"Litujeme, ale přístup byl odepřen"

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
"Litujeme, ale přístup byl odepřen"
« kdy: 14. 03. 2014, 12:50:35 »
Petře, co prosím znamená ta hláška? Vytikala mi cookie? Kdy vytiká, jak jí obnovit apod. Stává se mi to celkem často a za dost podivných okolností, zatím jsem nic konkrétního nevysledoval. Každopádně to není úplně fajn, mít napsaný delší příspěvek a pak o něj přijít jedním kliknutím...


Re:"Litujeme, ale přístup byl odepřen"
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2014, 13:02:33 »
Kde se ti to přesně stává? Na fóru nebo na webu?

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:"Litujeme, ale přístup byl odepřen"
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2014, 13:17:30 »
Stává se to na foru ve chvíli, kdy kliknu na odeslání příspěvku.

Dovolím si trochu zaspekulovat: Vypadá to, že mám cookie. Ta si vesele odtikává, ale zjevně se neresetne při každém přístupu na stránku, ale (možná) jen při odeslání formuláře. Tím pádem jsem zdánlivě stále online, ale jen do doby, než se musí cookie checknout a to je právě doba odeslání příspěvku.

Technicky řečeno:
Web říká: Máš cookie, takže víme jméno, jsi přihlášenej, můžeš odpovídat svým jménem.
Já napíšu odpověď a kliknu na odeslat
Formulář odchází na server a proběhne něco jako "Jo, sice máš cookie, ale je už propadlá, takže odepřeme přístup a tím pádem nevložíme příspěvek a odhlásíme Tě"

Snad je to srozumitelný, teď mačkám Ctrl + A a C, pro jistotu :-) A teď jsem dal Ctrl + V, mezitím mě to odhlásilo, psal jsem to moc dlouho (řádově asi tak 10 minut).

Re:"Litujeme, ale přístup byl odepřen"
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2014, 13:27:01 »
To je podezřelé, protože to by se stávalo všem. Já jsem na fóru přihlášený trvale, lezu sem pořád a nestává se mi to. Neodhlásí mě to nikdy, leda při změně IP adresy. Nemáš tam nějaké rozšíření, které zasahuje do webu nebo nejedeš přes TOR, při kterém ti to pod rukama vymění adresu a fórum tě pak vyhodí?

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:"Litujeme, ale přístup byl odepřen"
« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2014, 13:46:18 »
Jsem čistej jako lilie :-) Nejen obrazně. Žádný rozšíření, anonymizéry, vůbec nic, prostě zcela čistej.

Asi vám mrknu na cookies z vašeho webu, třeba něco řeknou... Možná by nebylo marný zeptat se programátorů, co všechno vede k týhle hlášce, možná by se od ní dalo jít nahoru. Ale to už dalece předbíhám :-)

Pro doplnění: Nemám trvalý přihlášení, přihlašuju se jen když chci odpovídat. Teď jsem mrknul na cookie a vidím tři zajímavý - SMFCookie956 (má to číslo v názvu význam?, část obsahu: %3Bi%3A2%3B, platnost 30 minut), nvt (obsah: 1, platnost o rok míň, než je dnes), sid-forum (obsah: nějaký ID, platnost jeden měsíc)


Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:"Litujeme, ale přístup byl odepřen"
« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2014, 13:51:42 »
Ta se to stalo znova. Sotva jsem poslal svůj příspěvek sem, hned na to jsem měl odepřen přístup při posílání příspěvku do tématu 8604.0 (kde jsem mimochodem tenhle příspěvek vložil následně omylem :-) )

Je to fakt podivný. Nemá někdo stejnej problém?

Možná - mám otevřeo víc vláken ve více tabech. Nemůže to mezi sebou kolidovat?

Re:"Litujeme, ale přístup byl odepřen"
« Odpověď #6 kdy: 14. 03. 2014, 14:05:18 »
V tom případě jedině těch víc oken, zkus to bez nich, jestli se ti to bude stávat taky.

Pavouk106

  • *****
  • 2 394
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:"Litujeme, ale přístup byl odepřen"
« Odpověď #7 kdy: 14. 03. 2014, 14:16:12 »
Budu si na to teď dávat bacha a uvídíme. Přinejhorším se zase ozvu ;D

Re:"Litujeme, ale přístup byl odepřen"
« Odpověď #8 kdy: 17. 03. 2014, 09:04:39 »
V tom případě jedině těch víc oken, zkus to bez nich, jestli se ti to bude stávat taky.

Petře, mě to občas udělá taky. Ale je fakt, že se v rámci 10ti hodin přihlašuji i z 5-10ti jiných IP, neboť se přemisťuji.

Dříve než jsem měl registraci to dělalo standardně vždy. Teď tak 1x za 5-10 napsaných příspěvků.

Takže CTRL+A/C to vždy jistí.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---