Změna hlasitosti mp3

Změna hlasitosti mp3
« kdy: 17. 02. 2014, 18:59:08 »
Zdravím všechny

Měl bych dotaz ohledně převodu mp3 na audio CD se mi stává že některé stopy mají rozdílnou úroveň hlasitosti. Zajímalo by mne jestli to jde nějak ošetřit. Na vypalování používám K3b. LM 16 Petra
Předem díky za reakce


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2014, 19:40:15 »
Zdravím všechny

Měl bych dotaz ohledně převodu mp3 na audio CD se mi stává že některé stopy mají rozdílnou úroveň hlasitosti. Zajímalo by mne jestli to jde nějak ošetřit. Na vypalování používám K3b. LM 16 Petra
Předem díky za reakce

Tak pokud jsou stopy z různých alb, je naprosto logické, že budou mít jinou hladinu hlasitosti. Obávám se, že skladby je nutné normalizovat před vypálením. Já osobně si upravuji skladby v Audacity ... ale určitě se bude dát nají i něco automatického.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #2 kdy: 17. 02. 2014, 19:44:00 »
... hledej wavnorm.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #3 kdy: 17. 02. 2014, 19:48:01 »

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #4 kdy: 17. 02. 2014, 19:51:56 »
... takže to lze nakonec udělat hromadně i v mém oblíbeném audacity. Já však dávám přednost ruční práci, protože ono toho bývá rozhozeno podstatně více, než jen hlasitost. Basy, výšky atp.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #5 kdy: 18. 02. 2014, 01:03:51 »
mp3gain a frontend easymp3gain.

vikr

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2014, 07:36:06 »
V první řadě s muzikou si můžete dělat co chcete, ale otázka je proč?

Rozdílná hlasitost skladeb je normální někdy dokonce žádoucí. Každá "písnička" je skladatelem napsána s jinou hlasitostí, dynamikou, tóninou... Je nešťastné jak většina "posluchačů" ku*ví pěknou skladbu tím, že ji "nařve" normalizací nebo nedejbože limiterem.

Chápu, že pro poslech v autě je určitá úprava nutná, ale poslouchat v klidu takhle pomrvenou muziku mi přijde nešťasné.

Muzice zdar!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #7 kdy: 18. 02. 2014, 10:06:16 »
Každá "písnička" je skladatelem napsána s jinou hlasitostí, dynamikou, tóninou... Je nešťastné jak většina "posluchačů" ku*ví pěknou skladbu tím, že ji "nařve" normalizací nebo nedejbože limiterem.

Jo, jenze kdyz mate sbirku mp3 z ruznych alb nebo dokonce poorizene ruznym ripperem a chcete z toho udelat kompilaci, treba do toho auta, tak vam nic jineho nezbyde.Pokud tedy nepatrite k tem, ktere bavi neustale kroutit knoflikem hlasitosti.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #8 kdy: 18. 02. 2014, 10:11:19 »
V první řadě s muzikou si můžete dělat co chcete, ale otázka je proč?

Rozdílná hlasitost skladeb je normální někdy dokonce žádoucí. Každá "písnička" je skladatelem napsána s jinou hlasitostí, dynamikou, tóninou... Je nešťastné jak většina "posluchačů" ku*ví pěknou skladbu tím, že ji "nařve" normalizací nebo nedejbože limiterem.

Chápu, že pro poslech v autě je určitá úprava nutná, ale poslouchat v klidu takhle pomrvenou muziku mi přijde nešťasné.

Muzice zdar!

V tom máte naprostou pravdu, ale on tu nikdo nepíše, že po úpravě se originální zdroj smaže a už se nikdy nebude poslouchat. A co si budeme povídat, dost vydavatelů album přímo zku*ví už při remástru, takže ono i to originál CD většinou stojí za starou bačkoru.

dustin

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #9 kdy: 18. 02. 2014, 10:32:57 »
Normalizace není komprese dynamiky, hudbu "nenařve", ale každý track zesílí na jednotný průměr, tedy konstantní zesílení po celý track. Nejsnazší by to asi bylo formou replaygainu, MP3ky by se nemusely kazit překódováním.

trubicoid2

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #10 kdy: 18. 02. 2014, 12:10:33 »
Normalizace není komprese dynamiky, hudbu "nenařve", ale každý track zesílí na jednotný průměr, tedy konstantní zesílení po celý track. Nejsnazší by to asi bylo formou replaygainu, MP3ky by se nemusely kazit překódováním.

presne jak rikas se to da udelat bezstratove a hromadne pomoci uz zmineneho
Kód: [Vybrat]
mp3gain -a *.mp3 a kdyz se ti to nelibi, tak to muzes zrusit
Kód: [Vybrat]
mp3gain -u *.mp3
jina metoda je pred kodovanim do mp3 udelat
Kód: [Vybrat]
normalize track.wav pak se ale nejde vratit k puvodni hlasitosti

trubicoid2

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #11 kdy: 18. 02. 2014, 12:18:16 »
abych jeste doplnil to hromadne zpracovani: je rozdil mezi -a "Album gain" a -r "Track gain"

to prvni udela prumer ze vsech skladeb na albu a posune je vsechny o stejnou hodnotu, tedy jestli je zamerne trebas prvni track na albu potichu a posledni nahlas (trebas pinkfloyd), tak to tak relativne zustane, posune se jen stred

a to druhy vypocita hlasitost u kazdyho tracku zvlast a posune je kazdy zvlast o jinou nebo stejnou hodnotu, aby meli stejnou hlasitost, toto by se melo vyuzivat, jestli mas tracky z ruznych alb

trubicoid2

Re:Hlasitost Audio CD
« Odpověď #12 kdy: 18. 02. 2014, 12:30:48 »
a posledni poznamka: jeste je dobry zabranit "clipu" a ponechat puvodni casovou znacku, takze pro album gain:
Kód: [Vybrat]
mp3gain -a -k -p *.mp3
a track gain:
Kód: [Vybrat]
mp3gain -r -k -p *.mp3
coz je stejny jako:
Kód: [Vybrat]
mp3gain --auto *.mp3

e3k

Re:Změna hlasitosti mp3
« Odpověď #13 kdy: 18. 02. 2014, 21:50:12 »
ja pouzivam normalize s komandlajnu

x14

  • ***
  • 182
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna hlasitosti mp3
« Odpověď #14 kdy: 18. 02. 2014, 22:06:59 »
Volbu Normalize volume levels v tom K3b jsi zkoušel?