Volba malé linuxové distribuce

bagrista

Re:Volba malé linuxové distribuce
« Odpověď #15 kdy: 25. 02. 2014, 21:50:03 »
Existuje návod LFS, ale to není tak uplně jednoduché.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Volba malé linuxové distribuce
« Odpověď #16 kdy: 26. 02. 2014, 15:36:22 »
Asi tedy vyzkouším Debian i Slackware. Vím, že existují i nějaké softwary pro vytvoření vlastní distribuce, doporučíte mi nějaký nebo to pro tenhle účel není dobrý nápad? Díky
To je nesmysl ... pokud se jedná jen o program obsluhy tiskárny, viděl bych to asi takto: Debian minimal --> Xserver (budeli to v grafice) --> Slim (s autostartem uživatele) OpenBox --> ~/.config/openbox/autostart.sh (kde nastavíš spuštění programu) + případně zakázat vyvolání menu přes pravé tlačítko myši.

roger

Re:Volba malé linuxové distribuce
« Odpověď #17 kdy: 21. 03. 2014, 14:59:24 »
Doporučovat Slim (s autostartem uživatele) je hrozná hloupost. Slim má několik obrovských bugů, narušujících jeho základní funkce. Stačí najít zoufalé nářky a nevyřešené dotazy na Slim na internetu.

Doufám, že Pavel 'TIGER' Růžička nesmysl jménem Slim radí jen z důvodu hluboké neznalosti věci a nikoliv schválně.       

David1234

Re:Volba malé linuxové distribuce
« Odpověď #18 kdy: 21. 03. 2014, 19:41:01 »
Co třeba distribuce TinyCore? http://tinycorelinux.net/


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Volba malé linuxové distribuce
« Odpověď #19 kdy: 21. 03. 2014, 20:25:11 »
Doporučovat Slim (s autostartem uživatele) je hrozná hloupost. Slim má několik obrovských bugů, narušujících jeho základní funkce. Stačí najít zoufalé nářky a nevyřešené dotazy na Slim na internetu.

Doufám, že Pavel 'TIGER' Růžička nesmysl jménem Slim radí jen z důvodu hluboké neznalosti věci a nikoliv schválně.     

V čem konkrétně by pro tento případ byl nevyhovující, či dokonce omezující?


Juhele_cz

Re:Volba malé linuxové distribuce
« Odpověď #20 kdy: 24. 03. 2014, 13:52:14 »
Asi tedy vyzkouším Debian i Slackware. Vím, že existují i nějaké softwary pro vytvoření vlastní distribuce, doporučíte mi nějaký nebo to pro tenhle účel není dobrý nápad? Díky

napadá mne remastersys - pokud myslíš soft na tvorbu instalačního/live média z nainstalovaného distra. Remastersys se sice už nevyvíjí a používat stále jde a myslím, že nově má nějaký aktivní fork.