poradíte případně i s ukládáním?
Prave preto som hovoril o tej mobilnej verzii... Silverlight sa v PC verzii pouziva prave preto, aby Microsoftie DRM (pokial viem, zatial neprekonane) zabranilo nahravaniu. Mobilne verzie budu pravdepodobne posielat video v mp4 a to uz nieje problem odchytavat napriklad Firefoxackym DownloadHelperom.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #6 kdy: 08. 04. 2014, 10:33:10 »
Mobilní verze je dostupná pouze skrze aplikaci, která řeší pravděpodobně i DRM. Změnit user agenta nestačí.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #7 kdy: 09. 04. 2014, 21:23:26 »
Teď opětovně nefunguje, hlásí mi to, že nemám silverlight, přitom mám, je povolený a je vidět mezi pluginy prohlížeče.



Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #8 kdy: 09. 04. 2014, 21:45:57 »
(sudo) pipelight-plugin --enable widevine

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #9 kdy: 10. 04. 2014, 09:27:59 »
Díky, až budu doma, vyzkouším. Je sudo nutné, nechci spouštět doplněk pod rootem, wine se také nespouští pod rootem...

Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #10 kdy: 10. 04. 2014, 10:02:10 »
doplnek se pod rootem nespousti, root urcuje, ktery pluginy jsou povoleny/zakazany (stejne jako pod rootem se instaluji nativni pluginy prohlizece)

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #11 kdy: 11. 04. 2014, 01:45:52 »
Teď jsem to zapnul a silverlight mi funguje, bez toho, abych zadával pipelight-plugin --enable widevine. Ověřoval jsem to i na jiných silverlightových stránkách.

Přesto tedy kod zadávám, a světe div se, není potřeba zadávat se sudo, příkaz se vykoná i bez jeho použití:

Kód: [Vybrat]
medved@ubuntu-desktop:~$ sudo pipelight-plugin --enable widevine
[sudo] password for medved:


The following modules require a license confirmation before they can be enabled:


 Widevine Media Optimizer
   To find out more about this plugin click here:
   https://tools.google.com/dlpage/widevine


Do you accept the 1 license(s) above? [Y/N] y
Plugin widevine is now enabled
Kód: [Vybrat]
medved@ubuntu-desktop:~$ pipelight-plugin --enable widevine


The following modules require a license confirmation before they can be enabled:


 Widevine Media Optimizer
   To find out more about this plugin click here:
   https://tools.google.com/dlpage/widevine


Do you accept the 1 license(s) above? [Y/N] y
Plugin widevine is now enabled

Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #12 kdy: 11. 04. 2014, 01:53:39 »
no, plugin se nikdy pod rootem nespousti, sudo zrejme tedy udela, ze plugin povoli pro vsechny uzivatele.

Ja vsechny zapinal pres sudo a pak si vytvari .so wrappery v /usr/lib/pipelight

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #13 kdy: 20. 05. 2014, 14:43:55 »
Tak HBO GO promo mi skončilo, škoda, fungovalo dobře. Rootovská oprávnění pro pluginy jsem odvolal a aktivoval bez sudo jen pro uživatele.

Re:Sledování HBO GO v Linuxu
« Odpověď #14 kdy: 28. 10. 2014, 17:46:58 »
Také se mi nedaří rozchodit HBO GO v Ubuntu 14.04.
Mám Lenovo Q180, které používám jako HTPC. Nainstaloval jsem Pipelight, Hal a ve Firefoxu jsem spustil User Agent Overrider s nastavením Windows Firefox 26. Používám Ubuntu Firefox, ne Wine verzi.

Když spustím jakékoliv video tak se spustí zvuk, obraz ale nenaběhne. Pro srovnání, pokud pouštím HBO GO z Windows PC, tak se po klepnutí na tlačítko "přehrát film" zobrazí webový video přehrávač s možností přetáčet film, play, pauza apod. V Ubuntu mi ale zůstane původní webová stránka s informací o filmu, uprostřed stránky neustále probíhá indikátor načítání (progress bar) a spustí se pouze audio stopa (indikátor načítání probíhá dál).

Zatím jsem Ubuntu pro HBO GO neregistroval, můžu registrovat pouze 4 zařízení a tento měsíc můžu provést již pouze 2 změny. Zkouším proto zatím pouze volný obsah (např. epizody zdarma).

Co mǔže tuto chybu způsobovat?