Ctrl+S zastavuje sériové porty

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Ctrl+S zastavuje sériové porty
« kdy: 24. 03. 2014, 10:32:47 »
Zdravím.
Mám desku s embedded Linuxem a pokud do terminálu (přes sériovou linku) pošlu Ctrl+S, tak se mi vypnou všechny sériové porty. Dá se to nějak globálně zakázat? Pomáhá přenastavení tty (stty -F /dev/ttySAC1 -ixon), ale při inicializaci terminálu (např. po Ctrl+D) se zase nastavení ztratí. Myslím, že by mohlo pomoct změnit defaultní nastavení tty, ale nevím jak na to. Předem dík za rady, Petr


trubicoid2

Re:Ctrl+S zastavuje sériové porty
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2014, 10:49:33 »
ja mam toto v .bash_profile a Crtl+S mi "nezamrzne" terminaly; nevim ale, jestli to tobe pomuze, nebo potrebujes jeste jinaci vychytavku

Kód: [Vybrat]
stty ixany
stty ixoff -ixon
stty stop undef
stty start undef

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Ctrl+S zastavuje sériové porty
« Odpověď #2 kdy: 24. 03. 2014, 12:13:55 »
Já nemám .bash_profile, běží mi v tom jen busybox, a ten nejspíš žádné konfigurační soubory pro tty nemá, že?

Lol Phirae

Re:Ctrl+S zastavuje sériové porty
« Odpověď #3 kdy: 24. 03. 2014, 12:28:16 »
Jak "vypnou"? CTRL+Q  ::)

Trubicoid2

Re:Ctrl+S zastavuje sériové porty
« Odpověď #4 kdy: 24. 03. 2014, 12:51:22 »
No a shell mas jakej? Bash, ash?


prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Ctrl+S zastavuje sériové porty
« Odpověď #5 kdy: 24. 03. 2014, 13:54:29 »
Jak "vypnou"? CTRL+Q  ::)
ctr+s vyvolá takovouto odezvu:
Kód: [Vybrat]
[ 3069.010000] stopTX: tcc_serial_stop_txPodle hlášky to vypadá, že systém zavolá static void uart_stop(struct tty_struct *tty) ze souboru drivers/serial/serial_core.c a přestanou fungovat všechny sériové porty (i ty, které byly nakonfigurovány na binární data). Nic už se nepřijímá ani neodesílá, takže ani Ctrl+Q nepomůže.

No a shell mas jakej? Bash, ash?
/bin/sh -> busybox
BusyBox v1.18.3 (2011-02-10 09:25:33 UTC) multi-call binary.

Lol Phirae

Re:Ctrl+S zastavuje sériové porty
« Odpověď #6 kdy: 24. 03. 2014, 14:58:48 »
ctr+s vyvolá takovouto odezvu:
Kód: [Vybrat]
[ 3069.010000] stopTX: tcc_serial_stop_txPodle hlášky to vypadá, že systém zavolá static void uart_stop(struct tty_struct *tty) ze souboru drivers/serial/serial_core.c a přestanou fungovat všechny sériové porty (i ty, které byly nakonfigurovány na binární data). Nic už se nepřijímá ani neodesílá, takže ani Ctrl+Q nepomůže.

To musí bejt výtečnej systém. To je jako nějakej čínskej router, nebo o čem je řeč? Já jen že by si možná ostatní rádi početli, co si nekupovat.

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:Ctrl+S zastavuje sériové porty
« Odpověď #7 kdy: 24. 03. 2014, 15:34:23 »
To musí bejt výtečnej systém. To je jako nějakej čínskej router, nebo o čem je řeč? Já jen že by si možná ostatní rádi početli, co si nekupovat.
"Chytrý" display. Původně na tom běžel Android s rozbitou grafikou, nepřesným touchpanelem a z některých nastavení nešlo odejít (nemá tlačítka domů a zpět). Potom, co jsem z výrobce vytáhnul Linux a později i zdrojové kódy, se mi daří některé problémy odstraňovat, ale nechtěl jsem kvůli takovéhle "drobnůstce" crosscompilovat upravený BusyBox, vytvářet vlastní ramdisk a všechno rozebírat kvůli tomu, abych to mohl nahrát. Ale asi mi nic jiného nezbývá.

Lol Phirae

Re:Ctrl+S zastavuje sériové porty
« Odpověď #8 kdy: 24. 03. 2014, 15:54:02 »
"Chytrý" display. Původně na tom běžel Android s rozbitou grafikou, nepřesným touchpanelem a z některých nastavení nešlo odejít (nemá tlačítka domů a zpět).

Už se ničemu nedivím... To je všude stejné. Nahlédnutí do útrob takových věcí, jako jsou NAS (QNAP, Synology), to je prostě běs, děs, hrůza a neštovice. V QNAPu se nachází neuvěřitelně zabugovaný busybox v1.01 (!!!) a při pohledu na shell scripty hledám kýbl na zvracení. U Synology kdysi nějaký ultradebil dostal výtečný nápad, že vyrobí case-insensitive ext3 filesystém, protože studium dokumentace Samby ho asi moc bolelo. No a takhle bychom mohli pokračovat týdny.

 >:( >:( >:(

trubicoid2

Re:Ctrl+S zastavuje sériové porty
« Odpověď #9 kdy: 24. 03. 2014, 17:36:21 »
tak to mas ash, ten by mel cist /etc/profile a ~/.profile tak to dej tam i tam (pro sichr)