U-Servery či standardní Case ?

Marek

U-Servery či standardní Case ?
« kdy: 31. 08. 2010, 09:44:07 »
Zdravím,

chci se zeptat na doporučení. Zdá se mi že některé blade servery (1-xU) jsou za svou cenu dost nevýkonné. Chápu ten rozdíl v možnosti škálování a rychlého HW servisu, ale ptám se jestli je opravdu výhodnější dávat více peněz do takových serverů než třeba vytvořit několik výpočetně spojených standardních PC-Case ve kterých budu schopen za tu cenu vytvořit lepší HW?

Díky za odpovědi
Marek


Nassir

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #1 kdy: 31. 08. 2010, 10:31:14 »
Servery v rackoch patria do peknej strojovne, ktora sa da pekne uchladit, zabera (relativne) menej miesta a v rackoch sa aj pekne uchytavaju vsetky tie potrebne veci ako diskove polia, switche a podobne. Takze ak budes riesit vetsiu strojovnu urcite sa na nejake 5U skrine s len jednym procesorom, ktore budu porozkladane niekde na zemi, vykasles a kupis si jeden stojan, do ktoreho nalozis pocitacov idealne az 42, kazdy po 4 procesori...
Blade aj ked su drahe, maju svoje dalsie vyuzitie a este viac setria miesto a hlavne elektrinu.
Preto ak mas kupit pre firmu jeden novy server a mas dost miesta, tak si kup klasicku skrinku, hod ju niekde do kuta a je pouzitelne, lacne riesenie.
Ak ides zriadovat cokolvek vetsie a do buducna to budes rozsirovat, tak si najdi alternativu v rackovom rieseni - poriadok v kabloch a usetrene miesto su uz len bonus k ostatnym vyhodam.

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #2 kdy: 31. 08. 2010, 12:42:37 »
No hlavne si zisti cenu za housing tower/5U alebo rack 1U servera ;)

maga

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #3 kdy: 31. 08. 2010, 13:08:05 »
No pokud to nemas pro hobby urceni doma tak jednoznacne doporucuju "U", je stim mnohem lepsi prace, o chlazeni se ani nebavim a prostoru zabere mnonem min, BTW napr. redundantni zdroj me uz mockrat zachranil. Do klasickyho case bych po zkusenostech uz nesel 



ty antispam otazky me fakt fest se*ou

pet

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #4 kdy: 01. 09. 2010, 08:37:32 »
Jsme mala firma, mame jeden rack, v nem nekolik "klasickych PC" v 4U prumyslovych case vzdy s vice disky v soft RAID, switch, UPS, .... Puvodne tam bylo i nekolik 2U case, co delaly DMZ, ale pri obnoveni HW ted bezi virtualizovane na jednom z 4U. Pocitace stavime sami a stejne konstrukce dodavame i zakaznikum. Pri stavbe z kvalitnich komponent je to levnejsi i spolehlivejsi nez "znackovy server". Klasickym case bych se vyhybal, zabiraji vice mista a krome nekterych drahych jsou pomerne mekke a tim snizuji spolehlivost stroje.


Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #5 kdy: 01. 09. 2010, 17:53:19 »
No hlavne si zisti cenu za housing tower/5U alebo rack 1U servera ;)

Má někdo přehled, jak to obvykle bývá? Mě dostalo třeba tohle:

Housing JEDNOHO SERVERU (1PC nebo 1U)

http://www.master.cz/cenik-server-housingu/

Nechápu.

dustin

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #6 kdy: 01. 09. 2010, 19:37:57 »
Nejvyšší náklady budou zřejmě na konektivitu, energii, chlazení (tedy zase na energii) a dostatečně výkonné záložní zdroje. Místo v racku je víceméně jednorázový náklad.

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #7 kdy: 01. 09. 2010, 19:41:54 »
Nejvyšší náklady budou zřejmě na konektivitu, energii, chlazení (tedy zase na energii) a dostatečně výkonné záložní zdroje. Místo v racku je víceméně jednorázový náklad.

No to mi právě moc nejde do hlavy, protože pokud by šlo hlavně o elektřinu, tak by se cena měla odvíjet od spotřeby, minimálně třeba od wattáže zdroje. Od stejnýho parametru se odvíjí i chlazení a záložní zdroj. Konektivita se taky dá měřit samostatně.

Zatím jsem ale všude viděl poplatky podle množství U, takže právě nechápu ten princip 1U=1PC.

dustin

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #8 kdy: 02. 09. 2010, 09:20:20 »
Nevím, máme servery v casablance a tam je úvodní cena 1 x tower nebo 1 x max. 4U, což velikostně celkem odpovídá.

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #9 kdy: 02. 09. 2010, 09:48:46 »
Nevím, máme servery v casablance a tam je úvodní cena 1 x tower nebo 1 x max. 4U, což velikostně celkem odpovídá.

Doporučený maximální reálný příkon 150W.

Na 4U server? No nevím :)

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #10 kdy: 02. 09. 2010, 14:54:05 »
Pri stavbe z kvalitnich komponent je to levnejsi i spolehlivejsi nez "znackovy server".

Lacnejsie to mozno je, ale o spolahlivosti by sa dalo dlho rozpravat. Nehovoriac o tom, ze co ak sa pokazi zakladna doska? Musis kupit novu, cele to rozmontovat a podobne. Pri znackovom serveri mas NBD alebo este aj kratsiu podporu v pripade poruchy (napriklad 4 hodiny). Pride technik a vsetko opravi a ty sa popri tom mozes venovat svojej praci a nie sa trapit so srobovakom v ruke. A aj o tom "lacnejsie" by sa dalo premyslat.

Za 2500 EUR mam znackovy HP (2U - rack) s NBD supportom v 2 procesorovej konfiguracii s 24GB ram..

kyytaM

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #11 kdy: 02. 09. 2010, 15:37:42 »
NBD zaruka u HP je zly vtip. Velmi zly podotykam...

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #12 kdy: 02. 09. 2010, 17:40:55 »
NBD zaruka u HP je zly vtip. Velmi zly podotykam...

Zatial som HP NBD vyuzil len raz a technik na druhy den rano o deviatej uz makal na vymene zakladnej dosky. Takze zatial spokojnost.

zzxx

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #13 kdy: 02. 09. 2010, 18:42:16 »
NBD zaruka u HP je zly vtip. Velmi zly podotykam...

cital si podrobne pravidla zaruky NBD??? Asi nie. Je to NBD za urcitych okolnosti. Ziaden vyrobca neposkytuje 100%  NBD zaruku.

Slavek

Re: U-Servery či standardní Case ?
« Odpověď #14 kdy: 02. 09. 2010, 21:25:26 »
Hele, mám v oběhu desítky PC s NBD servisem. V CZ i SK, Dell a HP. Zatímco Dell i přes určité zhoršení  před časem stíhá a +/- plní (=jsem spokojen), HP také plní - ale občas i mé nejhroznější představy. Už mi taky dodávali v rámci NBD napájecí zdroj 3 týdny, po dvou týdnech a x urgencích klasická finta: zrušili si případ (vyřešeno) a zavedli nový, aby to nevypadalo tak hrozně. Celkově souhlas s KyytaM. kdybych nevěděl, že mi to u Dellu funguje, považoval bych to možná za std a i "podle nějaké smlouvy". Ale rozdíl - dle mých osobních zkušeností - je to výrazný.