2,5" black HDD do domácího serveru

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:2,5 palce black HDD do domácího serveru.
« Odpověď #15 kdy: 24. 02. 2014, 13:59:42 »
Otázka nyní zni black nebo red?  Už jsem byl u reklamace WD u výrobce.
Právě proto jsem se ptal jestli je pět let záruka reálna nebo je to spíš reklamni trik.

Jestli maji opravdu pet let zaruku, tak by to stalo za uvahu. Pri trose stesti tak za ctyri a pul roku odejde a ty si ho nechas vymenit a najedes na tom jeste par let.


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:2,5" black HDD do domácího serveru
« Odpověď #16 kdy: 24. 02. 2014, 14:57:57 »
Omlouvám se za menší off topic, ale jak je to se zárukou disků a ztrátou dat? Má třeba povinnost společnost ta data zachránit nebo tak?

Jednou mi odešel WD Green (pak jich odešlo asi dalších 5) a prodejce se mě při reklamaci ptal, zda-li chci data nechat zazálohovat. Jelikož mi o ně zrovna nešlo, tak jsem to nechal celý plavat.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Kolemjdoucí

Re:2,5" black HDD do domácího serveru
« Odpověď #17 kdy: 24. 02. 2014, 15:10:02 »
Omlouvám se za menší off topic, ale jak je to se zárukou disků a ztrátou dat? Má třeba povinnost společnost ta data zachránit nebo tak?

Jednou mi odešel WD Green (pak jich odešlo asi dalších 5) a prodejce se mě při reklamaci ptal, zda-li chci data nechat zazálohovat. Jelikož mi o ně zrovna nešlo, tak jsem to nechal celý plavat.

Záruku máte pouze na hardware, data která si tam uložíte žádná záruka nekryje. Některé firmy při reklamacích a opravách disků nabízejí i zachraňování dat, ale to je placená služba s nejistým výsledkem.

Zálohujte, zálohujte, zálohujte! Až se disk pokazí tak už může být pozdě!

Re:2,5" black HDD do domácího serveru
« Odpověď #18 kdy: 24. 02. 2014, 16:12:20 »
Někdy okolo roku 1993 jsem se snažil si nechat pojistit data, účetní data klientů. Již tehdy jsem zjistil, že to není možné.

V období disket jsem o pár dat, nikoliv profesních přišel. Nyní již hodně dlouho ne. Max.nějaká nastavení počítače, která mezitím stejně překonal čas. + Mám ve stole 5 disků ATA od 3 do 500 GB.

SB

Re:2,5" black HDD do domácího serveru
« Odpověď #19 kdy: 24. 02. 2014, 16:26:13 »
Omlouvám se za menší off topic, ale jak je to se zárukou disků a ztrátou dat? Má třeba povinnost společnost ta data zachránit nebo tak?

Jednou mi odešel WD Green (pak jich odešlo asi dalších 5) a prodejce se mě při reklamaci ptal, zda-li chci data nechat zazálohovat. Jelikož mi o ně zrovna nešlo, tak jsem to nechal celý plavat.

Řešil jsem to samé - zdechnul mi WD Green (vadná servisní stopa; s WD mám osobně oproti Seagate mnohem horší zkušenosti). Výrobce na data záruku nedává, pouze nabízí autorizovanou záchranu dat (pár vybraných, zaručených firem v zahraničí) a případně dočasné zapůjčení HDD. Vzhledem k tomu, že záchrana dat se pohybuje kolem 10000, záloha je vždy levnější.
V případě záchrany pozor - existuje 3 pr+dele firem, které data „zachraňují“, ale jen pár, které data zachraňují.
Pozor 2: Disky mají často záruku 3 roky u výrobce, ale 2 u českého prodejce. Disk je v záruce vždy možno zaslat výrobci a ten jej bez keců vymění.


Jakub Galgonek

Re:2,5" black HDD do domácího serveru
« Odpověď #20 kdy: 24. 02. 2014, 18:07:40 »
Pozor 2: Disky mají často záruku 3 roky u výrobce, ale 2 u českého prodejce. Disk je v záruce vždy možno zaslat výrobci a ten jej bez keců vymění.

Uvedu jednu svou zkušenost. Asi před rokem jsem reklamoval v Alze jeden WD Caviar Black, protože na něm odešlo asi po čtyřech a půl letech několik sektorů. Bylo mi tehdy prodejcem řečeno, že mám u SATA konektoru vyryté drážky od zámků kabelu (či jak se těm kovovým packám říká) a že v takovém případě prý WD nemusí tu reklamaci uznat. Jaký by na to měl názor přímo WD netuším, protože reklamace skončila tím, že se k tomu do 30 dnů nevyjádřil.

Tom Liberec

Re:2,5" black HDD do domácího serveru
« Odpověď #21 kdy: 24. 02. 2014, 20:05:48 »
Ono zachránit data s kleklych Woken zvládne kde kdo s nějakým distrem Linuxu. Jestli jsou někde schopni opravit elektroniku nebo jinak s ploten ty data dostat nevím.  Kámoš z baráku přišel o data za týden na kleklym WD a nepomohlo ani zaslání vyrobci.