Starý počítač a náhrada za XP

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #15 kdy: 04. 04. 2014, 15:25:16 »
...

Situace může být takováto: Win XP bude bez bezpečnostních aktualizací. Najde se díra do systému. Dírou přijde keylogger. Při vyplňování údajů (v libovolném prohlížeči) keylogger odešle přístupové údaje a je to v hajzlu jak sviňa. A je jedno, jestli se použije Opera, Chrome nebo cokoliv, když keylogger přišel dírou v samotnym OS.

Proto bych řekl, že se lze důvodně obávat...


borekz

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #16 kdy: 05. 04. 2014, 08:32:13 »
A jak banka zjistí na dálku tvůj operační systém ? Jediný zdroj této informace je User-Agent posílaný prohlížečem. Ve Firefoxu si ho můžeš změnit v nastavení (url about:config, přidat položku general.useragent.override). Stejně si myslím, že systém zjišťovat nebudou. Spíše budou bojkovat Internet Explorer 8, který by jim kvůli nekompatibilite navyšoval náklady na vývoj.

borekz

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #17 kdy: 05. 04. 2014, 08:36:31 »
Dírou přijde keylogger. Při vyplňování údajů (v libovolném prohlížeči) keylogger odešle přístupové údaje a je to v hajzlu jak sviňa.
1. Většina ebankigů má klikací klávesníci.
2. Zatím se mi u všech bank podařilo vyplňovat heslo automaticky, objetím autocomplete=off nebo javascript injekcí (K-Meleon) nebo posláním formuláře z lokálního html (Fio). Zatím to neumím obejít v novém rozhraní M-bank, ale to stejně používat nechci. Jestli vypnou staré, tak přejdu do Fio.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #18 kdy: 05. 04. 2014, 11:50:20 »
1. Moc nempomůže, protože může být i mouselogger.

2. Také jsem z nového rozhraní mBanky neměl radost, ale je promyšlené a pracuje se v něm rychleji i přes všechny ty animace.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #19 kdy: 05. 04. 2014, 11:52:26 »
... a hle už je asi staré i vyplé.


Tom Liberec

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #20 kdy: 06. 04. 2014, 23:13:38 »
Z nových rozhraní internet bankingu hak u mBank tak u Poštovni sporky taky nejsem zrovna nadšen.

Kolemjdoucí

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #21 kdy: 06. 04. 2014, 23:40:09 »
Situace může být takováto: Win XP bude bez bezpečnostních aktualizací. Najde se díra do systému. Dírou přijde keylogger. Při vyplňování údajů (v libovolném prohlížeči) keylogger odešle přístupové údaje a je to v hajzlu jak sviňa.

Ale ne, právě proto se používá minimálně dvoufaktorové ověřování - takže ještě SMS. Keylogger zjistí jen heslo, s ním si u dnešních bank jde maximálně tak prohlížet historii, ale cokoliv jiného udělat je nemožné - to se ještě extra potvrzuje přes mobil.


neznam

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #23 kdy: 07. 04. 2014, 07:36:13 »
1. Moc nempomůže, protože může být i mouselogger.

2. Také jsem z nového rozhraní mBanky neměl radost, ale je promyšlené a pracuje se v něm rychleji i přes všechny ty animace.
Pomuze, kdyz budou cisla nahodne prerazena (csob). Jo vlastne, on je i screenlogger...... (Irony)

strepty

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #24 kdy: 07. 04. 2014, 08:04:17 »
Cesko a Slovensko su male trhy, na nase banky sa ziadny rumun nezamera, lukrativnejsie budu Nemecke, Anglicke a Americke banky. Nakoniec preco robit prevody v xp ked mam aj 7 a 8.1. Aktualizcie v xp ma vzdy hnevali lebo mi spomalili system niekedy ho resetli a zmazali mi par hodin prace, teraz je s tym koniec podla mna ma xp zlaty vek este pred sebou   ;D .

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #25 kdy: 07. 04. 2014, 22:19:03 »
Automaticky reboot se da na XP zakazat. Mam to vypnute uz dlouho, protoze to je ke vzteku.

BTW, na ceske banky existuje phishing i 419 scam v cestine, i kdyz je to psane dost legracnim jazykem (Google translate). Takze mozna dojde i na sofistikovanejsi utoky a radsi bych na nic nespolehal. Znate to: korunka ke korunce....

Jimm

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #26 kdy: 07. 04. 2014, 22:23:43 »
Ono to šlo ve Win sice vždy zakázat, ale otravovalo to se žádostí o restart opět po dvou dnech, což je to co mě rozčilovalo, jsem zvyklý pc nevypínat a s Win jsem se nedostával nad uptime několik dnů, což mi přišlo opravdu praštěné.

strepty

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #27 kdy: 07. 04. 2014, 23:01:45 »
Automaticky reboot se da na XP zakazat. Mam to vypnute uz dlouho, protoze to je ke vzteku.

BTW, na ceske banky existuje phishing i 419 scam v cestine, i kdyz je to psane dost legracnim jazykem (Google translate). Takze mozna dojde i na sofistikovanejsi utoky a radsi bych na nic nespolehal. Znate to: korunka ke korunce....
Jasne ze viem zakazat aktualizacie, len sietova politika bola proti.
Viem si predsatvit utok man in the middle kedy by som cez xp posielal data (meno, heslo SMS kod) utocnikovi a ten banke, ale aj tak na autentifikaciu pladby mi posle v SMS kod + hodnotu a cislo uctu. Myslim ze to konkretne pre csob len tak lahko neprestrelia.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #28 kdy: 07. 04. 2014, 23:26:48 »
Nemluvim o zakazu aktualizaci, ale rebootu po nich.

strepty

Re:Starý počítač a náhrada za XP
« Odpověď #29 kdy: 08. 04. 2014, 00:02:56 »
To som nevedel, celkom by mi to bolo pomohlo  ;D.
Aktualizacie boli u nas nastavene na obed, pocitac sa aktualizoval a napisal  ze sa resetne do 10 min, alebo to mozem zrusit. Samozrejme ze som nic nezrusil lebo som bol na obede. Po obede pridem k pc a moja praca bola fuc. Cize XP bez aktualizacii sa mi teraz zda ako maly zazrak   ;)