Galvanické zinkování výložníků

Galvanické zinkování výložníků
« kdy: 26. 03. 2014, 16:02:15 »
Ahoj, otázka na bezdrátové poskytovatele Internetu. Jakou cca životnost mají galvanicky zinkované výložníky (stožáry)? Jeden známí mě varuje, že prý galvanicky zinkované výložníky nebrat, mají malou životnost. Jedině prý žárově zinkované.


Lol Phirae

Re:Galvanické zinkování výložníků
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2014, 17:04:14 »
Určitě. Myslím, že ta tyč tady bude eště 50 let po tom, co zkrachuješ.

kutil

Re:Galvanické zinkování výložníků
« Odpověď #2 kdy: 26. 03. 2014, 17:23:25 »
Ahoj, otázka na bezdrátové poskytovatele Internetu. Jakou cca životnost mají galvanicky zinkované výložníky (stožáry)? Jeden známí mě varuje, že prý galvanicky zinkované výložníky nebrat, mají malou životnost. Jedině prý žárově zinkované.

Glavanický zinek ano, ale musí být pro příslušnou korozní třídu. Pokud se to nazinkuje jen jako podklad pod nátěr, tak to skutečně dlouho nevydrží. Do venkovního prostředí musí být minimálně 100 μm. Pod nátěry a do vnitřních prostor se dává tak 60 - 80.

Bla

Re:Galvanické zinkování výložníků
« Odpověď #3 kdy: 26. 03. 2014, 20:54:02 »
Jeden známí
Jen pro pořádek, tam se píše Y.
Jen pro tvojí informaci, už si to přečetlo 256 lidí, takže právě tolik lidí o tobě už ví, že jsi A) nevzdělaný hňup, co si to po sobě neumí přečíst, případně B) trotl, který, byť chce radu, se neobtěžoval to po sobě přečíst.

Pak taky není řečeno, jaká je základní síla materiálu stožáru a jestli bude opatřen dalším nátěrem...atd.
Dvacet let mi venku stojí stožár ze 4mm plechu, aniž by byl opatřený pozinkováním nebo nátěrem.
Za tuto dobu držáky antény urezly už nejméně čtyřikrát.

Do stožáru jednak nemá nic téct, musíš se postarat, aby voda nezůstávala mezi držákem antény a stožárem no a metr od země dej "homolovitou" betonovou botku. Tj, ne plochou takhle polochou _|_ , ale homolovitou /|\ ! Déšť se totiž odráží od ploché podstavy a cáká na tyč, kde živí korozi. Metr od země znamená, že na tu tyč nebude nic cákat.

Když to uděláš, je celkem jedno, jak moc kvalitně ta tyč bude pozinkovaná, pokud to natřeš komaprimem a přetřeš bitumenovou srágorkou, nejspíš to budou zkoumat archeologové ve sběrných surovinách za rok.