Instalace Ubuntu nenastartuje

Mik

Instalace Ubuntu nenastartuje
« kdy: 27. 03. 2014, 20:30:15 »
dobry vecer, instaluji linux ubuntu na acer aspire E1 510
instaluji to z usb disku a mimo jine to pise

Kód: [Vybrat]
Installing GRUB...
e2 label linpus OK!
Now excute grub command..
Grub-install /dev/sda succesfully! Maybe it is a SATA harddisk.
Copy EFI file..
root@localhost /

Nevim co delat, prosim poradte, moc dekuji
« Poslední změna: 28. 03. 2014, 11:28:44 od Petr Krčmář »


Jenda

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #1 kdy: 27. 03. 2014, 20:59:39 »
Málo informací. Tento výpis vypadá, jako kdybys zevnitř Linpusu instaloval na disk zavaděč. V ani jednom z běžných instalátorů Ubuntu se takovéto hlášky pokud vím nevyskytují. Jakým způsobem se to snažíš nainstalovat?

Mik

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2014, 21:02:36 »
z nabootovaného USB disku, je tam predinstalovany linux linpus a vhvi ubuntu,děkuji

Mik

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2014, 21:03:49 »
*chci ubuntu

Jenda

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2014, 21:15:40 »
z nabootovaného USB disku, je tam predinstalovany linux linpus a vhvi ubuntu,děkuji
Myslím, že jsi nenabootoval z toho USB disku. Ubuntí instalátor nemá hostname "localhost", ale "ubuntu".


Mik

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #5 kdy: 27. 03. 2014, 21:17:46 »
delala jsem to tak,že jsem stáhla unetbootin a ubuntu z jejich stranek,delala jsem to na druhem pc ze ktereho pisu,ma win 7 ,nevim si rady :(

Jenda

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #6 kdy: 27. 03. 2014, 21:29:40 »
Nastavila jsi v BIOSu bootování z USB? Při správném nabootování z flashdisku se zobrazí jako první obrazovka něco co vypadá nějak takto


Mik

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #7 kdy: 27. 03. 2014, 21:31:22 »
ano,dala jsem volbu usb HDD,me se toto prave nezobrazi :(

Mik

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #8 kdy: 27. 03. 2014, 21:35:56 »
zkusim udelat novy boot na jinou flashku :(

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:root@localhost SATA
« Odpověď #9 kdy: 27. 03. 2014, 21:59:21 »
Ak sa nemylim, ubuntu iso nepotrbuje unetbootin ani nic podobne, je priamo bootovatelne.

V tom predinstallovanom linuxe staci stiahnut aktualnu verziu ubuntu a pomocou dd prehodit na ten usb flash disk.

Ako root:

dd if=/cesta/k/ubuntu.img of=/dev/usbdisk

Usbdisk by mohol byt /dev/sdc napriklad.

Jenda

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #10 kdy: 27. 03. 2014, 22:01:22 »
Ak sa nemylim, ubuntu iso nepotrbuje unetbootin ani nic podobne, je priamo bootovatelne.

V tom predinstallovanom linuxe staci stiahnut aktualnu verziu ubuntu a pomocou dd prehodit na ten usb flash disk.

Ako root:

dd if=/cesta/k/ubuntu.img of=/dev/usbdisk

Usbdisk by mohol byt /dev/sdc napriklad.

Předinstalovaný Linux nemá Xka. Obávám se, že bez nich tohle tazatelka asi nezvládne.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:root@localhost SATA
« Odpověď #11 kdy: 27. 03. 2014, 22:21:48 »
ano,dala jsem volbu usb HDD,me se toto prave nezobrazi :(

A co se stane? Blika ten USB disk, jako by se cetlo?

Ja mam s Unetbootin zkusenost, ze USB disky casto nechteji bootovat. Osvedcil se mi trik, kdy napred vyberu distribuci nahore z menu a necham ji jako hodit na disk. Necham chvili vrcet a pak to tipnu a zacnu tam cpat ISO, ktere jsem si predtim stahnul.

Jinak muzete zkusit ten USB disk preformatovat. Pokud je to USB flash, tak ty jdou z fabriky casto v dost divnem stavu. Neni na nich oddil a je formatovany primo ten flash disk, ne oddil, protoze Widle to tak maji rady. Cili bych doporucil to strcit do stroje s Linuxem, pustit na to cfdisk, zbourat co tam je, vytvorit oddil, nastavit boot flag a pak to naformatovat. Otazka je, na co. Zkusil bych Ext2 a kdyz to s tim nepujde, tak fat(32).

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #12 kdy: 27. 03. 2014, 22:54:02 »
Ja mam s Unetbootin  zkusenost, ze USB disky casto nechteji bootovat. Osvedcil se mi trik, kdy napred vyberu distribuci nahore z menu a necham ji jako hodit na disk. Necham chvili vrcet a pak to tipnu a zacnu tam cpat ISO, ktere jsem si predtim stahnul.

Ja cpu klidne ISO dd-ckem primo na flashku a nikdy nebyl problem. Nicmene pro nezkusene uzivatele bych doporucil spis vyuzit na jinem pocitaci Windowsi postup popsany zde: https://en.opensuse.org/SDB:Create_a_Live_USB_stick_using_Windows
Je tam odkaz na SUSE Studio ImageWriter, ktery boucha image na flashky stejne jako dd :)

Mik

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #13 kdy: 28. 03. 2014, 07:21:53 »
Chci se zeptat, chtěla jsem v Biosu přepsat UEFI na legacy mode nebo jak to je :D ale nejde mi to prepsat, ani SATA nejde přepsat :(

Carth_Onasi

Re:root@localhost SATA
« Odpověď #14 kdy: 28. 03. 2014, 09:36:11 »
Můžeš prosím napsat, jakou verzi instaluješ?

S UEFI byl docela problém u starších verzi. Zkus stáhnout beta verzi 14.04 - http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/ nejlépe 32 bitovou, vytvořit bootovací flash, nastartovat Live relaci a podívat se, jestli vidíš HDD. A pak dat (v Live) instalovat.