ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací

Tom Liberec

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #45 kdy: 27. 03. 2014, 13:10:13 »
No právě.  U toho vývojového kitu Zotac se mi nelíbi dve věci.  První je napájení,  jenz nevypadá na externí zdroj. No a pak cena. Mám Zotac Zbox s dvou jadrem Celeron a zatím spokojenost. Jen musím koupit šikovnější klávesnici aby na ni bylo i ovládání kurzoru.


Vaclav

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #46 kdy: 27. 03. 2014, 13:35:14 »
Zajimavy stoj je i http://www.pcengines.ch/apu.htm

Spotreba by mela byt do 12W, jen cenove uz je to horsi. V CR se i se m-SATA SSD a krabickou pod 5000kc asi nesezene.

jenda

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #47 kdy: 27. 03. 2014, 19:39:19 »
uz jsem tady nekolikrat psal, toz to zopakuju ;)
Uz asi pul roku si po chvilich hraju s ARM cudlama, rPI, CubieBoard2,a poslednich par ruznych verzi s rk3188 (minix neo x7, k888b,mk802iv,j22,...) - ty se mi libi nejvic.
Android je v poho, full HD bez zavahani, vykon je v super.
Linux jede bezva, akcelerace videa se da (asi) poresit vyuzitim knihoven pro mali z androida,
doprava do mesice(neco uz skladem mam,tak driv), clo resit nemusite (bud to cinan deklaruje jak 15 usd, nebo date 250 DHL primo pri prevzeti). Jede mi na tom uz pres pul roku server/par webu/ubuntu 14.04 (omylem jsem dal 2x nejakej upgrade;) , jede na tom i fedora 20(prvni ofiko arm fedora), cenovky mirne(asi 60 USD bez LAN,80 USD vetsi s LAN), da se domluvit sleva, premyslim o hromadnejsim dovozu. Rychlost interni pameti je asi 300MB/sec cteni(hdparm -t).
Kdyby to nekoho zajimalo, dejte vedet. xdrz@centrum.cz

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #48 kdy: 27. 03. 2014, 20:45:53 »
Android by mel jit na vsech techto mini PC. Me jde jenom o Linux.
Doma mam Minix Neo X5 mini, asi do nej co nejdriv zkusim dat linux. Mel by mit rk3066.
Jak je pouzitelne rk3066 a rk3188 na beznou desktop praci? Nechci nic narocneho, libilo by se mi LXDE (Lubuntu).
Ja jsem vzdy cetl, ze jsou problemy s 3D akceleraci grafiky. Tobe se podarilo pouzit ovladac z Androidu, nebo nejak jinak doresit akceleraci?

Na server budeou ok asi vsechny arm desky, sitovka predpokladam pujde vsude.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

jenda

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #49 kdy: 28. 03. 2014, 20:44:50 »
ano,ten starsi minix ma 2jadro,ja zkousel jenom ten novejsi. Mam na 32 GB SD Fedoru 20 a vsecko mozne vsetne virtualu s windows XP :) do minixu staci jenom nahrat android, ktery umi prepnout na linux


jenda

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #50 kdy: 31. 03. 2014, 20:16:12 »
tak jsou nejake novinky, i kdyz to jeste nemam poradne vyzkousene, kernel povysen na 3.0.101 a akcelerace mali by mela fungovat dobre.

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #51 kdy: 31. 03. 2014, 22:39:59 »
tak jsou nejake novinky, i kdyz to jeste nemam poradne vyzkousene, kernel povysen na 3.0.101 a akcelerace mali by mela fungovat dobre.
Muzes sem hodit nejaky odkaz?
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Honza

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #52 kdy: 19. 04. 2014, 13:28:48 »
Řeším už nějakou dobu podobné dilema. AllWinner (Cubietruck) se dá bez cla a poštovné z HK je stejné v podstatě do celého světa. Dostanu se malinko přes 100 USD. Na druhou stranu, čtyřjádro od Samsungu (Exynos4412 - Odroid), teď dokonce za 65 USD (+pošt. +VAT ~ 2K2 CZK), poběží na Androidu určitě svižně a s veškerou akcelerací multimédií :/. Jenom IRDu bych musel dokoupit

Dostanu nějaké rozhřešení? :)

jenda

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #53 kdy: 19. 04. 2014, 19:52:59 »
urcite,
https://www.google.cz/search?q=rk3188+kernel+3.0.101

pokud jste nekdo z Prahy, zrovna se jedna vetsi krabka zasekla u celniku na Praze 5 - muzete ji zkusit z nich vykopat ;)

Ty male(bez LAN,jen wifi) obvykle projdou v poho, za 60 usd vcetne postovneho super vykon ;)

ale zatim to vypada, ze z duvodu velmi nizkeho zajmu budu hledat jinou zabavu, jedna tu jeste lezi, kdyby nekdo chtel...


Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #54 kdy: 19. 04. 2014, 23:13:45 »
ale zatim to vypada, ze z duvodu velmi nizkeho zajmu budu hledat jinou zabavu, jedna tu jeste lezi, kdyby nekdo chtel...
Mam predbezny zajem.
Muzes mi poslat blizsi info? Parametry, cenu, fotku a idealne odkaz na web prodejce (kvuli informacim). Co na tom jde za distribuce? Funguje HW 3D akcelerace v Linuxu?
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

jenda

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #55 kdy: 20. 04. 2014, 09:10:30 »

akcelerace jede : https://www.google.cz/search?q=rk3188+kernel+3.0.101

distrubuce jsem zkousel (na jinych krabkach,ale stejne parametry):
Android je v poho, full HD bez zavahani, vykon je v super.
Jede mi na tom uz pres pul roku server/par webu/ubuntu 14.04 (omylem jsem dal 2x nejakej upgrade;) , jede na tom i fedora 20(prvni ofiko arm fedora)

j22 www.cyxtech.com

parametry 2GB RAM, 8GB FLASH, rk3188 4jadro s mali 400 GPU

fotky jsou na netu,
cena 1400 Kc i s postovnym,
zaruka 6 mesicu na me, rekneme jako ze to je pouzite zbozi.
Kdyby cokoliv, dejte echo.

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #56 kdy: 20. 04. 2014, 22:13:56 »
Vypada dobre. Jak je ta krabicka rychla, jako desktop s Linuxem? Myslis, ze bys mi mohl udelat kratke video, na kterem je videt linux, firefox/chrome, open/libreoffice?

Android nepotrebuju.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

jenda

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #57 kdy: 21. 04. 2014, 08:52:08 »
Kdyz je linux na externi flash,obcas trochu drhne, interni je rychla dost.
Demo video je dobrej napad, zkusim * fullHD video, libreOffice, firefox,...kdyby vas jeste neco napadlo, dejte vedet.

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #58 kdy: 21. 04. 2014, 21:29:35 »
Jak to vypada s videem? Bylo by mozne ukazat nejaky libre, nebo openoffice? Prohlizec Firefox, nebo Chromium. Idealne ukazat bezne stranky typu seznam.cz root.cz, zive.cz, youtube.com (flash asi nepujde, slo by ukazat http://youtube.com/html5 verzi?). Dost by me zajimalo scrollovani, jestli se neseka.
Je mi jedno, jestli to bude Gnome, KDE, XFCE, LXDE,...
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."