Pidiklávesnička v panelu KDE

Pidiklávesnička v panelu KDE
« kdy: 26. 03. 2014, 15:39:14 »
Vždy po startu debianu se mi v hlavním panelu v KDE objeví tahle malá pidiklávesnička:



Nepřišel jsem na to k čemu je to dobrý, ani jak to nějak rozumně konfigurovat. Já bych tu serepetičku nechal žít jejím vlastním životem, jen kdyby ale ona nechala na pokoji taky mě! Ta pidipotvora blokuje používání klávesové zkratky control+mezerník a než jsem na to přišel, tak jsem si málem vykousal všchnu srst.
Podle nápovědy, na kterou se to odkazuje, to má asi být nějaký ovládací prvek fcitx, nápověda se odkazuje na tuhletu wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Fcitx.
Nevím jak moc je tahleta komponenta důležitá, jak a jestli ji nějak zlikvidovat a jestli by mi taky něčím třeba nebyla prospěšná.

Co s ní? Díky
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!


Sten

Re:Pidiklávesnička v panelu KDE
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2014, 17:45:11 »
Pokud nepotřebujete virtuální klávesnici, tak je zbytečná.

Pravé myšítko, exit, bye bye :)

Jenda

Re:Pidiklávesnička v panelu KDE
« Odpověď #2 kdy: 27. 03. 2014, 01:00:48 »
Pokud nepotřebujete virtuální klávesnici, tak je zbytečná.

Pravé myšítko, exit, bye bye :)
No a když to chce na vždy, tak bych navštívil nastavení a hledal bych ji v aplikacích po spuštění (nevím, jak je to v KDE).

Re:Pidiklávesnička v panelu KDE
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2014, 21:00:10 »
Tak se mi to podařilo vyřešit, i když trochu fousatě.

Nejdříve jsem zkusil odinstalovat fcitx* balíčky a nějaké uim-pref-qt4, které to využívalo k zobrazování sebe sama. Mělo poměrně překvapivý důsledek, najednou nešlo psát ď ť ň a podobné klasickým způsobem zmáčknutím shiftu a klávesy se znakem háčku. Místo toho, aby se s háčkem čekalo na další znak, se kterým by se měl zkombinovat, tak to tam znak háčku hodilo rovnou.

No, nainstaloval jsem to fcitx zpátky. Po startu se sice zase zapne ta pidiklávesnička, která asi teda bude nezbytná pro psaní háčků ale ta přeinstalace pravděpodobně vymydlila nastavení jejich zkratek takže si už zkratku control space nerezervuje pro sebe.
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

VK

Re:Pidiklávesnička v panelu KDE
« Odpověď #4 kdy: 04. 05. 2014, 10:48:07 »
Já tedy taky "pidiklávesnici" vidím poprvé v životě, ale podle mně cokoliv z panelu se dá trvale odstranit pomocí: pravým tlačítkem myši na ploše odemknout widgety, pravým tlačítkem kliknout na panel, v menu Nastavit panel -> Nastavení Panelu, pak pravým tlačítkem na tu věc a odstranit. Případně to někam přetáhnout. A potom zas uzamknout widqety, abych nemusel řešit podobné problémy, že se někde něco objevilo, nebo ztratilo...


Re:Pidiklávesnička v panelu KDE
« Odpověď #5 kdy: 05. 05. 2014, 11:16:02 »
Já tedy taky "pidiklávesnici" vidím poprvé v životě, ale podle mně cokoliv z panelu se dá trvale odstranit pomocí: pravým tlačítkem myši na ploše odemknout widgety, pravým tlačítkem kliknout na panel, v menu Nastavit panel -> Nastavení Panelu, pak pravým tlačítkem na tu věc a odstranit. Případně to někam přetáhnout. A potom zas uzamknout widqety, abych nemusel řešit podobné problémy, že se někde něco objevilo, nebo ztratilo...
Tak tady šlo o to že ta pidiklávesnička blokovala používání klávesové zkratky. Zaretušovat estetickou stránku věci nebyl problém ale díky :)
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

VK

Re:Pidiklávesnička v panelu KDE
« Odpověď #6 kdy: 07. 05. 2014, 11:09:14 »
Ono by se to tím odebráním z panelu nejspíš vyřešilo. Teď jsem si uvědomil, že ta klávesnička bylo asi nějaké to "usnadnění" pro invalidy. Dokud je aktivní (viditelné), tak filtruje resp. vytváří klávesové zkratky (pro lidi, co mohou psát jen jedním prstem a tak). Tím, že by se to odebralo z panelu, by se to zároveň vypnulo, a bylo by po problému. Teď už to asi nezjistíme.