Moderní design webových stránek

Petr Šmíd

Moderní design webových stránek
« kdy: 23. 02. 2014, 23:15:27 »
Ahoj,

mohli byste mi poradit nějaká studia, která dokážou vytvořit moderní design webu? Nemyslím nakódování webu, ale opravdu jen ten design.

Moderním designem si představuji např.:

https://ripple.com/users/
http://www.boost.vc/
http://www.gooddata.com/
https://www.spotify.com/at/
https://www.libertyinnorthkorea.org/

Mohli byste mně prosím nasměrovat, kam jít, co googlit apod? (Kódovat umím - jsem dlouholetý programátor.)
A případně jaké jsou ceny?

Předem díky,

Petr


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2014, 00:14:21 »
Nevím, jestli ve Tvých příkladech se dá hovořit o moderním designu, mne to přijde spíše jako předvádění technologií. Design je podle mne něco jiného.

Co se designu týče, tak každé lepší grafické studio Ti navrhne web a ty si ho potom nakóduj jak potřebuješ. A jak vybrat grafické studio? Nejlépe podle svého vkusu a jejich realizací. O ničem jiném to asi není.

Petr Šmíd

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2014, 01:33:41 »
Můj vkus vidíš - máš nějaký tip na takové grafické studio? Já opravdu marně hledal...

xxxx

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #3 kdy: 24. 02. 2014, 04:22:09 »
Tenhle typ designu by jste si zvládnul udělat i sám. Minimalistický design nemá se zkutečným designem nic společného. Pouze se rychleji načítá. Ani se moc nedivím že nechce nikdo v ČR tenhle typ designu dělat.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #4 kdy: 24. 02. 2014, 06:25:43 »
Největší umění v tomto typu designu je o sladění barev. Zbytek je selský rozum.

Tolik moje 0.02 USD (0.015 EUR nebo 0.40 CZK) :-)


neron

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #5 kdy: 24. 02. 2014, 07:28:35 »
Není to sice odpověď na otázku, ale tisíce moderních i nemoderních designů lze najít zde: http://themeforest.net/

Pokud Ti nevadí, že potencionálně stejný design bude mít i jiná stránka, pak je to levné a rychlé řešení.

none_

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #6 kdy: 24. 02. 2014, 08:32:17 »
Na tyhle "dlouhý" stránky bych si dával bacha. Sice jsou děsně free, cool a in, ale s použitelností u nich je to dost často špatný. Přijde mi, že jsou to dobré technologické ukázky, ale pokud má stránka něco obsahovat a ne jen být hezkou vizitkou s hromadou nic neříkajících hesel (např. Our Platform + Your Team = Your Apps od gooddata:), tak radši pryč od nich.

Jinak nejsou moc složitý, takže nakreslit by je mělo zvládnou každé lepší grafické studio.:) Těžší než je nakreslit bude je nakódit...

Petr Šmíd

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #7 kdy: 24. 02. 2014, 10:15:50 »
@neron - díky za tip, to vypadá dobře!

Totiž, přátelé, dělám jednu stránku, která má být teď aktuální a potřeboval bych ten free-cool-in design.

Cool design vypadá jednoduše jen na první pohled - udělat ho je hodně složité.

Ono se to ale nezdá, ale opravdu to chce zkušenosti a být dobrý v řemesle - dobrý designér totiž ví, jaké udělat správné barevné schéma, jaké zvolit fonty, jaké vybrat fotky, jaké udělat vyvážení stránky atd. atd. a to já jako programátor nedám. Dokážu posoudit, jestli se mně něco líbí nebo ne, ale vymyslet a navrhnout ten design, to mi nejde.

Hledal jsem v českých luzích a hájích různá designová studia a nikde v portfoliu nemají žádné takové free-cool-in stránky. Všude jsou jen takové suché firemní stránky a to není ono. A zkoušet to s nimi naslepo, na to nemám čas - potřeboval bych studio, kde už něco takového dělali. Koneckonců, když nad tím přemýšlím, když mi to i nakódí s Javascriptem, tak tím nepohrdnu - aspoň si ušetřím práci.

3ugeene

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #8 kdy: 24. 02. 2014, 10:28:21 »
v jedný takový dělám: www.incube.cz

JmJ

  • ****
  • 322
    • Zobrazit profil
Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #9 kdy: 24. 02. 2014, 10:39:35 »
v jedný takový dělám: www.incube.cz

... uplne mimo tema, ale tohle je priklad webu, ze ktereho bezpecne utecu po prvnim kliku :-).  kdyz se mi menu prestehovalo z jedne strany na druhou, tak sem jen vytrestil oci a rychle to zavrel :-)

lamka

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #10 kdy: 24. 02. 2014, 10:44:29 »
Mozem sa spytat pre aku cielovu skupinu su urcene tieto free-cool-in dizajny ? Mne to pri vsetkej ucte pride zmätene(tie vase ukazky v prvom prispevku) - neviem co je tlacitko a co len prazdne heslo, neviem kde to ma menu, neviem kde najst informacie... Teda aku cielovu skupinu taketo stranky oslovuju ?

inak s tym studiom:  ja by som poslal mail tak 5-tim studiam v okoli s tym, ci take vedia urobit ci, su ochotny urobit ukazku a kolko to bude stat (+ nejaky strucny popis ako zrhuba si to predstavujem) - a poslal by som to naraz vsetkym piatim aby vedeli, ze posielam aj inym a aby vedeli, ze sa s tym neserem pokial budu vymyslat... mail napisete za 5 minut, vyguglovat studia - preklikat portfolio - tak 15 minut, a uz iba pockat co vypotia... (osobne mam skusenosti, ze dizajneri uz su zabehnuty v nejakych kolajach, a tazko sa im vybaca :D) ak nic, tak skusit dalsich 5... :D

Petr Šmíd

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #11 kdy: 24. 02. 2014, 10:58:03 »
@robin martinez  Díky! :-)

Petr Šmíd

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #12 kdy: 24. 02. 2014, 11:04:10 »
@lamka Mně to připadalo jednoduché a ukazující, že stránka jde s dobou, tedy je aktivní, někdo se o ni stará a tedy žije. Ale jestli ti to připadalo zmatené, tak to je zajímavej feedback a měl bych se nad tím zamyslet. Protože moje stránka kromě toho, že má vypadat moderně, musí být zároveň jednoduchá a samovysvětlující.

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #13 kdy: 24. 02. 2014, 11:27:48 »
Mě se velmi líbí to co zde nabízí Robin Martinez. To co považuje za moderní Petr Šmíd mi nepřijde nic moc. To se dá zbastlit i v nějakém udělátku typu Artisteer, Web builder apod.

kolo

Re:Moderní design webových stránek
« Odpověď #14 kdy: 24. 02. 2014, 11:45:43 »
Ty designy co poslal op, mi pripadaji, ze frci hlavne v americe.
Kazdopadne ty reci o tom, ze by to zvladl 'zbastlit' i laik, nedej boze v necem jako je Artisteer jsou 100% mimo.