ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #15 kdy: 05. 03. 2014, 00:08:33 »
Díky všem za linky. Je to jak píše Pavouk106, ostatní HW k tomu pak nevychází zrovna levně. Například, k televizi potřebuji ovládání vleže, tedy nějakou klávesnici s trackballem nebo něco v tom duchu a ceny se mi zatím vůbec nelíbí.

A co požaduji je LAN. 


Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #16 kdy: 05. 03. 2014, 00:13:43 »
www.hardkernel.com
Neveril bych, jak rychly muze byt ARM pocitac za 1100 Kc na beznou praci. ODROID-U3 vypada luxusne.
LibreOffice na odroidu: http://www.youtube.com/watch?v=USnDPrTAUaE
http://hardkernel.com/main/products/prdt_info.php

Díky všem za linky.
Proc dekujes ty? To ja jsem pokladal dotaz :-)
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

radek

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #17 kdy: 05. 03. 2014, 09:39:49 »
Vyprdni se na Arm.
http://www.czc.cz/gigabyte-ga-c1037un-eu-intel-nm70/143316/produkt?q-category-id=cu0ufu8o3sgqj8ckrlpgb0a4l6

Toto je mnohem lepší alternativa. Škoda, že to má jen PCI slot. Já si to budu taky kupovat (disk, paměti mám), navíc už mám vymýšlenou bednu, kterou si udělám (resp. navrhnu, udělá jí za mě tiskárna), díky pasivu a picoPSU může být nízká :)

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #18 kdy: 05. 03. 2014, 10:47:26 »
www.hardkernel.com

ODROID-U3 je zatim asi nejlepsi ARM deska, co jsem videl.
Jediny problem je v doprave, chteji 25USD. Takze me to se vsim vyjde asi na 95USD.
Polovina ceny desky je doprava, to je moc :-(

Znate nekdo neco podobneho ODROIDu, ale s bezplatnou, nebo levnejsi dopravou?
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

prezek

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #19 kdy: 05. 03. 2014, 11:47:15 »
Znate nekdo neco podobneho ODROIDu, ale s bezplatnou, nebo levnejsi dopravou?

http://www.rlx.sk/sk/145-arm-allwinner-rockchip?orderby=price&orderway=desc , myslím, že měli dopravu zdarma


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #20 kdy: 05. 03. 2014, 12:37:49 »
Odroid je luxusní, ale má háček v dopravě + DPH. To se pak za něj dá tolik, že se to vyplatí tak akorát (+ vosíračky s posílánim a vyřizovánim atd.)

Ta deska s Celeronem je vynikající, ovšem ten HW k tomu :-(

Důležitá zpráva pro radka, kterej jí chce kupovat: Počítej v tý bedne s větrákem, protože můstek POTŘEBUJE chlazení nebo výměnu pasivu. Stejně tak je dobrý nějak ofouknout čip vpravo dole (při pohledu, kdy I/O panel je vlevo, CPU nahoře), to je PCI-e -> PCI čip a dost se peče, i když PCI není obsazená. Ano, čteš správně, je to PCI-e -> PCI. Ano, správně, můstek umí PCI-e, ale nějakej kokot se rozhodl, že místo PCI-e dá na desku pouze PCI... Pokud chceš, můžu o desce podat víc informací, email na mě najdeš v mym profilu (ať nesviníme offtpicem ;-) ).

mc

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #21 kdy: 05. 03. 2014, 13:07:46 »
ODROID-U3 je zatim asi nejlepsi ARM deska, co jsem videl.

Rád bych nějaké informace od někoho kdo s touto deskou přišel do styku. Například mne zajímá:
* ten image XUbuntu 13.10 je oficiální od Samsung?
* je ten image pro architekturu armel nebo armhf?
* jsou k dispozici další balíčky (například nginx, apache, mysql, perl, ...)?

Další typ na ARM mini PC:
* Utilite
  http://utilite-computer.com/web/home
  - možnost i 2xeth, žel oficiální image Ubuntu je pro armel

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #22 kdy: 05. 03. 2014, 13:12:30 »
Vyprdni se na Arm.
http://www.czc.cz/gigabyte-ga-c1037un-eu-intel-nm70/143316/produkt?q-category-id=cu0ufu8o3sgqj8ckrlpgb0a4l6

Toto je mnohem lepší alternativa.
Má to také spotřebu do 10 W? Ono nezáleží jenom na výkonu, to by si pak asi vůbec nepořizoval ARM.

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #23 kdy: 05. 03. 2014, 13:57:21 »
* ten image XUbuntu 13.10 je oficiální od Samsung?
* je ten image pro architekturu armel nebo armhf?
* jsou k dispozici další balíčky (například nginx, apache, mysql, perl, ...)?

Utilite http://utilite-computer.com/web/home
*asi ne, pokud dobre chapu, tak od Samsungu je jenom CPU

*armhf - viz oficialni obrazy ke stazeni http://odroid.in/ubuntu-u2-u3/

*melo by to snad byt normalni ubuntu prekompilovane na arm, teoreticky by mely fungovat vsechny ubuntu zdroje

Utilite ma peknou krabicku, ale to je asi vsechno. Dual-Core @1GHz s 2GB RAM vyjde na $159.
ODROID nabizi Quad-Core @1.7GHz a 2GB RAM za $65. Velky rozdil...
A hlavne, u ODROID je na netu ukazka LibreOffice, u ostatnich krabicek vzdy ukazuji jenom xbmc, nebo blbosti jako gedit a kalkulacku.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

somemonster


radek

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #25 kdy: 05. 03. 2014, 14:14:10 »
Má to také spotřebu do 10 W? Ono nezáleží jenom na výkonu, to by si pak asi vůbec nepořizoval ARM.

Nevím, co všichni magéříte se spotřebou....

jasně napsal, že to chce jen na fb, na maily,... Takže mu to nepoběží nonstop. TDP to má 17W, jako celek to nepůjde nad 30W, když by jses snažil (undervolting), tak to dostaneš i pod 20W. Za tu cenu získáš přibližně 5x větší výkon ;)

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #26 kdy: 05. 03. 2014, 17:00:05 »
Nevím, co všichni magéříte se spotřebou....

jasně napsal, že to chce jen na fb, na maily,... Takže mu to nepoběží nonstop. TDP to má 17W, jako celek to nepůjde nad 30W, když by jses snažil (undervolting), tak to dostaneš i pod 20W. Za tu cenu získáš přibližně 5x větší výkon ;)
Prave ze to pobozi skoro nonstop. Pod psacim strojem (LibreOffice) a emaily jsem myslel beznou kancelarskou praci.

Opet jsme u toho, nejde jen o 20W (i kdyz v porovnani s cca 5W u ARM jsme uplne jinde). U ARMu koupim za max 2000Kc krabicku a jedu. U x86 za ty penize sezenu samotnou zakladni desku.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #27 kdy: 16. 03. 2014, 01:02:47 »
Porad mi vychazi nejlepsi ODROUID-U3.

Problem je v doprave, $25 je nepouzitelne moc. Jeden kus vyjde se vsim $90.

Sel by nekdo do hromadne objednavky?

Chci si koupit: ODROID-U3 ($65), ODROID-U3 Case ($4), Backup Battery ($2.5).

Celkem jeden kus s krabickou a zalozni baterkou bez dopravy $71.5 = asi 1406 Kc.


Nebo znate jinou desku podobnych parametru a vykonu, ktera se da sehnat vcetne dopravy levneji?
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

k77

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #28 kdy: 16. 03. 2014, 15:38:14 »
Porad mi vychazi nejlepsi ODROUID-U3.

Problem je v doprave, $25 je nepouzitelne moc. Jeden kus vyjde se vsim $90.

Sel by nekdo do hromadne objednavky?

Chci si koupit: ODROID-U3 ($65), ODROID-U3 Case ($4), Backup Battery ($2.5).

Celkem jeden kus s krabickou a zalozni baterkou bez dopravy $71.5 = asi 1406 Kc.


Nebo znate jinou desku podobnych parametru a vykonu, ktera se da sehnat vcetne dopravy levneji?

mam U3 a.. na jednej strane desktop na tom bezi dost svizne ale problem je s HW akceleraciou videa. Existuje niekolko moznosti, na Debiane (image pre U3 na odroid fore) je prehravanie videa plynule, ale v XBMC sa zvuk spraval divne (ignorovalo to nastavenie hlasitosti cez XBMC a bola tam nejaka volume compression..), v Ubuntu malo XBMC problem s plynulostou videa (zrejme nie performance problem, pretoze to robilo aj pri lowres videach.. skor nejaky framerate issue), v Arch-u sa mi zrejme nepodarilo spravne rozbehnut driver pre grafiku, pretoze v XBMC som z toho mal komix asi 0.2FPS :)

Re:ARM počítač s linuxovou distribucí a HW akcelerací
« Odpověď #29 kdy: 16. 03. 2014, 19:09:03 »
mam U3 ...

Kde jsi koupil U3 a za kolik? Nechces ho prodat?

Jde mi hlavne o desktop, XBMC nepotrebuju. Rad bych tam Ubuntu, pripadne Xubuntu, nebo Lubuntu.
Jak se chova video treba ve VLC, nebo v Totemu?
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."