Alternativní firmware pro modem DSL-684T

Alternativní firmware pro modem DSL-684T
« kdy: 30. 08. 2010, 20:08:20 »
mam od o2 starej adsl router DSL-684T a chtěl bych ho použít jako wifi AP, ale ne s adsl, ale s místní LAN připojením v baráku. netušíte, jestli existuje nějaký firmware (třeba něco jako dd-wrt,..), který by se dal do tohodle zařízení nahrát? diky.
« Poslední změna: 02. 09. 2010, 17:35:54 od Petr Krčmář »


JP

Re: alternativni firmware pro DSL-684T
« Odpověď #1 kdy: 31. 08. 2010, 09:42:06 »
Zkousel jste to zapojit do site s puvodnim firmwarem a mrknou se, co to dela? Pokud nepripojite telefonni linku, porad by to melo neco delat, napriklad prehazovat pakety mezi wifi porty. A pokud na jednom portu bude LAN... Staci povypinat funkce, ktere nepotrebujete, napriklad DHCP, pokud mate jine. Ja takle provozuji jeden stary ADSL modem jako AP. Ma sice primo v konfiguraci volbu "Pouzit jako AP", ale tim se akorat zjednodusi interface a clovek toho musi mene povypinat a nastavovat.

Re: alternativni firmware pro DSL-684T
« Odpověď #2 kdy: 31. 08. 2010, 11:10:55 »
předpokládám, že tím distribujujete dál připojení pomocí wifi. já ale potřebuju, aby se vytvořila nová LAN s NATem, protože mam k dispozici pouze jednu IP.

nejlepší by bylo, kdyby se z jednoho LAN portu stal WAN.), ale to asi nepude.

JP

Re: alternativni firmware pro DSL-684T
« Odpověď #3 kdy: 31. 08. 2010, 18:51:54 »
Ne, to asi nepujde. Podle Google by na tom melo behat OpenWrt. Otazka je, jestli se tim neco zmeni. Mam jakesi obavy, ze LAN porty nebudou dostupne nezavisle treba jako eth0, eth1..., aby se dalo predefinovat, z ceho na co se bude NATovat. Leda byste musel nekde z popelnice vytahnout libovolny router, ktery ma na WAN ethernet port a ne ADSL modem a zkombinovat to s tim ADSL modemem ve funkci AP. To budete mit ale trochu prekrabicovano.

AnoName

Re: alternativni firmware pro DSL-684T
« Odpověď #4 kdy: 02. 09. 2010, 12:11:59 »
Na DSL-684T funguje OpenWRT. Eth porty jsou ve switchi jako jeden interface eth0 a wifi je samostatný interface wlan0. Ovladač pro WiFi neumožňuje spojit tyhle dva interface do bridge, ale zato mezi nimi umí směrovat s NATem i bez. V síťovém konfiguračním souboru se jeden interface přiřadí do skupiny LAN a druhý do WAN. NAT se nastavuje v konfiguraci firewallu, nebo přímo v iptables.

Kromě toho, že ovladač pro WiFi neumí bridge, podporuje pouze WEP se sdíleným ověřením a nešifrovaný provoz (přestože firmware od D-Link podporuje i WPA). Výkon se dá nastavovat jen ve dvou úrovních 10 a 14 dBm. Mám vyzkoušený režim AP a klient.

Změna firmware nejde provést jednoduchým nahrátím souboru přes stránky modemu. Musí se zastavit boot hned za zavaděčem a měnit rozložení paměti v konfiguračním souboru zavaděče. Teprve potom nahrát firmare přes FTP. Návody jsou na OpenWRT, ale než jsem se tím vším proexperimentoval k výsledku, zabralo mi to tolik času, že bych si vydělal na koupi nového WiFi routeru. Takže doporučuju jen pro hračičky.


Re: alternativni firmware pro DSL-684T
« Odpověď #5 kdy: 02. 09. 2010, 15:49:46 »
diky moc za vycerpavajici odpoved. OpenWRT jsem zkousel a taky mi nesel firmware nahrat jednoduse pres webadmin, takze sem to odlozil, ze to priste zkusim pres TFTP. pokud to opravdu nejde ani jednoduse pres tftp, tak nez bych se s tim pral, koupim router za 500 a basta.