Postfix, MySQL a Dovecot na CentOS

Někdo

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #15 kdy: 06. 04. 2014, 01:15:23 »
Nerozumím, k čemu by to někomu bylo?

Určitě by to pomohlo analyzovat jaký máte problém. Já totiž vím že na internetu je k dispozici spousta dobrých návodů na integraci Postfix+MySQL+Dovecot které jsou použitelné i pro CentOS, dále vím že CentOS obsahuje potřebné balíčky. Takže nedostatkem zdrojů to nebude, a shánět nebo dokonce sepisovat další zdroj informací tady nemusí vůbec pomoci, protože je tu velké riziko že ho nedokážete využít stejně tak jako jste to bohužel zatím nedokázal s těmi stávajícími zdroji a nevíme proč - to je podle mě hlavně potřeba objasnit, pak už to dál půjde samo.


Zvědavej

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #16 kdy: 06. 04. 2014, 01:26:54 »
Ok, takže příklad:
http://www.campworld.net/thewiki/pmwiki.php/LinuxServersCentOS/Cent6VirtMailServer
Installing the software: yum install amavisd-new clamav clamd razor-agents perl-Convert-BinHex
výstup:
No package perl-Mail-Sender available.
No package perl-Log-Log4perl available.
No package imapsync available.
No package offlineimap available.

V tuto chvíli se tímto návodem přestávám zabývat, protože je sice pravda že tyto balíčky nepotřebuji k chodu, ale nemohu k tomu návodu mít nadále důvěru. A nyní mi prosím objasněte, v čem jsem udělal chybu?

Problém je, že neustále všichni řeší úplně něco jiného, než na co jsem se zeptal........

Zvědavej

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #17 kdy: 06. 04. 2014, 01:39:39 »
"Nemusí vůbec pomoci": Ale vy nevíte že to není přesně to co by pomohlo, přitom pro někoho kdo to má je post toho odkazu otázkou 5s.
"Určitě by to pomohlo analyzovat jaký máte problém.": Ano, já žádám jeden odkaz a vy děláte analýzu mého problému, to je přesně to, proč mi to připadá že se bavím se šašky.

Nerozumím, k čemu by to někomu bylo?
Určitě by to pomohlo analyzovat jaký máte problém. Já totiž vím že na internetu je k dispozici spousta dobrých návodů na integraci Postfix+MySQL+Dovecot které jsou použitelné i pro CentOS, dále vím že CentOS obsahuje potřebné balíčky. Takže nedostatkem zdrojů to nebude, a shánět nebo dokonce sepisovat další zdroj informací tady nemusí vůbec pomoci, protože je tu velké riziko že ho nedokážete využít stejně tak jako jste to bohužel zatím nedokázal s těmi stávajícími zdroji a nevíme proč - to je podle mě hlavně potřeba objasnit, pak už to dál půjde samo.

Zvědavej

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #18 kdy: 06. 04. 2014, 04:36:52 »
Hmmm, v tomto případě mi chyběl rpmgorge, ovšem byl to poslední testovaný postup a víc jsem se do něj ponořil až teď.  :) Dost věřím že se ještě nějaký problém vyskytne

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #19 kdy: 06. 04. 2014, 10:17:48 »
ale když mám na nějakou věc / technologii komplexnější know how a někdo to po mě vyžaduje způsobem podobným Tvému, tak s ním vyrazím dveře. pokud se naopak tazatel netáže na nějakou delikátní otázečku kde odpověď na ní je výzvou pro mne samého :)
Taky mám pocit, že se tady zvyšuje frekvence dotazů typu pomožte mi hned teď s [nějaká ptákovina, tisíckrát na webu popsaná], kecy si strčte někam a jestli mi nepomůžete, tak jste pitomci. Zajímalo by mě, čím to je. Jestli se zvyšuje penetrace Linuxu a je spousta takyadminů, kteří už neví, co je to úcta ke zkušenějším a vděk komunitě?

Nebo třeba jenom stárnu ;)


Lol Phirae

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #20 kdy: 06. 04. 2014, 12:04:07 »
Ano, já žádám jeden odkaz a vy děláte analýzu mého problému, to je přesně to, proč mi to připadá že se bavím se šašky.

Koukej... víš co?



 :o ;D

dratar

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #21 kdy: 06. 04. 2014, 12:50:42 »
Nepomohlo by toto: http://www.linuxmail.info/

Zvědavej

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #22 kdy: 06. 04. 2014, 13:05:31 »
Místo toho o co jsem slušně požádal se mi sešla kupa něčeho mazlavého, není za co děkovat borci... V noci jsem to rozběhal.

Zvědavej

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #23 kdy: 06. 04. 2014, 13:08:32 »
Díky Dratare, na druhé stránce se konečně vyskytl někdo, kdo pochopil o co žádám a dal mi jasnou jednoduchou odpověď bez tuny moudrostí (pokud jsi to tedy někdy zkoušel :) )

Lol Phirae

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #24 kdy: 06. 04. 2014, 13:18:18 »
není za co děkovat borci...

Nápodobně... a ani se snad nevracej.  ::)

Někdo

Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« Odpověď #25 kdy: 06. 04. 2014, 18:32:36 »
Ok, takže příklad:
http://www.campworld.net/thewiki/pmwiki.php/LinuxServersCentOS/Cent6VirtMailServer
Installing the software: yum install amavisd-new clamav clamd razor-agents perl-Convert-BinHex
výstup:
No package perl-Mail-Sender available.
No package perl-Log-Log4perl available.
No package imapsync available.
No package offlineimap available.

V tuto chvíli se tímto návodem přestávám zabývat, protože je sice pravda že tyto balíčky nepotřebuji k chodu, ale nemohu k tomu návodu mít nadále důvěru. A nyní mi prosím objasněte, v čem jsem udělal chybu?

Problém je, že neustále všichni řeší úplně něco jiného, než na co jsem se zeptal........

Jak už jsem napsal, problém je že jste se nezeptal konkrétně čímž jste si zbytečně snížil pravděpodobnost že vám někdo správně odpoví. Kdyby hned v té první zprávě byly takové konkrétní informace, dá se odpovědět že si buď můžete přidat repository kde takové balíčky jsou, nebo ty balíčky neinstalovat protože nejsou potřebné - je to jen antispam a antivir, bez kterých poštovní server klidně může fungovat, a myslím si že je lepší to nejdřív rozeběhnout bez nich a teprve až vše bude dobře fungovat tak začít řešit přidávání.